2020 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

06.09.2020
4.822
A+
A-

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı 6 Eylül 2020 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan memur adayları KPSS zor muydu kolay mıydı? sorusunu merak ediyor

2020 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

2020 KPSS Aday Yorumları | Kolay mıydı Zor muydu?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı 6 Eylül 2020 tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirildi. Sınava katılan memur adayları KPSS zor muydu kolay mıydı? sorusunu merak ediyor. Sınava katılan adaylara Genel Yetenek bölümünde: Türkçe, Matematik dersinden 60 soru; Genel Kültür Bölümünde ise Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlıktan 60 soru yöneltildi. Toplamda 120 soruya 130 dakika süre verildi. Sorular kolay mıydı? Hangi sorular zordu? Sınavdan sonra adaylar KPSS sınavına dair aday yorumlarını araştırıyor.

2020 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 KPSS sınavı saat 10.15’te adayların katılımıyla başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 130 dakika süre tanındı. Sınavdan sonra adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, 2020 KPSS sınav sonuçları 22 Ekim 2020 tarihinde adaylara duyurulacak.

6 Eylül 2020 KPSS Aday Yorumları

2020 KPSS sonrasında adayların sosyal medyada ve çeşitli platformlarda yaptıkları yorumları sizler için bir araya getirdik. Sizler de yorum bölümünden fikirlerinizi iletebilirsiniz.

KPSS Bilgi ve Paylaşım TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

SAAT 13.20: Arkadaşlar genel olarak bir yorum yapacağım Sınav genel olarak zordu kendi nazarımda söylüyorum
Lakin Türkçe süre konusunda bir konuda herkesten farklı düşünüyorum. Genel anlamda kitap okuyan biri için süre sıkıntı olmuyor. Ben kendi adıma söylüyorum tekrar altını çizerek. Ben süre konusunda hiçbir sınavda sorun yasamadım onca sınavlara girdik. Üniversite KPSS ve türevleri. Bugün de Türkçe 26 soru 60 genel kültür sorularını bitirdiğimde 50 dakika geçmişti. Matematik icin bügük bir süre ayırmaya çalıştım ugrasırsam birkaç net daha gelir diye. Matematikten yalnızca 12-13 soru işaretleyebildim. Yani demem o ki normal zamanlarda düzenli olarak kitap okuyan birinin süre konusunda çok büyük sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

SAAT 13.30:Çalıştığının iki katı kadar daha fazla çalış. Çünkü bu sınav tam ters köşe…

SAAT 13.40: tarih’te aydın yüce’den başkasına çalışma..gerisi video çekicem diye geyik muhabbeti yapıyor.zamanına yazık.aydın yüce’nin 25 videoluk genel tekrarı bugün bana kaç soru yaptırdı görmen lazım…adam osman hamdi bey diye bağırdı

KPSS Bilgi ve Paylaşım TELEGRAM Grubu kuruldu. Hemen Katıl !

SAAT 13.41: Ben genel kültürden başladim ama mat zamanım yetmedi nasip

SAAT 13.42: Türkçe’yi hafife almayın özellikle paragrafı

SAAT 13.44: paragafta her türlü çıkmış soruyu çözün hocam(YKS KPSS DGS ALES ) yayınlar saçmalıyor geneldeTarih coğrafya güzeldi nerdeyse yüzeyseldi hepsi de Vatandaşlık çok basitti Güncel tamamen şans ama 1-2 zor vardı

SAAT 13.47: benim matematik tamamen kendimle alakalı çok çok iyi degilimdir matematikte. Ortalama bir şeyler çıkıyor. Günde ortalama bir kitap okuyorum çoğu zaman bir de küçüklükten gelen bir alışkanlığım var benim soru çözerken hem süreyle yarısırdım onun da faydası yadsınamaz

SAAT 13.50:Kılıç hakkı, Osmanlı Devleti’nde tımarın toplam değerinin ilk 5 – 6 bin akçesi olarak, çekirdeğini oluşturan kısım. Hizmet ve yararlılık karşılığı olarak verilen tımarın değeri artırılırsa, bu 5 – 6 bin akçeden fazlasına terakki denirdi. Tımar, Osmanlı İmparatorluğu’nda kamu arazisi dahilinde, yönetimi sipahiye bırakılmış olan verimli topraklara verilen addır.

6 Eylül 2020 KPSS Soru ve Cevapları PDF İndir TIKLAYINIZ.

SAAT 14.00: Türkçeye bağlı. Sınava girdiğim okul ilçedeki en yüksek yerde. Hava cehennem gibiyken pencereleri kapattılar ve duvarlara çarpan rüzgarın çıkardığı sesten maalesef Türkçeye odaklanamadım(ses takıntım var) geri kalan 90 sorudan belki 80 üstü net gelebilir(mat full kesin) ama işte 90 üstü gelmedikten sonra bir anlamı kalmıyor.

SAAT 14.05:Paragraf soruları hayat soğuttu

SAAT 14.06: Pegem soru tutturuyor hocam. Ben soru bankası setini ve son 10lı denemeyi çözdüm. Benzer sorular çoktu

SAAT 14.07: Adamlar heralde sınav ertelendikçe bunlar çok çalıştı diye soruları zorlaştırmıslar. Boş durmamışlar

SAAT 14.10: Ben yetiştiremedim. Türkçe çok zordu. Tarih de zordu bence. Ösym istiyor ki her şeye her her şeye hakim olalım, ama yazık bu da sünger değil ki, yükle yükle yükle. Beni eleştirenler çıkacaktır, ama saçma sapan bir sınav sistemi bu.

SAAT 14.20: her denemede matematiği fulleyen ben , zaman yetişmediği için 7 mat sorusuna bakamadım. üstelik hızlı gidiyoRdum zaman neden yetişmedi anlamadım..

SAAT 14.30: Genel kültür çok iyiydi ama genel yetenek batırdı

SAAT 14.40: Sayısalcı olarak GK dan başladım sonra matematik ve Türkçe arasında git gel yapınca sorular uzun ve uğraştırıcı olduğundan ikisinde de bir çok boş kaldı.

SAAT 14.50: Hocam sınav çok zordu Türkçe paragraf almış başını gitmiş sorunun sonuna gelince başını unutuyorsun 3 senedir girdiğim üst üste bu sene çok değişikti sınav soruları geçmiş olsun

SAAT 15.00: Her denemeden 27 30 matematik 22 24 Türkçe yapan ben o Türkçe ve matematik sorularını okuyunca böyle sorunun da sınavın da içine edeyim diyerek 30 soruyu boş bırakarak 25 dakika erken çıktım.

SAAT 15.20: Denemelerimin sonucuna bakarak atandın lan bu sefer diyordum kendi kendime. Bugün bütün hayallerim suya düştü Emeklerime yazık oldu Masa başında uykusuz geçen zamanlarıma yazık oldu Kısaca bize yazık oldu

Devamı geliyor..

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cleman dedi ki:

    Türkçe zordu paragraflar uzun ona alıştık ama.Alti çizili ifadelerde kapali anlam içeren kelimeler kullanmalari bizi zamana yenik düşürdü. Dil bilgisi 6 yskin soru vardi geçen yillarda daha az soruldu yazanlar gördüm. Paragraftan kafayi kaldiramadik ,aslinda başlangıçta genel kültür den geriye gelme niyetim vardi.Ancak türkçe o kadar enerji istiyorki inanin siralama sorusunu kac kez tekrar etmeme rağmen zamaninda etkisiyle cok zorlandim.Kafa tahat değil zaman geciyor geride bir sürü soru kalmış odaklanamadim resmen.Tarih sorularinda ise bikac soru haricinde alisilageldik soru tipleri değil eski türklerden soru yok gibi beyliklerden vs.Cografya geçen sene sorulan sorulara bakın şimdiki sorulan sorulara hak vereceksiniz. Zor yorum istiyor 3 tane kolay tarzda soru sonrasi seçme eleme sorulari zaten vatandaşlığa zamanim yetmedi .Tek yıllarda alan sorulari kısmi zor olmasi nedeniyle genel kültürü daha kolay hazırlıyorlar düşüncesindeyim. Hem çalışıp hem biseyler yapma çalışan birisi olarak yaziyorum.