2021 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yaz Okulu Duyurusu

06.07.2021
74.440
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Pamukkale (PAÜ) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yaz Okulu Duyurusu

2021 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Pamukkale (PAÜ) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yaz Okulu Takvimi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 05-07 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 12 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 PAÜ Yaz Okulu Akademik Takvimi

 • 5 – 16 Temmuz 2021 Sistem üzerinden derslerin şubelerinin açılması, görevlendirme işlemlerinin yapılması ve ders eğitim-öğretim kılavuzlarının öğretim elemanları tarafından sisteme girilmesi
 • 3- 9 Temmuz 2021 Haftalık ders programlarının oluşturulması
 • 5 -7  Temmuz 2021 Yaz Dönemi ücretlerinin ödenmesi, ders kayıt işlemlerinin yapılması
 • 8 – 9 Temmuz 2021 Açılma yeterliliğini sağlamayan derslerin yerine açılan derslere kayıt işlemleri (Ekle-Sil).
 • 12  Temmuz 2021 Derslerin Başlaması
 • 03 Eylül 2021 Derslerin Sona Ermesi
 • 06 – 10 Eylül 2021 Dönem sonu sınavlarının yapılması
 • 12 Eylül 2021 Dönem sonu notlarının girilmesinin son günü
 • 13 Eylül 2021 Üç ders sınavı başvurularının sistem üzerinden yapılması
 • 15 – 16 Eylül 2021 Üç Ders Sınavlarının yapılması

2021 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yaz Okulu Esasları

Üniversitemiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu ile ilgili tüm işlemler, 01.06.2010 tarihli ve 27598 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Pamukkale Üniversitesi Yaz Dönemi Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği” çerçevesinde yürütülecektir. Yaz okulu işleyişine ilişkin hususlar aşağıda açıklanmıştır.

1-Genel Hususlar:

1.1. Üniversitemiz Yaz Dönemi Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği gereğince; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Dönemi’nde bir öğrenci haftada toplam 30 saati geçmemek koşuluyla en fazla 4 derse kayıt yaptırabilecektir. (30 saat hesaplama: Alınan dersin haftalık ders saati x 2 olarak hesaplanır)

1.2. Tüm öğrenciler; https://pusula.pau.edu.tr bağlantı adresi üzerinden

Öğrenci Bilgi Sistemi ———-> Öğrenci İşlemleri ———-> Yaz Ders Kayıt

sayfasından ders kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir. 

2-Pamukkale Üniversitesi Yaz Dönemi Süreci;

DERS KAYDINDA ÖĞRENCİLER AŞAĞIDAKİ ADIMLARI İZLEYECEKLERDİR

 • Öğrenciler 05-07 Temmuz 2021 tarihleri arasında internet ortamında derslerini seçip, ders kayıtlarını yapacaklardır. Kayıt işlemleri, 07 Temmuz 2021 tarihinde saat: 23.59’da tamamlanacaktır.
 •  Ders kaydından sonra ekranda çıkacak toplam tutar 05-09 Temmuz 2021 tarihleri arasında Halk Bankasına öğrenci numarasıyla yatırılacaktır.
 • Öğrenciler ders ücretini yatırdıktan sonra tekrar sisteme girerek ders kaydını onaylayacaktır.
 • 05-07 Temmuz 2021 tarihlerinde ders kaydı yapmış öğrenciler, 08-09 Temmuz 2021 tarihlerindeki EKLE-SİL-ONAYLA günlerinde açılma yeterliliğini sağlamadığı için sistemden silinen derslerin yerine (ders kredisi fazlalığı nedeniyle ilave ücret yatırılması gerekiyorsa ilave ücretin de ilgili bankaya ödenmesi gerekmektedir.) açılma yeterliliğine ulaşan dersler arasından veya açılma yeterliliğini etkilememek koşuluyla (derse kayıt olan öğrenci sayısının 20’nin altına düşmemesi) açılan dersin yerine başka derse/derslere kayıt olabileceklerdir. Açılmış olan derslere ilk defa kayıt yapacak öğrenciler de bu tarihler arasında ders seçimi yapabilir.

       Not: Pamukkale Üniversitesinden Yaz Döneminde ders almak isteyen diğer üniversite öğrencilerinin izlemesi gereken adımlar;

 1. https://obis.pau.edu.tr/ogrenci/yazogrencikayit.aspx bağlantı adresinden öğrenci kaydı yapılarak PAÜ öğrenci numarası alınır. Kullanıcı adı ve şifre kayıt esnasında sisteme kaydedilen cep telefonuna SMS olarak gönderilir.
 2. Alınan kullanıcı adı ve şifre ile https://pusula.pau.edu.tr internet adresi üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemi> Öğrenci İşlemleri> Yaz Ders Kayıt sayfasından ders kayıt işlemi gerçekleştirilir.
 3. Öğrenci numarası alma ve yaz dönemi ders kayıt işlemleri aşağıda belirtilen yaz dönemi ders kayıt ve ekle-sil tarihlerinde yapılabilecektir.
 4. Ders içeriklerine, https://ebs.pau.edu.tr/BilgiGoster/DereceProgram.aspx?lng=1 bağlantı adresinden ulaşılabilir. (Covid-19 pandemisi nedeniyle ıslak imzalı belge verilemeyecektir.)
 5. Yaz Dönemi dersleri uzaktan eğitim ile yapılacak olup derslere katılım Canlı Ders Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. 

3-Ders Ücretlerinin Yatırılması;

Öğrencilerin ödeyeceği ücretler, EK 1’de yer almaktadır.

3.1. Sistemdeki ders kaydından sonra yatırılması gereken tutar bankada da görülecektir.

3.2. Yaz Dönemi ders ücreti, Halk Bankasının Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden, ATM veya İnternet Bankacılığından sadece PAÜ Öğrenci Numarası ile ödenecektir.

3.3. Yatırılan ders ücretleri sisteme anında yansıyacaktır.

3.4. Ders ücretini yatırdıktan sonra öğrencinin sistemden ders kaydını onaylaması gerekmektedir. Ders kaydını onaylamayan öğrencinin kayıt işlemi gerçekleşmeyecektir.

       Bankadan alınacak makbuz üzerinde aşağıdaki bilgiler yer alacaktır: 

Öğrenci Numarası

Yatırılan Ücret Tutarı

Bankadan alınacak makbuzun öğrenci tarafından saklanmasında yarar vardır.

4-Ücret İade İşlemleri;

Ders kaydı yapıldığı halde açılmayan veya ders değişikliği nedeniyle oluşan farka ilişkin Yaz Dönemi ücretleri, öğrencinin derse kayıt esnasında vermiş olduğu kendisine ait banka IBAN bilgilerine göre 09.08.2021 tarihinden sonra bir ay içerisinde iade edilecektir (5 TL ve altına iade işlemi yapılamamaktadır).

Ekle-Sil-Onayla işleminden sonra kayıt olunan ders değiştirilemeyeceğinden, dersi almaktan vazgeçme (dersin normal döneminde başarılmış ve yanlışlıkla ders alınmış olması dahil) veya başka nedenden dolayı, ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır. 

5-Ders Saati ve Ücreti Hesaplama Örnekleri;

5.1. Ders Saati Hesaplama İçin Örnek:

30 saat hesaplama şu şekilde yapılır: Alınan dersin güz ya da bahar dönemi haftalık ders saati x 2 Örnek hesaplama incele

  * Eşdeğerlik kararı yoksa alınacak ders geçersiz sayılır, eşdeğerlik onayı alınmadan derse ücret yatırılmaması gerekmektedir. Hatalı veya mükerrer alınan derslere ait sorumluluk öğrenciye aittir.

         *Yaz Döneminde ücretlendirmede dersin kredisi (AKTS) esas alınmamakta olup, haftalık ders saatine göre hesaplama yapılmaktadır.

         *Alınmak istenen dersin eşdeğer ve doğru alınmış bir ders olup olmadığının bağlı olunan fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulundan teyit edilmesinden ve ders alma kurallarına  bağlı ders seçilmesinden öğrenci sorumludur. Öğrenci kataloğunda yer alan dersler dışında farklı ders alan veya eşdeğerliği bulunmayan dersi/dersleri alan öğrencilerin aldıkları bu dersler, öğrenci not durum çizelgesinde görünür, ancak akademik ortalamaya katkısı olmaz.

EKLER:

yeni-gif

Yaz Okulunda Açılacak Dersler Listesi 2021

UYARI: Üniversitenin sitesi yavaş yüklendiği için linkler geç açılıyor biraz beklemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. ayşegül dedi ki:

  açılan dersleri ve ücretleri nereden görebiliriz robotik kodlama varmı arkadaşlar

 2. Büşra dedi ki:

  sınavlar için üniversiteye mi gideceğiz yoksa internet üzerinden mi olacak

 3. Alaaddin dedi ki:

  Sınavlar dersler Online mi olacak

 4. Burak dedi ki:

  Dersler, sınavlar uzaktan eğitim mi olacak bilgisi olan var mı??

  1. Rüveyda yılmaz dedi ki:

   Kaç kredi hakkımız var

  2. Pelin dedi ki:

   Ders online ama sınavı belirtmeniz

   1. Alper dedi ki:

    Önlisans için açılacak dersler listesini bulamadim

 5. Zeynal dedi ki:

  Başka univeriste deyim alabilirmiyim yaz okulu burdan

  1. Serdar dedi ki:

   Evet alabilirsiniz

  2. Pelin hafif dedi ki:

   Alabilirsin ama önce kendi üniversiteden öğrenci işlerini ara izin iste

 6. Halise dedi ki:

  Selçuklu Devleti Türk tarihi :Anadolu ve Türkiye Selçuklu tarihini mi kapsıyor acaba?

 7. Ferda dedi ki:

  Kesin online mı sınavlar?

  1. Serdar dedi ki:

   Hocalar sınav yapıyorlar

   1. Büşra dedi ki:

    Sınavlar için üniversiteye mi gelmemiz gerekiyor dersler online olacakmış ama sınavlar nasıl olacak