2020 Bursa Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

18.07.2020
57
A+
A-

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Bursa Teknik Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Bursa Teknik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Bursa Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2020 Bursa Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Bursa Teknik Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Bursa Teknik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2020 Bursa Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Bursa Teknik Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 13 – 19 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 27 Temmuz 2020 tarihinde ONLİNE olarak başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 12 – 20 Eylül 2020 tarihinde yapılacak.

Üniversitemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı uzaktan eğitim yoluyla yapılacak olan yaz okulu duyurusu (hazırlık sınıfı hariç) aşağıdaki şekildedir. Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin yaz okulu ile ilgili duyuruları ydyo.btu.edu.tr internet sayfasından takip etmeleri gerekmektedir.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2020 Bursa Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

 • Açılması Öngörülen Derslerin İlan Edilmesi: 10 Temmuz 2020 Cuma
 • Yaz Okulu Derse Yazılma İşlemleri ve Ücretlerin Yatırılması (Misafir Öğrenci Dahil): 13 – 19 Temmuz 2020
  Açılması Kesinleşen Dersler ile Kapatılacak Derslerin İlanı: 20 Temmuz 2020 Pazartesi
 • Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi, hiç kayıt yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı: 21 – 24 Temmuz 2020
 • YAZ OKULU UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİNİN BAŞLANGICI: 27 Temmuz 2020 Pazartesi
 • Ara Sınav: 17 – 23 Ağustos 2020
 • YAZ OKULU UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİNİN BİTİMİ: 11 Eylül 2020 Cuma
 • Yaz Okulu Final Sınavları: 12 – 20 Eylül 2020

2019-2020 Yaz Okulu Uzaktan Eğitim Uygulama Esasları

(1) Yaz okulundaki derslerin tamamı çevrim içi yapılacaktır.
(2) Yaz Okulu dersleri eşzamanlı (online-canlı) yada hem eşzamanlı hem de eş zamansız olarak yapılacaktır.
(3) Derslere ait dokümanlar öğretim üyeleri/elemanları tarafından uzaktan eğitim sistemine yüklenecek ve canlı ders öncesi paylaşılacaktır.
(4) Öğrencilerin, yaz okulunda alacağı derslerden başarılı olabilmeleri için % 50 derse katılım zorunludur. Derse katılımlar sistem üzerinden izlenmektedir. Bu duruma dikkat ederek ders seçimi yapılması gerekmektedir.
(5) Öğrencilerin, çevrim içi derslere katılabilmek için dijital teknolojik imkânlara sahip olmaları kendi sorumluluklarına aittir. İnternet kotasının dolması, bağlantının kesilmesi ve erişememe gibi mazeretler kabul edilmeyecektir.
(6) Haftalık dersi saatinin en az bir saati canlı olarak anlatılmalı ve en az 30 dakika ve en fazla 45 dakika sürmelidir.
(7) Yaz Okulu sınavları Akademik Takvimde ilan edilen tarih ve saatlerde çevrimiçi olarak yapılacaktır.
(8) Bir öğrenci yaz okulunda en fazla 15 saatlik ders alabilir. Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencileri 30 saate kadar ders alabilir.
(9) Mazeret sınav hakkı sadece Ara Sınavlar için mazeretlerin belgelendirilmesi ve ilgili yönetim kurulu tarafından kabul edilmesi şartı ile verilecektir.
(10) Öğrenciler, yaz okulunda diğer yükseköğretim kurumlarından çevrimiçi ve/veya yüz yüze ders alabilirler. Üniversitemizde açılmış olan yaz okulu dersleri, diğer yükseköğretim kurumlarından alınamayacaktır.
(11) Yaz okulunda ders alan öğrenciler aynı zaman diliminde staj yapamaz.

YAZ OKULU DUYURUSU

 1. Üniversitemiz Senatosunun 02.06.2020 tarih ve 2020/6/2 Sayılı kararıyla, COVID-19 salgını dolayısıyla 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı yaz dönemi ile kısıtlı olmak kaydıyla Üniversitemizde Uzaktan Eğitim ile Yaz Okulunun açılmasa karar verilmiştir.
 2. Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri (Hazırlık sınıfı hariç) ve misafir öğrenciler öğrenci bilgi sistemine girerek almak istedikleri dersleri seçebileceklerdir.
 3. Ders seçiminde ve ekle bırak işleminde öğrenci bilgi sisteminde hesaplanan ücreti akademik takvimde belirtilen tarihler içerisinde Ziraat Bankası ATM’lerinden veya Ziraat Bankası internet bankacılığı ile öğrenci numarası ile yatırılarak ders kaydı kesinleştirebilecektir.
 4. 667 sayılı KHK kapsamında özel öğrenci statüsünde ders alan öğrenciler ve aynı KHK ile Üniversitemize aktarılan yabancı uyruklu öğrenciler de 3’üncü madde kapsamında ödeme işlemi yapacaklardır.
 5. Misafir öğrenciler linkinden ulaşılan formu doldurarak ön başvuru işlemini 07.07.2020 Salı gününe kadar yapabileceklerdir. Formda belirtilen telefon numarasına, öğrenci numarası ve şifre gönderilecektir. Bu şifre ile akademik takvimde belirtilen tarihler arasında öğrenci bilgi sistemine girilerek ders kaydı yapılacaktır.
 6. Öğretim programınızda yer alan fakat yaz okulunda bölümünde/programında açılmayan ders/derslerin yerine eşdeğer ders olarak; Üniversitemiz içinde diğer birimdeki ders/derslere kayıtlanma başvuları “Yaz Dönemi Üniversite İçi Ders Alma Talep Formu” doldurularak 05.07.2020 tarihine kadar Bölüm Başkanlıklarının e-posta adreslerine bildirmeniz gerekmektedir. (Güncelleme 29.06.2020)

Ekler:

Notlar:

 • Yaz Okulu ile ilgili sorularınızı oidb@btu.edu.tr mail adresine yazabilirsiniz.
 • Ücretler ile ilgili konularda 0224 300 36 73 whatsApp hattından bilgi alabilirsiniz.
 • Hazırlık sınıfı öğrencileri ile ilgili tüm yaz okulu işlemleri, ücret ödemeleri ve duyuruları ydyo.btu.edu.tr adresinden takip edilecektir.

Açılacak Dersler:

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.