2021 İstanbul Medeniyet Üniversitesi TEZLİ Yüksek Lisans

03.08.2020
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından TEZLİ yüksek lisans başvurusu alacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yüksek lisans  başvuru tarihlerine ve yüksek lisans akademik takvimine yer verildi. İstanbul Medeniyet Üniversitesinde okuyan öğrencilerin lisansüstü eğitim ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 İstanbul Medeniyet Üniversitesi TEZLİ Yüksek Lisans

2021 İstanbul Medeniyet Üniversitesi TEZLİ Yüksek Lisans Duyurusu

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından TEZLİ yüksek lisans başvurusu alacağına dair duyuru yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yüksek lisans  başvuru tarihlerine ve yüksek lisans akademik takvimine yer verildi. İstanbul Medeniyet Üniversitesinde okuyan öğrencilerin lisansüstü eğitim ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Yüksek Lisans Bilgi ve Paylaşım TELEGRAM KANALI kuruldu. Hemen Katıl !

Başvuru Tarihleri

  • Başvuru Tarihleri: 01-18 Eylül  2020
  • Mülakat\Yazılı Sınav Tarihi 24.09.2020
  • Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların İlanı 30.09.2020
  • Kesin Kayıt Tarihleri 01-07.10.2020
  • Yedek Kayıt Tarihleri 08.10.2020

Başvuru Koşulları

1. Mezuniyet Koşulu
a) Tezli yüksek lisans programına başvuru için; yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokullardan bir lisans diplomasına sahip olmak.

b) Doktora programına başvuru için: Yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokullardan bir lisans\yüksek lisans diplomasına sahip olmak.

c) Kontenjan tablosunda ilan edilen programlardan bazılarında önkoşul, alan sınırlaması, ilgili şartlar bulunmaktadır. Bu koşullara uyulması zorunludur.

2. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Koşulu

Adayların, ALES veya eşdeğer bir sınavdan, başvuracakları programın öngördüğü türde yeterli puanı almış olmaları gereklidir. Gerekli puan düzeyi ve türü kontenjan tablosunda yer almaktadır. ALES/GRE/GMAT Bu sınavın sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 (Beş) yıl süreyle geçerlidir.

3. Yabancı Dil Bilgisi

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına başvuru için adayların kendi anadilleri dışında İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından, başvuracakları programın öngördüğü yeterli puanı almış olmaları gereklidir. Gerekli puan düzeyi kontenjan tablosunda yer almaktadır.

Yurt içindeki veya yurt dışındaki herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitim dili % 100 İngilizce olan bir lisans veya lisansüstü programda mezun olanlardan yabancı dil belgesi istenmez.

Yabancı Dil Belgesi (Bu sınavlar yapıldığı tarihten itibaren 5 (Beş) yıl süreyle geçerlidir, eşdeğeri yabancı diller için dil belgesinin üzerinde bir geçerlilik tarihi belirtilmediyse 5 yıl geçerlidir.)

4. Diploma Mezuniyet Notu Koşulu

a) Tezli yüksek lisans programlarına başvuru için mezuniyet not şartı aranmaz.

b) Yüksek lisans diploması ile doktora programına başvuru için mezuniyet not şartı aranmaz.

c) Doktora programına lisans diploması ile başvuran adayların; yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı bir bilim veya sanat dalında 4 tam not üzerinden en az 3,25 ya da 100 tam not üzerinden en az 85 puan veya eşdeğer mezuniyet notuna sahip olmaları gerekmektedir.

d) Doktora programına lisans diploması ile başvuran adayların başvurduğu programın puan türünde ALES’ten en az 80 standart puana sahip olmaları gerekmektedir.

5. Yabancı Uyruklu Adayların Başvuru Koşulları

a) Tezli yüksek lisans programına başvuracak yabancı uyruklu adaylar, yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokullardan bir lisans diplomasına sahip olmalıdır.

b) Doktora programına başvuracak yabancı uyruklu adaylar, yurt içi veya YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı fakülte veya yüksekokullardan bir lisans\yüksek lisans diplomasına sahip olmalıdır.

c) Tezli yüksek lisans veya doktora programına başvuracak yabancı uyruklu adaylardan, ALES veya eşdeğer bir sınav sonuç belgesi aranmaz.

d) Yabancı uyruklu adaylar için mezuniyet not şartı aranmaz.

e) Yabancı uyruklu adaylar, ana dilleri dışında İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından, başvuracakları programın öngördüğü yeterli puanı almış olmaları gereklidir. Gerekli puan düzeyi kontenjan tablosunda yer almaktadır. (Eşdeğerlik tablosu için https://www.osym.gov.tr/TR,10358/esdegerlikler.html)

f) Yabancı uyruklu adaylar, Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER)’den, lisansüstü programları izleyebilecek Türkçe bilgisinin C1 seviyesinde olduğunu gösterir belge almış olmalıdır. Yurt içindeki veya yurt dışındaki herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitim dili Türkçe olan bir lisans veya lisansüstü programdan mezun olanlardan bu belge istenmez.

Katkı Payı Ücretleri

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ II. ÖĞRETİM TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

II. Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programı: 300 tl/kredi
1. Dönem: 12 kredi × 300 TL = 3.600,00 TL
2. Dönem: 12 kredi × 300 TL = 3.600,00 TL
Tez : = 800,00 TL (5. ve 6. Yarıyıla uzaması durumunda her dönem için ödenir.)
Toplam : 8.000,00 TL

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ II. ÖĞRETİM TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

II. Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programı: 250 tl/kredi
1. Dönem: 12 kredi × 250 TL = 3.000,00 TL
2. Dönem: 12 kredi × 250 TL = 3.000,00 TL Tez = 1.000,00 TL (5. ve 6. Yarıyıla uzaması
durumunda her dönem için ödenir.)
Toplam = 6.000,00 TL

Başvuru Koşulları ve Kontenjanları İçin TIKLAYINIZ.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.