2018 YKS Giriş Yerleri Açıklandı-Tıkla Öğren!

20.06.2018
A+
A-
2018 YKS Giriş Yerleri Açıklandı-Tıkla Öğren!

2018 YKS Giriş Yerleri Açıklandı-Tıkla Öğren!

 

2018 yks giriş yerleri, ayt sınav giriş bilgileri,tyt sınav giriş bilgileri, ösym güncel duyuru,yks sınav giriş yeri sorgulama,yks sınavına nerede gireceğim

 

30 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile saat 14.00den itibaren edineceklerdir.

 


DİKKAT!

2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

 

 

2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

 

 

 

YKS’nin ilk oturumu olan TYT için geri sayım sürerken adaylar bir yandan da sınav giriş yerlerini sorguluyor. Sınavın ilk oturumu, Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran’da yapılacak. Lisans programlarında okumak isteyen adaylar, 1 Temmuz’da sabah gerçekleşecek Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girecek. Peki YKS sınav yerleri belli oldu mu? Sınav yerinizi aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

 

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

 

TYT, AYT, YDT sınavları, ne zaman yapılacak?  Sınavlar 3 oturumda gerçekleşecek. İlk oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 30 Haziran 2018 tarihinde saat 10:15’te yapılacak. Sınav süresi 135 dakika. İkinci sınav Alan Yeterlilik Testi (AYT), 1 Temmuz 2018 tarihinde saat 10:15’te yapılacak. Sınav süresi 180 dakika. Son oturum Yabancı Dil Testi (YDT), 1 Temmuz 2018 tarihinde saat 15:45’te yapılacak. Sınav süresi 120 dakika.

 

 

 

YKS HAM PUANI HESAPLAMA ÜZERİNE ÖNEMLİ AÇIKLAMA

 

Bu yıl ilk kez üniversiteye giriş sınavında puanların hesaplanabilmesi için TYT’de Matematik ve Türkçe testlerinin her birinden 0.5 ham puan alma şartı adaylarda endişeye neden olmuştu. Üstelik bu kural AYT için de geçerliydi. Bu kuralı yerine getirmeyen adayların puanları hesaplanmayacaktı.

 

 

 

YÖK, KURAL ÜZERİNE AÇIKLAMADA BULUNDU

 

Ancak YÖK bu kuralı değiştirdi ve tek testten yarım net çıkaranların puanlarının hesaplanacağına karar verdi. YÖK Genel Kurulu, geçtiğimiz 31 Mayıs’ta aldığı kararda “TYT’de ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için Türkçe veya Temel Matematik testlerinin en az birinden en az 0.5, AYT’de ise ilgili puan türünün hesaplanabilmesi için gerekli testlerin en az birinden en az 0.5 ham puan almış olmaları gerek” dedi. Bunun anlamı da matematik sorularını çözmeyen adayların da puanları hesaplanacak.

Bu karar, özellikle matematik sorularını yapamayacaklarından endişe eden sözelci adayları rahatlatmış oldu.

 

 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

YKS sınav sonuçları, ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgilere göre; 31 Temmuz 2018 Salı günü açıklanacak. Kurum, saat kaçta açıklanacak sorusuna resmi açıklamada bulunmadı.

 

 

 

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

 

31 Temmuz 2018 tarihinde sınav sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM, YKS tercihleri, AİS sayfasında 7 Ağustos 2018 tarihinde başlatacak, 1 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

 

 

 

ÖSYM AİS SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YKS KILAVUZU 2018 SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YKS Sistemi Hakkında Her Şey

 

YKS Konuları ve Soru Sayıları

 

YKS Ne Zaman Yapılacak?

 

YKS Çıkmış Sorular

 

YKS Kitap Önerisi

 

YKS Puan Hesaplama İçin TIKLAYINIZ

 

 

 

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.