fbpx
Osymli.com

2020 DGS Ne Zaman Yapılacak? Güncellenen Tarihler

27.03.2020
308
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 yılında uygulayacağı Dikey Geçiş Sınavının (2020 DGS) tarihlerini, başvuru tarihlerini, geç başvuru gününü ve sınav sonuç açıklama gününü yayımladı. 2020 yılında Dikey Geçiş Sınavına girecek adayların merak ettiği 2020 DGS ne zaman yapılacak? sorusu da yanıt bulmuş oldu. Sizler için DGS başvuru tarihi ve geç başvuru gününü tabla şeklinde hazırladık. Dikey Geçiş Sınavı için bir de geri sayım aracı oluşturduk. Sınava hazırlanırken geriye kalan sürenizi buradan takip edebilirsiniz.

2020 DGS Ne Zaman Yapılacak? Güncellenen Tarihler

2020 DGS Ne Zaman Yapılacak? YENİ Başvuru Tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 yılında uygulayacağı Dikey Geçiş Sınavının (2020 DGS) tarihlerini, başvuru tarihlerini, geç başvuru gününü ve sınav sonuç açıklama gününü yayımladı. 2020 yılında Dikey Geçiş Sınavına girecek adayların merak ettiği 2020 DGS ne zaman yapılacak? sorusu da yanıt bulmuş oldu. Sizler için DGS başvuru tarihi ve geç başvuru gününü tabla şeklinde hazırladık. Dikey Geçiş Sınavı için bir de geri sayım aracı oluşturduk. Sınava hazırlanırken geriye kalan sürenizi buradan takip edebilirsiniz. Aşağıdaki tüm tarihler 27 Mart 2020 tarihi itibariyle güncellenmiştir.

 

2020 DGS Sınav Takvimi

Adayların merakla beklediği 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak. Sınav saati ise 10.15‘tir. Başvurularının alınacağı tarihler 13-21 Mayıs 2020 arasındadır. DGS 2020 geç başvuru günü 2 Haziran 2020 tarihidir. Bu tarihte başvuru yapan adaylar sınav ücretini yüksek miktardan yatırmaktadır. Adaylar, kendi adres ilini sınav merkezi tercihi olarak yazacaklardır. Bunun dışında bir tercihte bulunulamaz. ÖSYM’nin yayınladığı 2020 sınav takvimine göre Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ——- tarihinde açıklanacaktır. Sınav ücreti 2019 yılında 120 TL olarak belirlenmişti fakat %20 oranında zam yapılacağı söylentilerini dikkate alırsak 2020 DGS Sınav ücretinin 140-150 TL civarında olması bekleniyor. Sınav ücreti netleşince bu kısmı düzelteceğiz.

 

Sınav tarihi9 Ağustos 2020
Başvuru tarihleri13-21 Mayıs 2020
Geç başvuru günü2 Haziran 2020
Sonuç açıklanma tarihi ——-
Sınav Saati 10.15

 


2020 DGS Geri Sayım Aracı

 

DGS sınavına giriş ücreti Şu bankalara yatırılabilir:

 

dgshangibankalarayatıralcak* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak
adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER”alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.  

 

DGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

 

>DGS'ye Dair Tüm Kaynaklar Burda<

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.