EBA Öğretmen Puan Kazanma Yolları Neler?

27.08.2021
48.580
A+
A-

EBA öğretmen puan kazanma yöntemleri bu yazımızın konusudur. Uzaktan eğitim sürecinin en önemli ayağı olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında bilgilendirme yapacağız. EBA öğrenciler de olduğu gibi öğretmenlerde de puanlama sistemine geçti. EBA öğretmen puanlama sistemi hakkındaki bu yazımızın EBA’da puan kazanma adına faydalı olacağını düşünüyoruz.

EBA Öğretmen Puan Kazanma Yolları Neler?

EBA Öğretmen Puan Kazanma Yolları Neler?

EBA öğretmen puan kazanma yöntemleri bu yazımızın konusudur. Uzaktan eğitim sürecinin en önemli ayağı olan Eğitim Bilişim Ağı hakkında bilgilendirme yapacağız. EBA öğrenciler de olduğu gibi öğretmenlerde de puanlama sistemine geçti. EBA öğretmen puanlama sistemi hakkındaki bu yazımızın EBA’da puan kazanma adına faydalı olacağını düşünüyoruz.

 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki EBA ‘da puan kazanmak için hile yoluna başvurmanın hiçbir faydası yoktur. Çünkü bu konu ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca sistemde kalma süresi ile EBA puanı arasındaki uyuşmazlık problem çıkarabilir size. Nesnel değerlendirme adına EBA öğretmen puanı arttırmak için yapılması gerekenleri maddeler halinde belirtelim:eba-puan-kazanma-yontemleri-2020

EBA öğretmen puan kazanma yöntemleri

1-) EBA ‘ya Günlük Giriş: Bu bir işlerden 1 puan kazanırsınız düzenli olarak verilmemektedir. Ayrıca Öğretmenler Telegram grubundan yardım alabilirsiniz.

 

2-) İleti,Tartışma vb: EBA sayfam alanında yapacağımız her ileti tartışma oylama ve etkinlik için günlük üçer puan alırsınız. Bir günde toplam 12 puan kazanabilirsiniz.

eba-ogretmen-puan-kazanma-2020

3-) EBA Dersler: EBA puanı arttırmak için dersler bölümünden her sınıf veya grup için gönderilen ders içeriği için 4 puan, gönderilen test için ise 4 puan alırsınız. Bu bölümden daha fazla puan almak için şöyle bir adım izleyebilirsiniz örneğin 30 kişilik bir sınıfı istediğiniz kadar gruba bölerek alacağınız puanı arttırabilirsiniz.

eba-ogretmen-puan-kazanma-1

Bu işlemi gruplar>yeni grup oluştur>Grup adını yaz> Etüt, proje veya çalışma grubu oluştur> Gruba üye olacak öğrencileri seçin son olarak kaydedin. Böylelikle etkinlik ve test gönderebileceğiniz sayıyı artırmış olursunuz.

eba-ogretmen-puan-kazanma-2

4-) Sınavlar: Bu bölümünden kazanım kavrama testleri ve benzeri çalışmalar ile ilgili her sınıf veya grup için paylaş butonundan yapılan her paylaşım için 2 puan alırsınız.

eba-ogretmen-puan-kazanma-3

5-) Raporlar: EBA’da puan kazanmak için uygulanacak bir diğer yöntem ise her gönderdiğimiz raporu incelemek olacaktır her rapor için 3 puan kazanılır. Genel performans raporları için 5 puan kazanarak EBA puanınızı arttırabilirsiniz.

eba-ogretmen-puan-kazanma-4

6-) Portfolyolar: Öğrencimizin çalışmalarını inceleyeceğimiz portfolyolar bölümünden her öğrenci için yapacağınız yorumlardan 2 puan alırsınız.

eba-ogretmen-puan-kazanma-5

7-) Soru sınav ekleme: Puanımızı katlamak için yapacağınız bir diğer yöntem ise soru sınav eklemektir. Her çalışmanızdan dolayı 2 puan alırsınız. 10 soruluk bir sınavdan 20 puan kazanabilirsiniz. Bu testi 10 gruba gönderseniz 40 puan eder. Toplamda 20+40 puan eder.

 

8 -) Mesleki Gelişim: Mesleki gelişim bölümüne girip kurslar ve gruplara katılarak yapılacak yapacağınız her yorum için 2 puan alabilirsiniz. Ayrıca Öğretmenler Telegram grubundan yardım alabilirsiniz.

 

EBA puanınızı artırmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz arkadaşlar ama şunu da belirtmeliyim ki bu puanlar düzenli olarak verilmeye biliyor bazen de sistemi kapattıktan sonra yani (EBA) Bilişim Ağından çıktıktan sonra bir kısım puan yüklemesi yapılabiliyor. Tekrar sisteme girdiğimizde puanın yükselmiş olduğunu gözlemleyebiliriz.eba-puan-vermiyor-neden

Son olarak bu sistemde yukarıda anlattığımız teknikleri kullanarak puanınızı arttırabilirsiniz ve meslektaşlarımız arasındaki sıralamada üst kısımda kısımlara ulaşabilirsiniz ama naçizane şunu belirtmeliyim ki burada temel amaç puan almak olmamalıdır temel amaç öğrencilerimize faydalı olmak olmalıdır. Ayrıca Öğretmenler Telegram grubundan yardım alabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

 

YORUM YAP! Arkadaşlar ilk resimde gördüğünüz 17 bin puanı nasıl yaptığımı merak edenler için özel bir taktiğim var. Aşağıya en az 3 cümle yorum yapanlara mail yoluyla bilgilendirme yapacağım. Kısa ve baştan savma yorumları onaylamayacağım. Mail atmaya yetişemiyorum. Bu konuda anlayış göstereceğinize inanıyorum.

 

YENİ YAZI: EBA’da Öğrencilere Sertifika ve Katılım Belgesi Nasıl Verilir? osymli.com/eba-ogrencilere-sertifika-ve-katilim-belgesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 924 YORUM
 1. Burak dedi ki:

  Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Bu nasıl bir puan öyle insan aklı almıyor. Tebrik ederim sayın hocam

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, Değerli Öğretmenlerimiz taktikleriniz mail adresinize gönderilmiştir. Eğer göremiyorsanız istenmeyen mesaj (spam) kutusuna bakabilirsiniz.

   1. Tuğce birol dedi ki:

    Hocam 17 bin formülünü rica edebilir miyim?

   2. Ceren dedi ki:

    Ben de alabilir miyim?

   3. Ozi dedi ki:

    Denenebilir önerileriniz nedir

 2. vedat dedi ki:

  Teşekkür ederiz sayın hocam faydalı bir yazı olmuş ,emeklerinize sağlık

 3. Tayfun dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. Maili merakla bekliyorum

  1. Mutlu dedi ki:

   Raporlardan artık puan vermiyor hangi sınıfı ekleuip raporuna baksak veriyordu acaba sizlerdede böyle mi.okul onceci olarak nasıl artıracağız puanımızı başka yollar neler?

 4. Selami dedi ki:

  Hocam 17 bin puan nedir ya. Anadolu’da pek çok ilçenin nüfusundan fazla.24 saat ebadasiniz herhalde.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Selami Hocam, olabilir 🙂

 5. Emine dedi ki:

  Hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Telegram sayfanız da gayet başarılı ilerliyor. Ayrıca orada müze eğitimi kursu sınavı ile ilgili verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim.

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Emine Hocam, güzel yorumunuz içi teşekkür ederim. Telegram grubuna gelmek isteyen arkadaşlar tıklayabilir.tıklayabilir.

   1. Kemal dedi ki:

    Hocam nasil puanımi arttırabilirim.ayrıca telegramda nasıl gruba gelebilirim

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

     Yukarıdaki linke tıklayarak gelebilirsiniz

     1. gzm dedi ki:

      Hocam Merhaba ; Eba da puan artırma yöntemini ben de alabilir miyim ? Rica etsem .

    2. Sıla dedi ki:

     17000 puanı çok merak ettim taktikler neler acaba

   2. Mehmet dedi ki:

    Hocam taktiklerinizi bekliyorum

 6. Sema dedi ki:

  Hocam valla biz 100puanı zor alıyoruz her şeyi yapmamıza rağmen,siz nasıl yaptınız hayretler içindeyim,Eba sürekli paylaşıma da puan vermiyor.Merakla bekliyorum cevabınızı

  1. Mine dedi ki:

   Hocam bu puanı nasıl yaptınız?Her gün giriş yapıyorum ,ödev atıyorum ama olmuyor.Bende rica etsem😊

   1. Nilufer dedi ki:

    Anlattığınız taktikler gerçekten çok önemli. Bu sayede 400 e kadar puan aldım günlük. Ancak raporlar kısmı artık puan vermiyor. Başka taktikler gerekiyor.

 7. Sema dedi ki:

  Hocam gerçekten çok merak ettim 17000puanı nasıl yaptınız 🧐 Biz Ebaya günlük giriş yapıyoruz ve sadece yukarıda bahsettiğiniz şeyleri yapıyoruz ama en fazla 200puan yükselebiliyoruz .Rica etsem bana da mail atabilir misiniz?

  1. İsmail dedi ki:

   Son günlerde raporlardan puan vermiyor vermiyor hocam mailinizi bekliyorum

   1. Esra Eroğlu dedi ki:

    Harikasınız hocam çok teşekkür ederim çok faydalı oldu on yedi bin puan nasıl yaptığınızı merak ediyorum. Telegram grubunuza katıldım verdiğiniz taktiklerle puanları topluyoruz

 8. Rabia dedi ki:

  Harikasınız hocam çok teşekkür ederim çok faydalı oldu 17 bin puan nasıl yaptığınızı merak ediyorum. Telegram grubunuza katıldım verdiğiniz taktiklerle puanları topluyoruz🤗

  1. Gülseven üçerler dedi ki:

   Mailinizi aldım çok teşekkür ederim.

 9. Zehra dedi ki:

  Elinize sağlık çok yararlı oldu gerçekten hemen uyguluyorum

 10. Muallim dedi ki:

  Teşekkür ederim. Çok verimli bir yazı. Bundan sonra bu taktikleri izleyeceğim.

  1. Ali dedi ki:

   Osymli hocam gerçekten tebrik ediyorum.

   Günde benim alabildiğim maksimum puan 400.

   Özel taktikler neler olabilir acaba?

   Merak etmemek zor 🙂

   Sabırsızlıkla mailinizi bekliyorum.

   1. Deniz dedi ki:

    Bende günlük girislerle 10 puan zor topluyorum Bana da söyleseniz puan nasıl işliyor

    1. Avrasya dedi ki:

     Nasıl oluyor hocam bu puanlar hiç çıkmıyorum maksimum aldığım puan 50

     1. Seher ispir dedi ki:

      Gerçekten Bir mail istiyorum.Düşüncelerimi az önce yazdım.

    2. Kadriye dedi ki:

     Bana gender lütfen senin takipçinim

    3. Hatce dedi ki:

     Hocam çok teşekkür ederim güzel taktikler ama ben okulöncesi öğretmeniyim sınav durumu olmadığı için puan alabileceğim başka taktikler yazabilir misiniz

   2. Ramazan dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. Taktikler nedir mümkünse öğrenebilir miyim. Şimdiden teşekkür ederim.

    1. Volkan klnm dedi ki:

     Teşekkürler. verimli bir çalışma olmuş. Kolay gelsin.

    2. suzan dedi ki:

     taktikleri bende öğrenebilir miyim

     1. sheyma dedi ki:

      Gerçekten nedir bu bilmediğimiz taktikler

    3. Cihan dedi ki:

     Merhaba. Bilgi için teşekkür ederim. Ayrıca taktik paylaşımı yaparsanız memnun olurum. Saygılar.

    4. Semra dedi ki:

     Teşekkür ederim..Çok güzel faydalı bilgiler vermişsiniz.. Mailinizi bekliyorum.. 🙂 İyi çalışmalar..

   3. Sibel dedi ki:

    Teşekkür ederim. Bana da mail atar mısınız?

    1. Baris dedi ki:

     Hocam bu taktikler ne,birtürlü puan topluyamıyorum.

     1. Ali dedi ki:

      Kıymetli hocam bende alabilir miyim mail olarak. Emeğinize sağlık

     2. Özlem dedi ki:

      Aklım almıyor,soru ,içerik,ders akışı üretiyorum,günlük ödevler veriyorum,dört şubeye toplam 99 öğrenciye çalışma gönderiyorum, raporlarını kontrol ediyorum,ilet,oylama,tartışma, etkinlik baslatiyorum,beğeni ve yorum yapıyorum,aldığım sadece 300-350 puan.zumrem günlük 800-1000 arası alıyor,tek sınıfla,25 öğrenciyle.neler oluyor
      Bu arada daha önce de yazmıştım

     3. Sibel dedi ki:

      COK TESEKKUR EDERIM ..BANA DA MAIL ATAR MISINIZ ??? ARKADASIM 1 GUNDE 1000 PUAN ALIYOR VE BUNU ANLAMIYORUM …BEN EN FAZLA 300 PUAN ALIYORUM

    2. Virtue dedi ki:

     Taktiklerden faydalanmak isterim.yazı için tesekkürler.

     1. PAPU dedi ki:

      Hocam merhaba.oncelikle bu puana ulasmanizdaki gayretiniz icin tebrik ederim.Bende bu kadar olmasada puanımi arttirnak istiyorum. Göndereceğiniz taktikleri merakla bekliyorum.Ayrica bazen işlem yspsamda puan vermiyor eba.

    3. İrfan dedi ki:

     Yararlı bir yazı olmuş emeğinize sağlık. Bana da mail atarmısınız

    4. Seher ispir dedi ki:

     Gerçekten Bir mail istiyorum.Düşüncelerimi az önce yazdım.

   4. Endrose dedi ki:

    Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Bende mailinizi bekliyorum 🙂

    1. Zinet dedi ki:

     Bilgilendirme için teşekkür ederim. Mutlaka ki amaç puandan çok öğrenciye yarar sağlamak olmalıdır. Ancak üst mevkilerce puanların kontrol ediliyor olması öğretmenleri başka arayışlara yönlendiriyor ne yazık ki.

   5. Cumhur Poyraz dedi ki:

    Mailiniz geldi. Çok teşekkürler hocam verdiğiniz taktikler için.

   6. Serife dedi ki:

    Paylaşımlarınız için yürekten teşekkür ediyorum.Telegram paylaşımları oldukça işime yarıyor.Sanırım okulumda sizi takip eden bir arkadaş var.eba puanını günlük 1000 puan attırıyor hayret içindeyim ve mailinizi bekliyorum.

    1. rasim dedi ki:

     mailinizi aldım, çok teşekkür ederim.

    2. Adnan ARZUMAN dedi ki:

     Görsel Sanatlar öğretmeni olarak zaten puan alabilme imkanımız kısıtlı. Branş olarak da çok da önemsenmiyoruz maalesef. Ancak derdimiz faydalı olmak ve bu çabamızın takdir edilmesi

   7. Bahriye dedi ki:

    Merakla bekliyorum
    Günde en fazla 300 puan alabildim sonuç mu henüz 5000 düzenli girmeme rağmen

   8. Sevim İzgi dedi ki:

    Hocam ilkokula sınav oluşturma yok mu soru ve sınavlar yazıyor ama soru yada sınav oluşturma yok bulamıyorum benim bilmediğim bi püf noktası mı var yoksa.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 🙏

   9. müyesser dedi ki:

    bilgileriniz çok faydalı oldu teşekkür ederim

   10. Halime dedi ki:

    Hocam çok merak ettim nasıl topladınız bu puanı.Paylaştığınız için sizi takdir ediyorum.Herkes gibi ben de öğrenmek isterim.

   11. Tülin dedi ki:

    Düzenli olarak Ebayı kullanıyorum ben de.Sınıflarım için faydalı olmasını ümit ediyorum.Bunu yaparken de insan öğrenci psikolojisine giriyor sanki ve sizin puanınıza da çok şaşırdım ama güzel bir motivasyon kaynağı:)

  2. öğretmen dedi ki:

   çok güzel taktikler ellerinize sağlık

   1. Deniz dedi ki:

    Çok teşekkür ederim mail attığınız için

  3. Salih GÜNDÜZ dedi ki:

   Taktikler güzel beğendim. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  4. Seda dedi ki:

   Hocam yazınız çok güzel. Ben bütün söylediğiniz yöntemlerle günde ancak 300-400 puan arası alabiliyorum. Ancak günde 1000 puan alan arladaşlar var. Farklı yöntemlerinizi mail atarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  5. Eda dedi ki:

   Yardimlariniz icin tesekkurler. Mailinizi bekliyorum. Hayirli akşamlar.

  6. Hüseyin Yıldız dedi ki:

   Teşekkürler. Mailiniz geldi.

   1. Caps dedi ki:

    Hocamız maile geri dönüş yapıyor. Kendisine teşekkür ederim.

  7. Ali dedi ki:

   Kıymetli Hocam emeğinize sağlık. Saatlerce uğraşıyoruz emek harrciyoruz ama bir günde bizi ikiye katılıyorlar. Desteğiniz İçin bende mail bekliyorum. Teşekkür ederim

  8. Ender dedi ki:

   Teşekkür ederiz ayrıntılı olarak anlatmışsınız
   Çok faydalı olacak diye düşünüyorum.
   Diğer taktikler nedir?

  9. İ.A dedi ki:

   Hocam karantinanın ilk gününden itibaren eba’yı düzenli kullanıyorum. Okulda 3. sıradaydım ancak eba’yı son 15 gündür kullanıp da anormal puan alan arkadaşlar oldu -nasıl ettiler bilmiyorum- KENDİMİ HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM. Moralim çok bozuldu. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  10. Özlem Durmuş dedi ki:

   Bilgilendirmeleriniz çok anlaşılır olmuş. Emekleriniz için teşekkürler. Diğer anlatım sayfalarında bu sayfadaki gibi düzgün açıklama bulamadım. Hasıla olmuş

  11. Özlem Durmuş dedi ki:

   Kullanabileceğimiz sizin başka siteleriniz var mı?
   Takip etmek isteriz. Bir de branşınızı merak ettim
   Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.
   Teşekkürler

1 2 3 68