2021 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

13.02.2021
15.329
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kayseri Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kayseri Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2021 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kayseri Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kayseri Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2021 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Kayseri Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları  05-09 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 12 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 6-12 Eylül 2021 tarihleri arasında uygulanacaktır.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

 

2021 Yılı Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

05-09 Temmuz 2021Yaz Okulu Ders Kayıtları
12 Temmuz-05 Eylül 2021Yaz Okulu
6-12 Eylül 2021Yaz Okulu Final Sınavları

 

 

 

1. Üniversitemiz Öğrencilerinin Yaz Okulu için Yapmaları Gereken İşlemler;

Öğrencilerimizin www.obisis.kayseri.edu.tr adresine girerek “Ders Kayıt” sekmesinden açılan ekrandan almak istedikleri derslerin ders seçme işlemini yapmaları gerekmektedir. Başvuru örneği için tıklayınız-1. Başvuru örneği için tıklayınız-2. Başvuru örneği için tıklayınız.

 

Ders seçme işlemini tamamladıktan sonra sistemde oluşan yaz okulu ücretini T.C kimlik numaraları ile kampüs içinde yer alan “Halk Bankası Üniversite Şubesindeki Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Hesabına “şahsen yatırmaları gerekmektedir. Yaz Okulu ücreti yatırıldıktan sonra yaz okulu ders kayıtları tamamlanmış olacaktır.

 

2. Misafir Öğrencilerin Yaz Okulu İçin Yapmaları Gereken İşlemler;

-Diğer Üniversite öğrencilerinin Üniversitemiz yaz okulundan ders alabilmeleri için aşağıdaki aşamaları takip etmeleri gerekmektedir;

 • Kayseri Üniversitesi Öğrencisi Olmayan Misafir Öğrencilerimizin Yaz Okulu başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Formu doldurmak için TIKLAYINIZ !!!!!!Kayseri Üniversitesi öğrencileri bu  formu doldurmayacaklar!!!!!!
 • Formu dolduran öğrencilere Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından başvuru kaydı oluşturulacaktır. Başvuru kaydı yapan öğrencilere “Kullanıcı Adı” verilecektir. Kullanıcı adı mail yoluyla yollanacaktır. (Formu doldururken sürekli kullandığınız e-mail adresinizi yazmanız önemlidir.) Formu doldurduktan sonra kullanıcı adı kendisine ulaşmayan öğrencilerimiz https://ogrisl.kayseri.edu.tr/ adresindeki “Canlı Destek Hattından” yardım talep edebilirler.
 • Öğrenciler www.obisis.kayseri.edu.tr (ÖBİSİS) web sitesine girerek kendilerine verilen kullanıcı adına giriş şifresi oluşturacaklardır.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra “Ders Kayıt” sekmesinden açılan ekrandan almak istedikleri derslerin ders seçme işlemini yapmaları gerekmektedir.
 •  Seçilen dersler neticesinde oluşan yaz okulu ücretini T.C Kimlik numaraları ile “Halk Bankası Üniversite Şubesindeki Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Hesabına “şahsen yatırmaları gerekmektedir. Yaz Okulu ücreti yatırıldıktan sonra yaz okulu ders kayıtları tamamlanmış olacaktır. Başvuru örneği için tıklayınız-1. Başvuru örneği için tıklayınız-2. Başvuru örneği için tıklayınız.

 

Önemli Hatırlatma: Yaz Okulu ücretlerini yatıracak öğrencilerimizin şubeye giderek T.C kimlik numaraları ile hesaba para yatırması gerekmektedir. Kesinlikle EFT veya HAVALE yapılmayacaktır.

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde ders kaydı olmayan öğrenciler Yaz Okulundan ders alamazlar.

 

NOT: Derslerin açıldığı fakülte veya bölümde derslere devam ya da gruplara ayrılma işlemini öğrencilerimiz bölümler nezdinde takip edeceklerdir.

 

YAZ OKULU HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Yaz okulu eğitim öğretim süresi 6 haftadır.
 • Başvurular 29/06/2020 – 13/07/2020 tarihleri arasında webden yapılacaktır.
 • Yaz okulunda ders almak öğrencinin isteğine bağlıdır. Öğrenciler öncelikle tekrarlamak zorunda oldukları dersleri almak kaydıyla, bir yaz döneminde toplam 20 AKTS ders alabilirler. Bu toplama; Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından verilen 5-i dersleri hariç tüm dersler dâhildir. Yaz okulundan yararlanan öğrencilerin dersleri belirlenirken genel not ortalaması şartı aranmaz.
 • Öğrenciler, Kayseri Üniversitesinde açılmamış olmak ve bir dönemde en fazla 16 AKTS sınırını aşmamak koşuluyla, Üniversite Yönetim Kurulunun belirlediği diğer üniversitelerin yaz okulunda veya yaz döneminde açılan dersleri de alabilirler.
 • Kesin kayıttan sonra ders ekleme-silme-değiştirme işlemi yapılamaz.
 • Bir öğrenci mezun olana kadar diğer üniversitelerden maksimum
  • Ön Lisans ise    24 AKTS     
  • Lisans ise       40 AKTS 
  • Lisans Üstü ise 16 AKTS ders alabilirler.
 • Öğrenci asıl dönemlerde dersin devamını verse dahi yaz okulunda derslere   katılmak zorundadır, devamdan muaf sayılmaz. Ayrıca yaz okulunda dersin devamını veren öğrenci dersten kalması halinde asıl dönemde yine dersten muaf sayılmaz derslere katılmak zorundadır.
 • Yaz okulu ders/derslerinin açılması için gerekli asgari sayının sağlanamaması gibi sebeplerle Üniversitemiz tarafından yaz okulunda açılması iptal edilen dersin/derslerin ücretleri iade edilecektir. Ancak söz konusu ders/derslerin iptal edilmesi durumunda yerine tekrar ders seçimi hakkı verilmeyecektir.
 • Yaz okulu’na katılmak için ders seçimi yapan öğrencilerden, herhangi bir sebepten dolayı ders/derslerini iptal ettirmek isteyen öğrencilerin yatırmış oldukları ücretlerin iadesi yapılmayacaktır.  
 • Derslerin çakışması ile ilgili olarak, dersi veren ilgili birimlerle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu ders çakışmaları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı sorumluluğunda değildir.

Yaz Okulu İle İlgili Diğer Açıklamalar için TIKLAYINIZ.

 

2020 Yılı Kayseri Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler

Yaz Okulunda Açılacak Dersler için TIKLAYINIZ

Kayseri Üniversitesi Ders içeriklerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Fenerbahçe dedi ki:

  Başka üniveristeden başvuru yapabiliyor muyuz fen edebiyat fakültesi Türk dili ve edebiyat bölümü