2020 Yılı Harran Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

06.07.2020
8.967
A+
A-

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Harran Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Harran Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Yılı Harran Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2020 Yılı Harran Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Harran Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Harran Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2020 Harran Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Harran Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 7-8 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 13 Temmuz 2020 tarihinde UZAKTAN EĞİTİM ile başlayacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2020 Yılı Harran Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi 

7-8 Temmuz 2020Ön Kayıt (Online Başvurular)
9 Temmuz 2020Birimler tarafından açılacak derslerin ilanı
10-12 Temmuz 2020 Kesin kayıt(Online), yaz okulu ücretlerinin yatırılması
13 Temmuz 2020Yaz okulu derslerinin başlaması
Sınavlar dahil 4 hafta olarak belirlenen ders programının ilan edilmesi Dersler Uzaktan Eğitim (online/çevrimiçi) yoluyla yapılacaktır

yeni-gif

2020 Harran Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi

Harran Üniversitesi tarafından yayımlanan 2020 yaz okulu takvimine göre yaz okulunda açılacak derslerin ilanı birimlerin sayfalarında ilan edilmeye başlanmıştır. Aşağıdaki linkleri kullanarak derslere ve duyurulara ulaşabilirsiniz.

Fen-Edebiyat Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
İlahiyat Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
Mühendislik Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
Ziraat Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
Siverek MYO yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.
Organize Sanayi Bölgesi MYO yaz okulunda açılacak dersler listesi için tıklayınız.

Yaz Okulu Uygulama Esasları(KESİNLİKLE OKUYUN)

1-Yaz öğretiminde bir dersin açılabilmesi için o derse kayıtlı öğrenci sayısının en az 15 (on beş) olması gerekmektedir.

2- Yaz okulunda ikinci öğretime kayıtlı öğrenciler normal öğretimde açılan derse kayıt yaptırdıklarında, normal öğretim ücretini öderler. (Ek-1)

3- Şehit veya gazi çocuğu olan öğrenciler yaz okulu ücreti ödemezler.

4- Diğer üniversite öğrencileri yaz okulunda aynı ücreti öderler.

5- Yaz öğretiminde bir öğrenci en fazla 4 (dört) ders alabilir.

6- Üniversitemiz birimlerinde yaz öğretiminde açılmayan herhangi bir ders başka bir yükseköğretim kurumundan alınabilir. Öğrencinin kayıtlı olduğu yılda öğrenim göreceği yükseköğretim kurumunun taban puanı üniversitemizin taban puanına eşit ya da daha yüksek olmalıdır.

7- Diğer üniversitelerden ders alan öğrencilerin kredi/ders saati veya AKTS değerinin eşit veya daha yüksek olması ve ders içeriğinin eş değer olması gerekir. Öğrencilerin yaz okulunda almış olduğu bir dersten başarılı sayılabilmeleri için en az (DD) notu almış olması gerekir.

8-Üniversitemiz dışında başka bir yükseköğretim kurumundan ders alan öğrencilerin, ogrenci.harran.edu.tr web sayfasında ilan edilen formlar kısmından Yaz Döneminde Ders Alma Formu’nu (Ek-2) doldurması ve formun ilgili birim tarafından uygun görülmesi gerekmektedir. Birimlere gelemeyecek durumda olan öğrenciler ilgili formu imzalayarak birimlerin resmi mail hesabına göndereceklerdir. İlgili talebin uygunluğu konusunda en geç iki işgünü içinde öğrenci maillerine dönüş yapılacaktır.

9- Yönergeye uygun olarak diğer yükseköğretim kurumlarından alınıp başarılan derslerin 2020-2021 Eğitim- ÖğretimYılı GüzYarıyılı başlamadan önce Üniversitemiz ilgili birimlerine bildirilmesi gerekir. Zamanında bildirilmeyen notların sayılmaması durumunda sorumluluk öğrenciye aittir.

10- Öğrenciler için ön kayıt sayfası (http://sis4.harran.edu.tr/) 7 Temmuz 2020’de aktif olacaktır. Ön
kayıt süreciyle ilgili kılavuz bu sayfadan paylaşılacaktır.

2019-2020 Üniversitemiz Yaz Okulu Bilgilendirme Metni

1. 2019-2020 yaz okulu ve yaz okulunda yapılacak sınavlar bu dönemle sınırlı kalmak üzere Uzaktan Eğitim yoluyla (canlı ders) gerçekleştirilecektir.

2. 29 Haziran’da birimler yaz okulu için açmayı öngördükleri derslerin listesini birim sayfalarından duyuracaklardır.

3. Yaz okuluna ön kayıt sistemi (online kayıt) 7 Temmuz’dan itibaren aktif olacak ve üniversitemiz WEB sayfasından duyurulacak yaz okulu ön kayıt linki üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu linkte yaz okulunda açılması öngörülen dersler de yer alacak olup öğrenciler ders seçimini buradan yapacaklardır.

4. Ön kayıtlar kesin kayıt niteliğinde olmayıp kesin kayıtlar talep edilen derslerin açılması durumunda 10-12 Temmuz tarihlerinde üniversitemiz WEB sayfasından duyurulacak yaz okulu kesin kayıt linki üzerinden yapılacaktır.

5. Ön kayıt işlemi sırasında danışman onayı yapılmayacak olup danışman onayları kesin kayıt aşamasında istenecektir.

6. Öğrencilerimiz yaz okulunda açılmasını istediği dersleri seçip kesinleştir butonuna tıklayarak ön kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

7. Başka Üniversitelerde kayıtlı olup Üniversitemiz yaz okulundan ders almak isteyen öğrenciler ön kayıt ve kesin kayıt işlemlerini kayıt döneminde oluşturulacak link üzerinden yapacaklardır.

8. Yaz Okulu ücretleri, açılması kesinleşen dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağına ilişkin detay bilgiler ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır

ÜNİVERSİTEMİZ YAZ OKULU ÜCRETLERİ

Üniversitemiz Yaz Okulu Ücretleri 1 (bir) Ders Saati
Fen-Edebiyat Fakültesi Fen Bölümleri: 25,06 TL
Edebiyat ve Sosyal Bölümler: 23,94 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 26,88 TL
İlahiyat Fakültesi 25,06 TL
Mühendislik Fakültesi 35,28 TL
Ziraat Fakültesi 35,28 TL
Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi 25,06 TL
Siverek MYO 19,6 TL
Organize Sanayi Bölgesi MYO 19,6 TL

ÖNEMLİ UYARI
Seçtiğiniz ders veya derslerin açılması durumunda yaz okulu ders ücretlerini 10-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında Türkiye’nin herhangi bir yerinde Vakıfbank’a ait bankamatiklerden öğrenci numaralarıyla veya Vakıfbank hesabınız var ise internet üzerinden yatırabilirsiniz. EFT ile yapılan işlemler kabul edilmeyecektir.

 

UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLECEK YAZ OKULU DERS KAYDI SÜREÇLERİNE İLİŞKİN ÖĞRENCİ KILAVUZU okumak için tıklayınız.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.