2020 KPSS Ödemeleri Hangi Bankaya Yapılacak?

01.07.2020
A+
A-

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 30 Haziran 2020 itibariyle başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ile başvuruların 13 Temmuz 2020 tarihine kadar yapılabileceği ifade edildi. 2020 KPSS’ye girmek isteyen birçok aday başvuru ücretinin nasıl yatırılacağını merak ediyor. İnternette en çok arananlar arasında yer alan 2020 KPSS ödemeleri hangi banka yatırılacak? sorusunu sizler için cevapladık.

2020 KPSS Ödemeleri Hangi Bankaya Yapılacak?

2020 KPSS Ücreti Nasıl Yatırılır? Ödemeler Hangi Bankaya Yapılacak?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 30 Haziran 2020 itibariyle başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ile başvuruların 13 Temmuz 2020 tarihine kadar yapılabileceği ifade edildi. 2020 KPSS‘ye girmek isteyen birçok aday başvuru ücretinin nasıl yatırılacağını merak ediyor. İnternette en çok arananlar arasında yer alan 2020 KPSS ödemeleri hangi banka yatırılacak? sorusunu sizler için cevapladık.

2020 KPSS Ücreti Ne Kadar?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek adayların sınav için yatıracakları ücret ÖSYM tarafından KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) 80,00 TL, KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) 55,00 TL, ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) 80,00 TL olarak belirlendi. Sınav ücretini en geç 14 Temmuz 2020 tarihine kadar yatırmanız gerekiyor. Aksi taktirde sınava geç başvuru ücretini %50 zamlı ödeyerek başvurabilirsiniz.

BAŞVURU TARİHLERİ (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT): 30 Haziran-13 Temmuz 2020 (Ücret ödeme için son gün, 14 Temmuz 2020)

 

KPSS SINAV TARİHLERİ, SINAV SAATLERİ, SINAV SÜRELERİ

 • Genel Yetenek-Genel Kültür : 6 Eylül 2020, Saat: 10.15, 130 dakika
 • Eğitim Bilimleri : 6 Eylül 2020, Saat: 14.45, 100 dakika
 • KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler,
 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) : 12 Eylül 2020, Saat: 10.15
 • KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum Cumartesi Öğleden Sonra
 • (Hukuk, İktisat, Maliye) : 12 Eylül 2020, Saat: 14.45
 • KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum Pazar Sabah
 • (İşletme, Muhasebe, İstatistik) : 13 Eylül 2020, Saat: 10.15

 

ÖABT TARİHİ, SINAV SAATİ : 20 Eylül 2020, Saat: 10.15 / ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınav Saati : 14.45

 

GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) : 22-23 Temmuz 2020 (Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 22-23 Temmuz 2020 tarihlerinde ödenir.)

 

2020 KPSS Ücreti Nasıl Yatırılır?

Adaylar, sınav ücretini aşağıda ifade edilen bankalardan birine veya

 • Bankaya gitmeden Online olarak ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır.
 • Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.
 • osym-online-odeme-sinav-ucretiSınav ücreti ödeme işlemleri 14 Temmuz 2020 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.
 • Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.
 • Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.

kpss-odemeleri-hangi-bankaya-

 

2020 KPSS Ücretinin Yatırılacağı Bankalar

 • Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.
 • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
 • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

 

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

 

 • Adayların, sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; Dikey Geçiş Sınavının sınav ücretini yatıracağını, T.C. Kimlik Numarasını veya Y.U. Numarasını, ad ve soyadı bilgilerini söylemeleri yeterlidir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.
 • Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden kredi kartı/banka kartı veya internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.
 • Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.
 • Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti alınır.
 • Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav
  sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

 

KPSS Başvurusu için ÖSYM merkezleri nerelerde var? Tüm listeyi sizin için hazırladık okumak için tıklayınız.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.