2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu

14.06.2024
A+
A-

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Atatürk (ATA-AÖF) Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Takvimi

Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) tarafından yayımlanan 2024 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 15 – 21 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 22 Temmuz ila 23 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 24 Ağustos 2024 tarihinde yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Tarihleri

ATA AÖF Yaz Okulu 2024 açılacak mı? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin 2023 – 2024 eğitim-öğretim yılı yaz okulu ile ilgili çalışmaları tamamlanmış ve Üniversite senatosu tarafından akademik takvimde belirtilen tarihlerde yaz okulu açılması uygun görülmüştür. Aşağıdaki takvimi inceleyebilirsiniz.

Yaz Okulu Ders Kayıtları15 – 21 Temmuz 2024
Eğitim-Öğretim(Dersler)22 Temmuz – 23 Ağustos 2024
Sınav24 Ağustos 2024

2024 ATA AÖF Yaz Okulu Sınav ne zaman?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin 2023 – 2024 eğitim-öğretim yılı yaz okulu sınavları akademik takvimde belirtildiği üzere 24 Ağustos 2024 tarihinde yüz yüze olacaktır.

ATA AÖF Yaz Okulu 2024 kaç ders alınır?

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 adet ders alabilirler. Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçilebilir.

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulu Bilgilendirme Metni

 • Yaz Okulu ders kayıtları 15.07.2024 – 21.07.2024 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınavı için herhangi bir kayda gerek yoktur.
 • Yaz Okulu 22 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak, 23 Ağustos 2024 tarihinde sona erecek olup Yaz Okulu ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı 24 Ağustos 2024’te 81 ilde aynı anda ve yüz yüze yapılacaktır.
 • Yaz Okulu ücretleri her program için 1.750 TL’dir. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle materyal ücreti iadesi yapılmayacaktır.
 • Öğrenciler, yaz okulunda en fazla toplam 5 adet ders (Açılan dersler öğrencilerin OBS’lerine 15.07.2024 tarihinden itibaren tanımlanacaktır.) alabilirler. Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçilebilir.
 • Müfredat programlarında yer alan uygulama dersleri, sadece güz ya da bahar yarıyılı içerisinde alınmış ve ara sınav (vize) notu oluşmuş ancak bu dersten başarısız olunmuş ise yaz okulunda alınabilir. Yarıyıl içerisinde hiç alınmamış olan uygulama dersleri yaz okulunda alınamaz.
 • Bir öğrenci hem Mezuniyet Üç Ders Sınavına hem de Yaz Okuluna katılamaz.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınavı hakkı olan bir öğrenci isterse kayıt yapması durumunda yaz okuluna katılabilir. Ancak bu durumda mezuniyet üç ders sınavına katılamaz.
 • Mezuniyet Üç Ders Sınavına, mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilerden bu dersleri 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar Yarıyıllarında alıp başarısız olanlar katılabilir.
 • Azerbaycan Bakü’de Yaz Okulu ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı yapılmayacaktır. Buradaki öğrencilerin Türkiye’deki mevcut sınav merkezleri arasından tercih yapmaları gerekmektedir. Tercih yapmayan öğrencilerin sınav merkezi Erzurum olarak belirlenecektir.
 • İl sınav tercihleri 15.07.2024 – 21.07.2024 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Sınava giriş belgeleri sınav tarihinden en geç 5 gün önce yayınlanacaktır.

Not: Fakültemizin lisans programlarının 1. ve 2. Sınıfına kayıtlı olan öğrencilerimiz üsten ders aldıkları takdirde dönemi geldiğinde (2024-2025 eğitim öğretim yılı güz ve bahar yarıyıllarında) üsten ders aldıkları için bu yarıyıllarda ya ders alamayacaklar ya da kalan derslerini alabileceklerdir. Örneğin İşletme 6. yarıyılından 5 ders alan 2. sınıf öğrencisi (yani üsten ders alan öğrenci) 2024-2025 bahar yarıyılında sadece 1 ders alabilecektir. 8. yarıyıldan ders alamayacaktır.

2024 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulunda Açılacak Dersler

Yaz okulu kayıt işlemleri, ders seçiminin ardından öğretim ücretinin ödenmesi ile gerçekleşecektir. Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 adet ders alabilirler. Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçilebilir.

Kayıt ile birlikte sınav yeri tercihleri alınacak ve hiçbir şekilde değiştirilmeyecektir.

Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle materyal ücreti iadesi yapılmayacaktır.

 

[önceki yıl !]2023 Atatürk Üniversitesi (ATA-AÖF) Yaz Okulunda Açılacak Derslerin listesi için tıklayınız.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ayşe dedi ki:

  Örgün eğitim önlisans olan kişilerde ders alabilir mi?

 2. Pervin dedi ki:

  Yaz okuluna kayıt yapmasak ne olur?

 3. Asjsjsk dedi ki:

  Hangi konulardan sorumluyuz

 4. Berfin Karataş dedi ki:

  Hangi derslerin açılacağına nerden bakıcaz?

  1. diyarbekir kırığı dedi ki:

   bilmiyom