2021 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu

08.08.2021
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu

2021 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Takvimi

Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 02 – 09 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 09 Ağustos  ila 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 12 Eylül 2021 tarihinde yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Tarihleri

ATA AÖF Yaz Okulu 2021 açılacak mı? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yaz okulu ile ilgili çalışmaları tamamlanmış ve Üniversite senatosu tarafından akademik takvimde belirtilen tarihlerde yaz okulu açılması uygun görülmüştür. Aşağıdaki takvimi inceleyebilirsiniz.

Ders Kayıtları(Materyal ücreti ödeme)02 – 09 Ağustos 2021
Eğitim-Öğretim(Dersler)09 Ağustos – 10 Eylül 2021
Sınav12 Eylül 2021

ATA AÖF Yaz Okulu Sınav ne zaman?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yaz okulu sınavları akademik takvimde belirtildiği üzere 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze olacaktır.

ATA AÖF Yaz Okulu 2021 kaç ders alınır?

Yaz okulunda açılacak derslerden öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce başarısız olunan ya da takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) ilk kez alınacak derslerden toplam 5 adet seçilebilecektir. 

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu Bilgilendirme Metni

 • Yaz okulu kayıt işlemleri öğretim ücretinin ödenmesi ve ders seçimi ile gerçekleşecektir. Kayıt ile birlikte sınav yeri tercihleri alınacak ve hiçbir şekilde değiştirilmeyecektir.
 • Yaz okulu öğretim ücreti ödemeleri 26.07.2021 tarihinde başlayacaktır. Öğretim ücreti ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Öğrencilerimiz yaz okulu öğretim ücreti ödemelerini, T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapabileceklerdir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2020-2021 Öğretim Yılı yaz okulu öğretim ücreti ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Ders seçimi 02.08.2021 – 09.08.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Yaz okulu, güz ve bahar yarıyılları dışında ayrı bir yarıyıl olmayıp bahar yarıyılının devamı niteliğindedir. Yaz okulu uygulamasına katılım öğrencinin isteğine bağlıdır. Yaz okulunda geçen süre, eğitim-öğretime ilişkin azami sürenin hesabında dikkate alınmaz. Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyen (pasif) öğrenciler yaz okulundan ders alabilirler.
 • Yaz okulu öğretim ücreti, alınan ders sayısından bağımsız olarak, 250 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için yaz okulu öğretim ücreti 500 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim ücreti, güz ve bahar dönemlerinde ödenen dönem öğretim ücreti dışında olup sınav ve materyal hizmetine karşılık alınır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle öğretim ücreti iadesi yapılmaz.
 • Uygulama eğitiminin dönem içerisinde alınmış olması ve ara sınav (vize) notunun oluşması şartı ile yarıyıl sonu (final) veya bütünleme sınavında başarısız olunması durumunda; Sosyal Hizmet Lisans ve Sosyal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.
 • Öğrenciler, diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar.
 • Bir öğrenci, aynı eğitim–öğretim yılında hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir. Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri dikkate alınmaz. 
 • Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 (beş) adet ders alabilirler.  Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçebilirler.
 • Yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır.
 • Yaz okulunda yapılacak sınavlar, Fakülte Yönetim Kurulu kararıyla belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilir. Yaz okulunda başarı değerlendirmesi tek sınav üzerinden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür. 
 • Yaz okuluna kayıt yaptıran ancak her ne sebeple olursa olsun sınavlara katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz. 
 • OBS sayfanızda yer alan “Yardım” butonunu kullanarak açılan ekran üzerinden, aof@atauni.edu.tr e-posta üzerinden ya da 0 850 255 02 82 numaralı çağrı merkezi telefonumuzu arayarak karşılaştığınız sorunları Fakültemize iletebilirsiniz.

Yaz Okulu Hakkında Önemli Duyuru [YENİ]

 • Yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır.
 • Yaz okulundan yalnızca fakültemiz öğrencileri faydalanabilmektedir.
 • Materyal ücretinden muaf olan engelli öğrencilerimiz ile gazi ve şehit/gazi yakını öğrencilerimizden yaz okulu ücreti alınmamaktadır.
 • Yaz okulu kaydınızı yapmadan önce mutlaka açılacak derslerin listesini kontrol ediniz. Yaz okulunda açılacak derslerin listesine web sitemizdeki duyurulardan ulaşabilirsiniz. Materyal ücretinizi yatırdıktan sonra ders seçimi yapabilmeniz için öncelikle sınav merkezi il seçiminizi yapmanız gerekmektedir.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Asjsjsk dedi ki:

  Hangi konulardan sorumluyuz

 2. Berfin Karataş dedi ki:

  Hangi derslerin açılacağına nerden bakıcaz?

  1. diyarbekir kırığı dedi ki:

   bilmiyom