2020 Eğitim Bilimleri İçin Kitap Önerileri | KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyesi

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında öğretmen olarak görev yapmak isten birçok eğitim fakültesi adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Eğitim Bilimleri Sınavına az bir süre kaldı. Sınava girecek adaylardan henüz kaynak kitap bulamamış ve öneri isteyenler kişilere 2020 KPSS eğitim bilimleri için kitap önerilerinde bulunacağız.

kpss-egitim-bilimleri-icin-kaynak-tavsiyesi-kitap-onerileri

2020 Eğitim Bilimleri İçin Kitap Önerileri | KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Tavsiyesi

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında öğretmen olarak görev yapmak isten birçok eğitim fakültesi adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Eğitim Bilimleri Sınavına az bir süre kaldı. Sınava girecek adaylardan henüz kaynak kitap bulamamış ve öneri isteyenler kişilere 2020 KPSS eğitim bilimleri için kitap önerileri, bu yıl KPSS hazırlık serüvenine başlayacaklar için büyük bir öneme sahiptir.

 

 

gelisim-psikolojisi-soru sayisiEğitim bilimleri sınavı KPSS kapsamında lisans öğrencileri tarafından girilen ve  öğretmen olmak için ter dökülen bir sınavdır. Eğitimle ilgili farklı konulardan soruların sorulduğu bu sınavda genel anlamda program geliştirme, ölçme ve değerlendirme, eğitim bilimleri, öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik ve öğretim teknikleri gibi derslerden sorular çıkar. Oldukça kapsamlı ve detaylı konuları olan eğitim bilimleri sınavına olabildiğince erken çalışmaya başlamalı ve soru çözümüne ara verilmeden devam edilmelidir. Nankör olarak nitelendirilebilecek bu derslere sınava kadar ara verildiği durumda akıldan çıkacağının da unutulmaması gerekir.

 

2020 KPSS Eğitim Bilimleri sınav hazırlıkları için güncel ve faydalı kaynak arayışında olan kişilere 2020 KPSS eğitim bilimleri için kitap tavsiye edilmesi gereken bazı kaynaklar bulunur. Bunları sizin için araştırıp sıraladık.

 

 

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2020 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavına Kaç Gün Kaldı Öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

2020 KPSS İhtiyaç Yayınları Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Seti

2020 yılı için İhtiyaç yayınları tarafından çıkarılan eğitim bilimleri konu anlatımlı modüler set, tüm derslerin içinde yer aldığı kapsamlı bir set olma özelliğindedir. Sınava tek bir kaynağa bağlı kalarak çalışmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olan bu set sahip olduğu açık ve anlaşılabilir dil ile dikkat çekiyor.

 

 

Sette yer alan tüm konuların çözümü kolaylaştıracak şekilde hazırlanması, bilgilerin şekil, resim ve şemalar ile desteklenmesi de bu noktada göze çarpan bir diğer detay. Titiz bir çalışmanın sonucu oluşturulmuş olduğunu ilk görüşte anlatan bu eğitim bilimleri seti, soru çözme pratiği kazanmak isteyen ve netlerini arttırmayı amaçlayanlar için çok değerli bir kaynaktır.

 

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2020 Türkiye Geneli(TG) Eğitim Bilimleri deneme PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

olcme-degerlendirme-soru-sayisi

2020 KPSS Pegem Eğitim Bilimleri Seti

Pegem tarafından 2020 yılı KPSS eğitim bilimleri sınavları için hazırlanmış kaynak olan bir başka kaynak da Pegem Eğitim Bilimleri Setidir. Yine tüm adaylar için düzgün ve anlaşılabilir bir akıcı dil ile hazırlanmış olan bu set önceki yıllarda kullanmış pek çok adayı da başarıya taşımıştır.

 

Sınavlarda başarı yakalanabilmesi için doğru kaynak seçimi her zaman etkili bir faktör olmuştur. Bu nedenle daha önce aynı kaynakları kullanan adayların ne derecede başarılı olduğundan yola çıkarak kaynak seçimi yapmak mantıklı bir tercih olacaktır. Pegem tarafından sunulan bu kaynak ile adayların daha önce başarı yakaladığına dair referanslarının olması hazırlık aşamasından bu kaynağın kullanılmasının yerinde olacağını gösteriyor.

 

 

 

2020 KPSS Yargı Yayınları Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set

2020 yılında yapılacak eğitim bilimleri sınavı için değerlendirilebilecek bir başka kaynak da Yargı Yayınları tarafından sunulan konu anlatımlı modüler settir. Oldukça titiz bir çalışma sonucu hazırlanmış olan bu set ayrıca hediye denemeler de vererek adayların sınavdan önce bol bol test çözmesinin yolunu açıyor. Eğitim Bilimlerine hazırlıkta başarılı, sade, anlaşılır materyalleri sunmaktadır. Özellikle konu sonlarındaki soruları çok kaliteli ve içerisindeki sorular sınav formatına oldukça yakın.

 

ÖsymLi’ye Tavsiye: 2020 KPSS Eğitim Bilimleri deneme PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

 

ogretim-yontem-teknikleri-soru-sayisi

2020 KPSS Benim Hocam Eğitim Bilimleri Çözümlü Soru Bankası

Benim Hocam yayınları Youtube kanalından yaptıkları video dersler ile öne çıkmıştır. Eğitmenlerinin ders anlatım videolarının kalitesini beğenen birçok aday yayın evine ait kitapları da beğenerek alıyor.  Sınavda başarıya ulaşmanın yolunun bol test çözmekten geçtiği her aday tarafından biliniyor. Bu kapsamda Benim Hocam Yayınları tarafından çıkarılan soru bankası binlerce çözümlü sorusu ile adaylara hem pratik kazanmaları hem de soruların çözümlerini detaylı şekilde öğrenmeleri amacı ile yardımcı oluyor.

 

 

ÖsymLi’ye Tavsiye: KPSS Eğitim Bilimleri çıkmış soruları PDF indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

2020 KPSS Yediiklim Yayınları Eğitim Bilimleri Konun Anlatımlı Modüler Set

KPSS eğitim bilimleri sınavı için son olarak değerlendirilmesi gereken kaynak ise Yediiklim Yayınları tarafından çıkarılan modüler setlerdir. Daha önceki yıllarda çıkardığı setlerde adaylara olan katkısı ortada olan bu yayınevi 2020 yılı için de kapsamlı bir set ile sınav öncesi adaylara yardımcı olmayı hedefliyor. Akıcı ve anlaşılabilir anlatımı ile güzel bir kaynak olan bun set sayesinde sınavdan istenilen sonucun alınması mümkün olabiliyor.

egitim-bilimleri-testi-test-agirliklari

 

KPSS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

 

KPSS Genel Kültür&Yetenek Kitap Tavsiyeleri

 

Yukarıdaki yazıda olmayan ama sizin severek çözdüğünüz ve faydalı olduğuna inandığınız kaynaklar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.⇓ 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2020 YKS'ye kaç gün kaldı?

25 Temmuz 2020

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • KYK Yurt Ücreti Alınmayacak Öğrenciler

  KYK Yurt Ücreti Alınmayacak Öğrenciler KYK yurtlarında ücretsiz barınma hakkına sahip öğrenciler kimlerdir? KYK’de nasıl ücretsiz kalınır? Yurt...Devamını Oku

 • KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak

  KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, yurttan izin almak istedikleri taktirde nereye başvuraca...Devamını Oku

 • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Hangi Konulara Çalışmalıyım?

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Hangi Konulara Çalışmalıyım? Yükseköğretim Kurumları sınavına ilk defa girecek adayların merak ettiği sorula...Devamını Oku

 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl...Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes...Devamını Oku

KATEGORİLER