2018‒2019 Yılı Anadolu Üniversitesi DGS Kesin Kayıt Duyurusu

22.09.2018
A+
A-
2018‒2019 Yılı Anadolu Üniversitesi DGS Kesin Kayıt Duyurusu

2018‒2019 Yılı Anadolu Üniversitesi DGS Kesin Kayıt Duyurusu

 

 

 

Üniversitemize bağlı örgün eğitim yapan Fakültelere/Devlet Konservatuvarına Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonucunda yerleştirilen öğrencilerin kesin kayıtları 21‒27 Eylül 2018 tarihleri arasında Yunus Emre Kampüsünde ilgili Fakültelerdeki/ Devlet Konservatuvarındaki  kayıt bürolarında mesai saatlerinde (09.00 – 17:00) yapılacaktır.

 

 

KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

 

 

 1. Adayın 2018-DGS Sonuç Belgesi (Sonuç Belgesi ÖSYM’nin internet sayfasından birim tarafından alınacaktır.)
 2. Adayın mezun olduğu önlisans ve ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.).
 3. Adayın T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya e-devletten kimlik bilgileri çıktısı.
 4. Adayın ikametgâhıyla ilgili beyanı.
 5. Erkek adayların askerlik durumuyla ilgili yazılı beyanları.
 6. 12 adet (4,5×6,0 cm) boyutunda renkli fotoğraf.
 7. Türkçe ve İngilizce Transkript
 8. Ders İçerikleri
 9. a) Cari Hizmet Maliyetine Öğrenci Katkı Payı ödemeyecek aday öğrenciler kayıtlarını yaptırdıktan ve öğrenci işlerinden kullanıcı kodu ve şifrelerini aldıktan sonra “Öğrenci Bilgi Sistemi (https://ogr.anadolu.edu.tr)”ne internet adresinden girerek, sağ üst köşedeki“Önlisans/Lisans Yeni Kayıt İşlemleri” menüsünde yer alan Önlisans/Lisans Yeni Kayıt İşlemleri”nden T.C. Kimlik Numarası ile “Öğrenci Bilgi Formu”nu dolduracaklardır. Adaylar, kayıt için ilan edilen tarihleri aşmayacak şekilde işlemlerini yaptıracak ve diğer belgelerle birlikte kayıt yaptıracakları Fakülteye/Devlet Konservatuvarına teslim edeceklerdir.

 

b) Öğrenim ücreti ödeyecek aday öğrenciler, öğrenim ücreti tutarını bulundukları il veya ilçelerdeki T.C. Ziraat Bankası şubelerinden ödeyebileceklerdir. Kayıtlarını yaptırdıktan ve öğrenci işlerinden kullanıcı kodu ve şifrelerini aldıktan sonra internette “Öğrenci Bilgi Sistemi (https://ogr.anadolu.edu.tr)”ne girerek, sağ üst köşedeki “Önlisans/Lisans Yeni Kayıt İşlemleri” menüsündeki“Önlisans/Lisans Yeni Kayıt İşlemleri”nden, T.C. Kimlik Numarası ile “Öğrenci Bilgi Formu”nu dolduracaklardır. Adaylar, kayıt için ilan edilen tarihleri aşmayacak şekilde işlemlerini yapacak/yaptıracak ve diğer belgelerle birlikte, banka dekontunu da kayıt yaptıracağı Fakülteye/Devlet Konservatuvarına teslim edeceklerdir.

 

 

c) (b) bendine göre öğrenim ücreti ödeyecek olan öğrenciler aynı zamanda https://anasis.anadolu.edu.tr bağlantısındaki Online Ödeme/Online Payment butonunu kullanarak borçlarını görebilecek ve kredi kartı aracılığıyla da online ödeme yapabilecektir.

 

 

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

 

 

 1. Adayın kayıt için bizzat başvurması gerekmektedir. Postayla kayıt yapılmaz.
 2. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
 3. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
 4. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday, herhangi bir hak iddia edemez.
 5. Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran aday hakkında yasal işlem yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.