2019 Yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yaz Okulu Duyurusu, Tarihleri ve Açılacak Dersler

29.05.2019
3.054
A+
A-
2019 Yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yaz Okulu Duyurusu, Tarihleri ve Açılacak Dersler

2019 Yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yaz Okulu Duyurusu, Tarihleri ve Açılacak Dersler

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2019 Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Yaz Okulu Takvimi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 17– 27 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 08 – 09 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2019 Yılı ODTÜ Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

17 – 27 Haziran 2019Yaz Okulu katkı payı ödemeleri (Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlar ile Temel İngilizce Bölümü)
25 – 27 Haziran 2019Yaz Okulu etkileşimli kayıtları ve danışman onayları (Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlar ile Temel İngilizce Bölümü)
25 – 27 Haziran 2019Yaz Okuluna özel öğrenci başvuruları ve kayıtları
1 Temmuz 2019Yaz Okulu (Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlar) derslerinin başlaması
1 Temmuz 2019Yaz Okulu (Temel İngilizce Bölümü) derslerinin başlaması
1 – 19 Temmuz 2019Yaz okulu katkı payı iade başvuruları
29 Temmuz 2019Yaz Okulu (Temel İngilizce Bölümü) derslerinin kesilmesi
30 Temmuz 2019YDYO İngilizce Yeterlik Sınavı
7 Ağustos 2019Yaz Okulu (Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlar) derslerinin kesilmesi
8 – 9 Ağustos 2019Yaz Okulu sonu sınavları (7 Ağustos saat 18:00’ den itibaren)
18 Ağustos 2019Yaz Okulu notlarının verilmesi için son gün (Program saat 24:00 itibariyle kapatılacaktır.)
19 Ağustos 2019Yaz Okulu notlarının ilan edilmesi
19 – 25 Ağustos 2019Öğretim elemanları için Yaz Okuluna ait maddi hata not girişleri (Program saat 24:00 itibariyle kapatılacaktır.)
19 – 26 Ağustos 2019Yaz Okuluna ait Incomplete (I) not girişleri (Program saat 24:00 itibariyle kapatılacaktır.)
19 – 26 Ağustos 2019Yaz Okuluna ait maddi hata notlarının Bölüm Başkanlıkları tarafından onaylanması (Program saat 24:00 itibariyle kapatılacaktır.)
19 – 29 Ağustos 2019Yaz okulunda mezuniyet döneminde olan öğrenciler için bütünleme başvuruları
6 Eylül 2019İlkbahar yarıyılı ve Yaz Okulu için ilgili Yönetim Kurulu’nca uzatılan Incomplete (I) notlarının verilmesi için son gün
13 Eylül 2019İlkbahar yarıyılı ve Yaz Okulu için ilgili Yönetim Kurulu’nca değişikliği onaylanan maddi hata ve bütünleme notlarının verilmesi için son gün

Akademik takvimin tamamına ulaşmak için link

Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

Yaz okulunda açılan derslere belirtilen web adresinden ulaşılabilir. Öğrenmek için Tıklayınız

Üniversite Yönetim Kurulu kararı ile Yaz Okulu derslerinde en az öğrenci sayısı 20 olarak belirlenmiştir. 20’den az öğrencinin kayıt olduğu dersler (Fakülte/Enstitü/MYO Yönetim Kurulunun gerekçeli kararı ile açık tutulması gereken dersler hariç) kapatılır. Bu nedenle kayıtlar bitiminde yapılacak incelemeler sonrasında bazı derslerin kapatılması mümkündür.

Yaz Öğrenim Ücretleri

Yaz okulu öğrenim ücretlerine bu web adresinden ulaşılabilirsiniz.

Yaz Okulunda bütün öğrenciler öğrenim ücreti öder. Yaz okulu katkı payı ilgili kurum tarafından ödenen burslu uluslararası öğrencilerin yaz okulu ödemeleri ilgili kurumlar tarafından yapılır.

Yaz okulu öğrenim ücreti ödemeleri kredi bazında hesaplanır. Yani, öğrencilerin almış oldukları her bir kredili ders için öğrencinin kayıtlı bulunduğu programa göre ödemesi gereken kredi bazında toplam öğrenim ücreti/öğretim ücreti ödenir. Kredisiz dersler için (Graduate Seminer, Term Project, Special/ Advanced Studies hariç) iki kredi üzerinden ödeme yapılır.

İkinci öğretim tezsiz yüksek lisans programı öğrencileri, bir başka ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programından ders aldıklarında, kendi programlarının ders ücretlerinin dışında ayrıca ders aldıkları diğer programın kredi başına öğrenim ücretini de ilgili ders için öderler.

ÖĞRENİM ÜCRETİ İADESİ

Akademik takvimde belirtilen “öğrenim ücreti iade son başvuru tarihi”ne kadar başvurmak koşulu ile, öğrencinin kayıt olacağı derslerin açılmaması, derse yeterli sayıda öğrencinin kayıt olmaması nedeni ile derslerin kapatılması vb. durumlarda ödenmiş olan öğrenim ücreti iade edilir.

Öğrenim ücreti iade işleminin yapılabilmesi için aşağıda belirtilen web adresinden temin edilen formun doldurularak çıktısının alınması, ödeme belgesinin aslının forma eklenmesi ve Öğrenci Katkı Payı Ofisine teslim edilmesi gerekir. İkinci öğretim tezsiz yüksek lisans öğrencileri ödeme belgesini ilgili bölüme onaylatmalıdır. 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.