Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı

18.03.2018
A+
A-
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından DPB’de bir ilan yayımlandı.

9 Mart 2018 tarihli ilanda Devlet Personel Başkanlığı sayısında yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Diyetisyen, Kimyager, Mütercim, Anbar Memuru, Veznedar, Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında istihdam etmek üzere toplamda 40 memur alımı yapacağını duyurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 40 memur alımı için başvuruların 26 Mart ile 6 Nisan tarihleri arasında alınacağına yer verildi. Yapılacak başvurular sonucu listeye giren adaylar 25 Nisan ve devam eden günlerde sözlü sınava alınacak. Yayımlanan ilanda her pozisyon için belirtilen sayının 3 katı kadar adayın KPSS puanına göre mülakata çağrılacağına yer verildi. 

GENEL ŞART

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şart şu şekilde açıklandı: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

KPSS ŞARTI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımında istenen KPSS puan şartı ise şu şekilde; Lisans mezunları için 2016 yılı KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.