ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Aday İşlemleri Sistemindeki Fotoğrafın geçerlilik süresi ne kadardır? ÖSYM tarafından sınav başvuru fotoğrafım reddedilirse ne yapmak gerekir? Sınav başvuru fotoğrafımı değiştirtmek istiyorum ne yapmalıyım? Başvurumu bir başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirsem başvurum esnasında fotoğrafım güncellenir mi?

ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim?

Sistemde fotoğraflarının “Geçerlilik Süresi Dolan” adaylar; herhangi bir sınava başvuru süreci olmaksızın Sınav Koordinatörlüklerinden (SK) ve SK yetkisi olan başvuru merkezlerinden(Liseler) fotoğraflarını güncelletebilirler.

 

Aday İşlemleri Sistemindeki Fotoğrafın geçerlilik süresi ne kadardır?

Çekilerek sisteme yüklenen her fotoğraf ÖSYM tarafından titizlikle kontrol edilmektedir. Eğer fotoğrafınız ÖSYM sistemince reddedilmediği taktirde çekim tarihinden itibaren 50 ay boyunca geçerlidir.

osym-fotograf-gecerlilik-süresi-ais

ÖSYM tarafından sınav başvuru fotoğrafım reddedilirse ne yapmak gerekir?

ÖSYM tarafından fotoğrafınız uygun bulunmayarak reddedilmişse “Sınav Fotoğraf Güncelleme” süreci içerisinde fotoğrafınızı güncelletmeniz gerekmektedir. Sınav fotoğrafınızı, başvuru dönemi içerisinde fotoğrafınızın çekildiği başvuru merkezinde ücretsiz olarak güncelletebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf güncelleme süresi içerisinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde; 10 TL işlem ücreti ödeyerek reddedilen fotoğrafınızı güncelletebilirsiniz.

 

Sınav başvuru fotoğrafımı değiştirtmek istiyorum ne yapmalıyım?

Sınav başvuru fotoğrafını değiştirtmek isteyen adaylar gerekçesi ile birlikte ÖSYM’ye bu durum ile ilgili olarak dilekçe göndermelidirler. ÖSYM; dilekçenizi inceleyecek ve uygun görüldüğü takdirde sınav fotoğrafınız reddedilecektir. Sınav fotoğrafı reddedilen adaylar bir ÖSYM sınav koordinatörlüğüne giderek reddedilmiş fotoğraflarını güncelletebileceklerdir.

 

Başvurumu bir başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirsem başvurum esnasında fotoğrafım güncellenir mi?

ÖSYM sistemindeki fotoğrafınızın geçerlilik süresinin dolmasına 5 aydan daha kısa bir süre kalmış ise başvurunuz sırasında fotoğrafınız görevli tarafından çekilerek güncellenir. Kendiniz de ücretsiz olarak ÖSYM Fotoğrafınızı güncelleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan nasıl yapacağınızı okuyabilirsiniz.

2022 ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır?

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.