2024 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

17.05.2024
A+
A-

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kayseri Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kayseri Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2024 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kayseri Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kayseri Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2024 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Kayseri Üniversitesi tarafından yayımlanan 2024 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları  22 – 26 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 29 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 10 – 12 Eylül 2024 tarihleri arasında uygulanacaktır.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

kayseri-universitesi-yaz-okulu

2024 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

22 – 26 Temmuz 2024Yaz Okulu Ders Kayıtları
29 Temmuz – 8 Eylül 2024Yaz Okulu
10 – 12 Eylül 2024Yaz Okulu Final Sınavları

Aşağıdaki bilgiler güncellenecektir.

.

.

.

2023 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Başvuru

Üniversitemiz Yaz Okulundan ders alacak öğrencilerimizin 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü Saat:09.00 ‘dan 27 Temmuz 2023 Perşembe günü saat 17:30 ‘a kadar başvurularını ve ders kayıtlarını https://bidbbasvuru.kayseri.edu.tr/YazOkulu/Giris internet adresi üzerinden tamamlamaları gerekmektedir. Ders seçim işlemi bittikten sonra yaz okulu ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra sistem kapanacak, başvuru ve ders kaydı kesinlikle yapılamayacaktır.

2023 Kayseri Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2022- 2023 eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması hk. 2023.017.112- Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2022-2023 eğitim-öğretim yılı sonunda yaz okulu açılması ile ilgili merkez müdürlüğünden gelen 10.07.2023 tarihli ve E-58607483- 104.01.01.5-62791 sayılı yazı üzerinde görüşüldü.
Yapılan görüşmeler sonucunda; Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, Kayseri Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 5. maddesinin 2. fıkrası ve Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Eğitim Öğretim Yönergesinin 4. ve 5. maddeleri gereğince 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı sonunda uzaktan eğitim yöntemiyle yaz okulunda açılacak derslerin aşağıdaki tabloda belirtildiği şekliyle kabulüne oybirliği ile karar verildi.
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda Açılacak ve Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Verilecek Derslerin Eğitim-Öğretim Planı

kayseri-üniversitesi-yaz-okulu-dersleri-2023

 

1-Üniversitemiz Öğrencilerinin Yaz Okulu için Yapmaları Gereken İşlemler

Üniversitemiz Öğrencilerinin https://bidbbasvuru.kayseri.edu.tr/YazOkulu/Giris  adresine girerek “Ders Kayıt” sekmesinde açılan ekrandan almak istedikleri derslerin seçim işlemini yapmaları gerekmektedir.

Ders seçme işlemini tamamladıktan sonra sistemde oluşan yaz okulu ücretini T.C kimlik numaraları ile Türkiye genelindeki “Halk Bankası Şubelerinden Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Hesabına T.C Kimlik numaraları ile başvuru esnasında karşılarına çıkan açıklamayı yazarak” yatırmaları gerekmektedir. Yaz Okulu ücreti yatırıldıktan sonra yaz okulu ders kayıtları tamamlanmış olacaktır.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz ve bahar döneminde ders kaydı olmayan öğrenciler Yaz Okulundan ders alamazlar.

YAZ OKULU HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

Başvurular 24/07/2023 – 27/07/2023 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Yaz okulunda ders almak öğrencinin isteğine bağlıdır. Öğrenciler öncelikle tekrarlamak zorunda oldukları dersleri almak kaydıyla, bir yaz döneminde toplam 20 AKTS ders alabilirler. Bu toplama; Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından verilen 5-i dersleri hariç tüm dersler dâhildir. Yaz okulundan yararlanan öğrencilerin dersleri belirlenirken genel not ortalaması şartı aranmaz.

Öğrenciler, Kayseri Üniversitesinde açılmamış olmak ve bir dönemde en fazla 16 AKTS sınırını aşmamak koşuluyla, Üniversitemiz Senatosunun belirlediği diğer üniversitelerin yaz okulunda veya yaz döneminde açılan dersleri de alabilirler.

Kesin kayıttan sonra ders ekleme-silme-değiştirme işlemi yapılamaz.

Bir öğrenci mezun olana kadar diğer üniversitelerden yaz okulunda maksimum;

Ön Lisans ise    24 AKTS   

Lisans ise       40 AKTS

Lisans Üstü ise 16 AKTS ders alabilirler.

 

Öğrenci asıl dönemlerde dersin devamını verse dahi yaz okulunda derslere katılmak zorundadır, devamdan muaf sayılmaz. Ayrıca yaz okulunda dersin devamını veren öğrenci dersten kalması halinde asıl dönemde yine dersten muaf sayılmaz, derslere katılmak zorundadır.

Yaz okulu ders/derslerinin açılması için gerekli asgari sayının sağlanamaması gibi sebeplerle Üniversitemiz tarafından yaz okulunda açılması iptal edilen dersin/derslerin ücretleri iade edilecektir. Ancak söz konusu ders/derslerin iptal edilmesi durumunda yerine tekrar ders seçimi hakkı verilmeyecektir.

Yaz Okulu’na katılmak için ders seçimi yapan öğrencilerden, herhangi bir sebepten dolayı ders/derslerini iptal ettirmek isteyen öğrencilerin yatırmış oldukları ücretlerin iadesi yapılmayacaktır.

Derslerin çakışması ile ilgili olarak, dersi veren ilgili birimlerle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu ders çakışmaları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı sorumluluğunda değildir.

Yaz Okulu ile ilgili Diğer Açıklamalar için TIKLAYINIZ.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sonunda Diğer Üniversitelerin Yaz Okulundan Ders Alacak Öğrencilerimizin Dikkatine

Üniversitemiz dışında başka bir Üniversiteden yaz okulunda ders alacak öğrencilerimizin yaz okuluna gitmeden önce, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından “Yaz Okulu Talep Formunu” alıp doldurmaları ve ilgili bölüm başkanına onaylatıp, onaylı formu tekrar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getirmeleri gerekmektedir. Yaz okulu sonunda intibaklar, bahse konu forma göre yapılacağından formu doldurmayıp bölüm başkanına onaylatmayan öğrencilerimizin intibak işlemi yapılmayacaktır.

Öğrencilerimizin mağdur olmamaları için konuya hassasiyet göstermeleri önem arz etmektedir.

Öğrenciler, Kayseri Üniversitesinde açılmamış olmak ve bir dönemde en fazla 16 AKTS sınırını aşmamak koşuluyla, Üniversitemiz Senatosunun belirlediği diğer üniversitelerin yaz okulunda veya yaz döneminde açılan dersleri alabilirler.

Diğer Üniversitelerde Açılan Yaz Okuluna Başvuru Formunu indirmek için TIKLAYINIZ.

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Sanırım farklı üniversiteden öğrenciler kayseri üniversitesinden yaz okulu alamıyor ? sitede buna dair hiçbirşey bulamadım.Başvuru linki direk kayseri obs öğrenci giriş sayfası açılıyor

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Detaylar için link eklemiştim. Ayrıca telegram kanalında yazdım. Misafir öğrenci kabul etmiyor diye.

 2. Mahmoud dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, ben farklı üniversiteden öğrenciyim
  Kayseri üniversitesinden Atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi ve Türk dili dersleri almak istiyorum
  Başvuru linki var mı nasıl yapacağım yardımcı olabilir misiniz

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, yazı içerisinde başvuru linki yer almaktadır.

   1. Yeşim dedi ki:

    Ben göremedim hocam

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

     Misafir öğrencileri bu yıl kabul etmeyecekler.

 3. Keyser Söze dedi ki:

  yüz yüze mi olacak online mı acaba bilen var mı?

 4. Seda dedi ki:

  Maliye bölümünün iktisat dersi ücreti ne kadar yaz okulunun

 5. Fenerbahçe dedi ki:

  Başka üniveristeden başvuru yapabiliyor muyuz fen edebiyat fakültesi Türk dili ve edebiyat bölümü

  1. Candan dedi ki:

   Başka üniversitelerden de başvuru yapılabiliyor. Ama bu ünide bölümünüz açılır mı bilemiyorum. Ben de Eğitim fakültesinin derslerinin açılmasını bekliyorum.