2022 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

18.09.2022
A+
A-

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı 18 Eylül 2022 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan memur adayları 2022 KPSS zor muydu kolay mıydı? sorusunu merak ediyor.

2022 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

2022 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı 18 Eylül 2022 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan memur adayları 2022 KPSS zor muydu kolay mıydı? sorusunu merak ediyor. Sınava katılan adaylara Genel Yetenek bölümünde: Türkçe, Matematik dersinden 60 soru; Genel Kültür Bölümünde ise Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlıktan 60 soru yöneltildi. Toplamda 120 soruya 130 dakika süre verildi. Sorular kolay mıydı? Hangi sorular zordu? Sınavdan sonra adaylar KPSS sınavına dair aday yorumlarını araştırıyor.

2022 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2022 KPSS sınavı saat 10.15’te adayların katılımıyla başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 130 dakika süre tanındı. Sınavdan sonra adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, 2022 KPSS sınav sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde adaylara duyurulacak.

18 Eylül 2022 KPSS Aday Yorumları

2022 KPSS sonrasında adayların sosyal medyada ve çeşitli platformlarda yaptıkları yorumları sizler için bir araya getirdik. Sizler de yorum bölümünden fikirlerinizi iletebilirsiniz.

KPSS Tahmini Soru ve Cevap TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

SAAT 12.26: Tamam çalışmamış olabilirim de bu sınav neydi? Ben hayatımda böyle sorular görmedim. Türkçe sorularında kendime güvenirdim. Değil iki şık arasında kalmak, beş şıkkın beşinin de arasında kaldım. Bu sınavdan eğer iyi puan alabildiyseniz size helal olsun. Tebrikler cidden.

SAAT 12.30: A+B+C’li soruyu ve mavi kırmızı topların olduğu soruyu çözenler açıklayabilir mi? İkisine 20 dk harcayarak boş bıraktım; doğru cevapları yok diye. 

 tarih’te aydın yüce’den başkasına çalışma..gerisi video çekicem diye geyik muhabbeti yapıyor.zamanına yazık.aydın yüce’nin 25 videoluk genel tekrarı bugün bana kaç soru yaptırdı görmen lazım…adam osman hamdi bey diye bağırdı

KPSS Tahmini Soru ve Cevap TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

 Ben genel kültürden başladim ama mat zamanım yetmedi nasip

Türkçe’yi hafife almayın özellikle paragrafı

paragafta her türlü çıkmış soruyu çözün hocam(YKS KPSS DGS ALES ) yayınlar saçmalıyor geneldeTarih coğrafya güzeldi nerdeyse yüzeyseldi hepsi de Vatandaşlık çok basitti Güncel tamamen şans ama 1-2 zor vardı

 benim matematik tamamen kendimle alakalı çok çok iyi degilimdir matematikte. Ortalama bir şeyler çıkıyor. Günde ortalama bir kitap okuyorum çoğu zaman bir de küçüklükten gelen bir alışkanlığım var benim soru çözerken hem süreyle yarısırdım onun da faydası yadsınamaz

Coğrafya basitti hocam. Ağır olduğunu düşünmüyorum keza tarih de öyle . Matematik bir tık kolaydı 2020’ye nazaran. Türkçe sorularını çözerken zaman zaman kopma yaşadım. Beni baya bir endişelendirdi. O Ara zaman mekan algımı yitirmişim. En son endişe sebepli terden sırılsıklam olduğumu hatırlıyorum Paragraflar çok yoğundu. Level atlatmışlar sorulara. Sanki giderek ağırlaşıyor Türkçe soruları. Beni hayal kırıklığına uğratan güncel bilgilere ait o 6 soru. Ne çalıştık ne sordular. Her seferinde ters köşe yapmayı iyi beceriyor adamlar. İşlerinin hakkını veriyorlar.

2022 KPSS Lisans Kaç Net Kaç Puan Eder?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cleman dedi ki:

    Türkçe zordu paragraflar uzun ona alıştık ama.Alti çizili ifadelerde kapali anlam içeren kelimeler kullanmalari bizi zamana yenik düşürdü. Dil bilgisi 6 yskin soru vardi geçen yillarda daha az soruldu yazanlar gördüm. Paragraftan kafayi kaldiramadik ,aslinda başlangıçta genel kültür den geriye gelme niyetim vardi.Ancak türkçe o kadar enerji istiyorki inanin siralama sorusunu kac kez tekrar etmeme rağmen zamaninda etkisiyle cok zorlandim.Kafa tahat değil zaman geciyor geride bir sürü soru kalmış odaklanamadim resmen.Tarih sorularinda ise bikac soru haricinde alisilageldik soru tipleri değil eski türklerden soru yok gibi beyliklerden vs.Cografya geçen sene sorulan sorulara bakın şimdiki sorulan sorulara hak vereceksiniz. Zor yorum istiyor 3 tane kolay tarzda soru sonrasi seçme eleme sorulari zaten vatandaşlığa zamanim yetmedi .Tek yıllarda alan sorulari kısmi zor olmasi nedeniyle genel kültürü daha kolay hazırlıyorlar düşüncesindeyim. Hem çalışıp hem biseyler yapma çalışan birisi olarak yaziyorum.