2024 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı PDF

07.07.2023
A+
A-

2024 TYT’ ye hazırlanan adaylar için “2024 TYT Fizik Konuları” ve “2024 TYT Fizik Soru Dağılımı” hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Fizik konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2024 TYT Fizik konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2024 TYT Fizik Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

2024 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı PDF

2024 TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı PDF

2024 TYT’ ye hazırlanan adaylar için 2024 TYT Fizik Konuları ve 2024 TYT Fizik Soru Dağılımı hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Temel Yeterlik Testi Fizik konularına çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğunuzu bilmek sizler için faydalı olacaktır. Bu yazımızda MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmış 2024 TYT Fizik konularını ayrıntılı olarak listeleyeceğiz. İsterseniz 2024 TYT Fizik Konuları PDF dosyasını da indirebilirsiniz.

TYT Fen Bilimleri testinde adaylara fizik dersinden 7 adet soru yöneltilmektedir. Genel olarak 9. ve 10. sınıf konularını kapsayan sorular çıkmaktadır. AYT Fizik sorularına göre daha kolay sorular olduğu için yapamam deyip boş vermeyin. Çözebileceğinizi düşünerek bu konulara da çalışmayı deneyin. Ayrıca ÖSYM son yıllarda uyguladığı sınavlarda adayları, bilgiyi kullanma becerisini ölçmeye yönelik sorular ile test etmektedir.

TYT Fizikte en çok soru çıkan konular: hareket, ısı, sıcaklık ve genleşme, optik olarak sıralayabiliriz. Çalışma planınızı oluştururken dikkate alırsanız sizin faydanıza olacaktır. 2024 TYT Fizik konuları şunlardır:

TYT Fizik Konuları 2024

 • Fizik Bilimine Giriş
 • Madde ve Özellikleri
  Madde
  Öz kütle
  Kütle
  Hacim
  Dayanıklılık
  Yüzey Gerilimi
  Adezyon – Kohezyon
 • Sıvıların Kaldırma Kuvveti
 • Basınç
 • Isı, Sıcaklık ve Genleşme
  İç Enerji, Sıcaklık, Isı
  Termometreler – Sıcaklık Ölçekleri
  Sıcaklık Değişimi
  Hâl Değişimi
  Isıl Denge ve Isı İletimi
  Genleşme
 • Hareket
 • Dinamik
 • İş, Güç ve Enerji
 • Elektrik
 • Optik
  Aydınlanma
  Düz, Küresel, Çukur ve Tümsek Aynalar
  Işık ve Gölgeler
  Mercekler, Merceklerde Işın ve Görüntü Çizimi
  Optik Kırılma
  Renk
  Yansıma
  Düzlem Aynalar ve Görüntü Oluşumu, Görüş Alanı
 • Manyetizma
 • Dalgalar

TYT Fizik konularını yukarıdaki listede paylaştık. Sayfanın sonunda konuları PDF dosyası olarak indirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

TYT Fizik Soru Dağılımı 2024

tyt_fizik_konulari_soru_dagilimi_tablo

TYT Fizik Soru Dağılımı 2024

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

>>Tüm 2024 TYT Konuları TEK sayfada<<

TYT Fizik Kitap Önerileri için TIKLAYINIZ

Yukarıdaki tabloda TYT Fizik konularının yıllara göre soru dağılımlarına yer verdik. En çok soru çıkan konuları tespit ederek çalışmalarınızı bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. İsterseniz sitemizden de çalışma programı indirebilirsiniz.

2024 TYT Fizik Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz. Fizik Konuları Tıkla PDF İndir

2024 TYT Fizik Çalışma Takip Çizelgesi

TYT Fizik için hazırladığımız çalışma takip çizelgesini de sizlerin planlı ilerlemenizi sağlayacak. Bu aylık/günlük ders takip çizelgesinin size katkısı bitirdiğiniz konuları veya eksik kaldığınız konuları somut olarak görecek olmanızdır. Böylece TYT Fizik dersine daha verimli çalışacaksınız. Fizik dersini için neler yapmanız gereceğini net görebilecek ve bir sonraki gün ne yapacağınızı bilerek planlı ve programlı çalışarak sınava daha sağlam hazırlanacaksınız!

yks-tyt-fizik-ders-takip-cizelgesi-pdf-indir-calisma-plani

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.