9 Aralık 2018 Kpss Dhbt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

09.12.2018
A+
A-

9 Aralık 2018 KPSS DHBT sınavı bugün saat 10.15’te başladı. Ancak ÖSYM’nin yaptığı diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da  sınava girecek adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmadı.Adaylar şimdi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor? Peki 2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman açıklanacak?

9 Aralık 2018 Kpss Dhbt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9 Aralık 2018 Kpss Dhbt sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

 

ÖSYM hazırladığı akademik takvime göre, 9 Aralık 2018 Pazar (bugün) gerçekleştirilen KPSS DHBT sınav sonuçları 4 Ocak 2019 tarihinde adayların erişimine açacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT’ye lisans düzeyinde katılacak olanların KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisans düzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunludur. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak amacıyla sınava girecek adayların, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruları, sınava başvuru yapmadan önce dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır.

 

 

9 Aralık 2018 Kpss DHBT Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları PDF İndir (Tahmini)

 

YENİ Gelenler ⇒2018 DHBT Sınavı Soru ve Cevapları (Aday Yorumları)

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kemal dedi ki:

    Kolaydı diyen arkadaşa söylüyorum o kadar çalıştığım halde 5 tane soru yakaladım senin tuzun kuru herhalde hem ders hem ev geçindiriyorum senin kafa rahat değil