2022 Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri&Kaynak Tavsiyesi

24.08.2021
26.437
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında öğretmen olarak görev yapmak isten birçok eğitim fakültesi adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Eğitim Bilimleri Sınavına az bir süre kaldı. Sınava girecek adaylardan henüz kaynak kitap bulamamış ve öneri isteyenler kişilere 2022 KPSS eğitim bilimleri için kitap önerilerinde bulunacağız.

2022 Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri&Kaynak Tavsiyesi

2022 Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri ve Kaynak Tavsiyesi

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında öğretmen olarak görev yapmak isten birçok eğitim fakültesi adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Eğitim Bilimleri Sınavına az bir süre kaldı. Sınava girecek adaylardan henüz kaynak kitap bulamamış ve öneri isteyenler kişilere 2022 KPSS eğitim bilimleri için kitap önerileri, bu yıl KPSS hazırlık serüvenine başlayacaklar için büyük bir öneme sahiptir.

2022 Eğitim bilimleri sınavı KPSS kapsamında lisans öğrencileri tarafından girilen ve  öğretmen olmak için ter dökülen bir sınavdır. Eğitimle ilgili farklı konulardan soruların sorulduğu bu sınavda genel anlamda program geliştirme, ölçme ve değerlendirme, eğitim bilimleri, öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik ve öğretim teknikleri gibi derslerden sorular çıkar. Oldukça kapsamlı ve detaylı konuları olan eğitim bilimleri sınavına olabildiğince erken çalışmaya başlamalı ve soru çözümüne ara verilmeden devam edilmelidir. Nankör olarak nitelendirilebilecek bu derslere sınava kadar ara verildiği durumda akıldan çıkacağının da unutulmaması gerekir.

2022 KPSS Eğitim Bilimleri sınav hazırlıkları için güncel ve faydalı kaynak arayışında olan kişilere 2022 KPSS eğitim bilimleri için kitap tavsiye yazımızı dikkatle okumasını öneririz. Pek çok yayını aday yorumlarını esas alarak değerlendirip sizin için araştırdık. Aşağıdaki konu başlıklarını dikkate alarak okuyabilirsiniz.

kpss-egitim-bilimleri-kitap-onerileri

2022 KPSS Murat Yayınları Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Seti

2022 yılı için Murat yayınları tarafından çıkarılan eğitim bilimleri konu anlatımlı modüler set, tüm derslerin içinde yer aldığı kapsamlı bir set olma özelliğindedir. Sınava tek bir kaynağa bağlı kalarak çalışmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olan bu set sahip olduğu açık ve anlaşılabilir dil ile dikkat çekiyor.

Sette yer alan tüm konuların çözümü kolaylaştıracak şekilde hazırlanması, bilgilerin şekil, resim ve şemalar ile desteklenmesi de bu noktada göze çarpan bir diğer detay. Titiz bir çalışmanın sonucu oluşturulmuş olduğunu ilk görüşte anlatan bu eğitim bilimleri seti, soru çözme pratiği kazanmak isteyen ve netlerini arttırmayı amaçlayanlar için çok değerli bir kaynaktır.

KPSS Lisans Kaç Net Kaç Puan Eder?

KPSS Youtube Hoca Önerileri için TIKLAYINIZ

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2022 Türkiye Geneli(TG) Eğitim Bilimleri deneme PDF indirmek için TIKLAYINIZ

kpss-egitim-bilimleri-kitap-onerileri-1

 

2022 KPSS Pegem Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set

Pegem tarafından 2022 yılı KPSS eğitim bilimleri sınavları için hazırlanmış kaynak olan bir başka kaynak da Pegem Eğitim Bilimleri setidir. Yine tüm adaylar için düzgün ve anlaşılabilir bir akıcı dil ile hazırlanmış olan bu set önceki yıllarda kullanmış pek çok adayı da başarıya taşımıştır.

Sınavlarda başarı yakalanabilmesi için doğru kaynak seçimi her zaman etkili bir faktör olmuştur. Bu nedenle daha önce aynı kaynakları kullanan adayların ne derecede başarılı olduğundan yola çıkarak kaynak seçimi yapmak mantıklı bir tercih olacaktır. Pegem tarafından sunulan bu kaynak ile adayların daha önce başarı yakaladığına dair referanslarının olması hazırlık aşamasından bu kaynağın kullanılmasının yerinde olacağını gösteriyor. Sete ait örnek sayfaları incelemek için tıklayınız.

kpss-egitim-bilimleri-kitap-onerileri-2

2022 KPSS Yargı Yayınları Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set

2022 yılında yapılacak eğitim bilimleri sınavı için değerlendirilebilecek bir başka kaynak da Yargı Yayınları tarafından sunulan konu anlatımlı modüler settir. Oldukça titiz bir çalışma sonucu hazırlanmış olan bu set ayrıca hediye denemeler de vererek adayların sınavdan önce bol bol test çözmesinin yolunu açıyor. Eğitim Bilimlerine hazırlıkta başarılı, sade, anlaşılır materyalleri sunmaktadır. Özellikle konu sonlarındaki soruları çok kaliteli ve içerisindeki sorular sınav formatına oldukça yakın.

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2022 KPSS Eğitim Bilimleri deneme PDF indirmek için TIKLAYINIZ

kpss-egitim-bilimleri-kitap-onerileri-3

 

2022 KPSS Benim Hocam Eğitim Bilimleri Çözümlü Soru Bankası

Benim Hocam yayınları Youtube kanalından yaptıkları video dersler ile öne çıkmıştır. Eğitmenlerinin ders anlatım videolarının kalitesini beğenen birçok aday yayın evine ait kitapları da beğenerek alıyor.  Sınavda başarıya ulaşmanın yolunun bol test çözmekten geçtiği her aday tarafından biliniyor. Bu kapsamda Benim Hocam Yayınları tarafından çıkarılan soru bankası binlerce çözümlü sorusu ile adaylara hem pratik kazanmaları hem de soruların çözümlerini detaylı şekilde öğrenmeleri amacı ile yardımcı oluyor.

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS Eğitim Bilimleri çıkmış soruları PDF indirmek için TIKLAYINIZ

kpss-egitim-bilimleri-kitap-onerileri-4

2022 KPSS Yediiklim Yayınları Eğitim Bilimleri Konun Anlatımlı Modüler Set

KPSS eğitim bilimleri sınavı için son olarak değerlendirilmesi gereken kaynak ise Yediiklim Yayınları tarafından çıkarılan modüler setlerdir. Daha önceki yıllarda çıkardığı setlerde adaylara olan katkısı ortada olan bu yayınevi 2020 yılı için de kapsamlı bir set ile sınav öncesi adaylara yardımcı olmayı hedefliyor. Akıcı ve anlaşılabilir anlatımı ile güzel bir kaynak olan bun set sayesinde sınavdan istenilen sonucun alınması mümkün olabiliyor.

KPSS Genel Kültür&Yetenek Kitap Tavsiyeleri

 

egitim-bilimleri-kitap-tavsiyesi-kpss-kitap-onerileri-

İsem Yayıncılık 2022 KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Set

Eğitim bilimleri konu anlatımlı seti 6 dersin kitaplarından oluşmaktadır. Konu anlatımı ve örnek sorularıyla konuyu çok çabuk kavrayabileceğiniz kaynaklardan biridir. Eğitim bilimlerinde konuyu daha iyi anlayabilmeniz için örneklerle çalışmanız gerekir. Sorularda genellikle örnek olaylardan yola çıkarak sorulmaktadır. Bu kitap size eğitim bilimleri konularını kolaylıkla halletmenizi sağlayacaktır.egitim-bilimleri-kitap-tavsiyesi-kpss-kitap-onerileri-

Yeni Trend Yayınları KPSS Eğitim Bilimleri Soru Bankası Seti

Eğitim bilimlerinde çıkmış sorulara yakın sorulardan oluşan yeni trend yayınlarının soru bankasını veya yaprak testlerini kullanabilirsiniz. Bu setle konu eksiklerinizi belirleyebilirsiniz. Eksik olduğunuz konular üzerinde durursanız çok fazla konudan oluşan eğitim bilimleri derslerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.egitim-bilimleri-kitap-tavsiyesi-kpss-kitap-onerileri-

Yediiklim Yayınları 2022 KPSS Eğitim Bilimleri ÖSYM Ne Sorar Tamamı Çözümlü 10 Fasikül Deneme

KPSS 2022 eğitim bilimleri sınavında çıkan konular baz alınarak hazırlanmış olan Yediiklim yayınları denemesini 2022 sınavına hazırlanan adaylar için önerebileceğimiz kaliteli kaynaklardan birdir. Güncellenmiş kaynakları çözmeniz sınava yönelik daha iyi olmanızı sağlar. Konular aynı olsa bile ÖSYM her sene soru stillerini değiştirmektedir sizin de konuyu çok iyi bilmenizden çok soru stillerini iyi bilip soruyu çözmeniz gerekir.

Sizden gelen öneriler doğrultusunda İsem Yayıncılık tarafından çıkarılan bu kaynakları da inceleyebilirsiniz.

 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Program Geliştirme Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık
 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Özel Eğitim Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık
 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Öğretim İlke ve Yöntemleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık
 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Öğrenme Psikolojisi Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık
 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık
 • İsem KPSS Eğitim Bilimleri Gelişim Psikolojisi Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık

Genel Yetenek&Kültür Kaynak Tavsiyelerimizi okumak için TIKLAYINIZ

>2022 KPSS Çalışma Programı İNDİR<

Yukarıdaki yazıda olmayan ama sizin severek çözdüğünüz ve faydalı olduğuna inandığınız kaynaklar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.⇓ 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Zehra dedi ki:

  Eğitim bilimleri kitap önerileri için hazırlanmış en detaylı sayfalardan birisi burasıdır özellikle kitap arayışında ve kararsızlığın da olan kişilerin okuyarak fikir fikir edinebileceği güzel bir çalışma olmuş kitaplara dair öğrenci yorumlarını detaylı bir şekilde ele almış olmanız Bizlere yol gösterici oldu Çok sağ olun Çok teşekkür ederim

 2. yavuz yıldırım dedi ki:

  merhaba

  Ele aldığınız her yayınevinin kitabına iyi demişsiniz. Halbuki artıları eksileri yönünden değerlendirebilseydiniz daha faydalı olurdu

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, iyi olanları sizlere öneri için sunduk. Eleştirmek istediğiniz yönlerini buraya yazabilirsiniz. Arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

 3. Levent dedi ki:

  Merhaba
  Eğitim Bilimleri için ilk defa hazırlanan ve zaman problemi olan birisine KPSS Çarşaf Boy Eğitim Bilimlerini mi yoksa Eğitimdeyiz’in video derslerini mi önerirsiniz ya da Pegem’in konu anlatımı gibi bir set alıp çalışabildiğimiz yere kadar çalışmak daha mı iyi olur?
  Soru bankası olarak 2020 KPSS Eğitim Bilimleri Çözümlü Efsane 2000 Soru kitabı nasıl sizce?
  Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Levent Bey, Zaman problemi varsa konu anlatımlı kitaplardan ziyade daha özet şeklindeki kitaplara yönelmelisiniz. Eğitim bilimleri konu anlatımlı kitap veya videolarla öğrenilecek nitelikteki dersler arasında değil. Eğitim bilimlerinde önemli olan çok fazla soru çözmek ve çözdüğünüz sorular üzerinden konu çalışmanız daha iyi olacaktır. Zaman açısından avantajlı bir yöntem. Çözümlü efsane soru kitabı bu konuda size yardımcı olacaktır o kitap üzerinden çalışmalarınız yürütebilirsiniz. Daha kısa sürede daha kalıcı öğrenme sağlayacaktır. İyi çalışmalar dilerim

   1. Levent dedi ki:

    Verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkürler.

 4. Eğitim dedi ki:

  emeğinize sağlık

  1. sema dedi ki:

   Cidden cok faydalı yayınlarınız var emekleriniz için tesekkürler

 5. bahar dedi ki:

  ben pdf leri neden indiremiyorum ğcretli mi acaba

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım, mobilden indirmek zor oluyor. Bilgisayardan deneyiniz. Eğer olmazsa buradan yine yorum yapın.

 6. Esra dedi ki:

  Gerçekten çok faydalı ve bilgi dolu özenle hazırlanmış bir site ben aradığımı buldum sınavlar için tek tek güvenilir site aramaya gerek yok osymli.com yeter emek harcayanlardan Allah razı olsun 😊

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

  2. Salih dedi ki:

   Kapsamlı açıklamanız için teşekkürler ben eğitim bilimleri den benim hocam yayınlarını aldım. Özellikle soru kapsamı soru niteliği olarak gelişim öğrenme psikolojisi kitabının içeriğini beğenmedim kurgular ve isimler tekrar edici. Bir süre sonra malesef bunaltıyor. Pegem ve yediiklim le kaynağını revize ettim.