2019 Yılı Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Samsun Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Samsun Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2019 Yılı Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2018-2019 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Samsun Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Samsun Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2019 Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Samsun Üniversitesi tarafından yayımlanan 2019 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları  1 – 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 8 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 2 – 4 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2019 Yılı Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

20 Mayıs 2019Açılacak derslerin Web ’de İlan Edilmesi
10-21 Haziran 2019Misafir Öğrenci Başvuruları
01-05 Temmuz 2019Ders Kayıtları ve Ücretlerin Yatırılması *
05 Temmuz 2019Açılamayan Derslerin İlanı
08 Temmuz 2019Yaz Dönemi Başlangıcı
08-10 Temmuz 2019Kontenjan nedeni ile açılmayan derslerin kapatılması ve açılan bir başka derse kaydı  **
22-26 Temmuz 2019Ara Sınavlar **
29 Ağustos 2019Yaz Dönemi Bitişi
02-04 Eylül 2019Final Sınavları
06 Eylül 2019Final Sınav Not Girişi Son Günü

* Yaz dönemi kayıtlarının sürdüğü (01-05 Temmuz) her akşam saat 17.00’de seçilerek ücretleri yatırılan derslerin öğrenci sayıları Web ‘de ilan edilecektir.

** Ücret iade başvuruları, iade işlemi yapılacak banka IBAN numarasının yer aldığı belge ile birlikte Temmuz ayı sonuna kadar Öğrenci İşleri daire Başkanlığına dilekçe ile başvurulabilecektir.

*** Ara sınavlar ders saatlerinde yapılacaktır. Sınav saatleri haricinde dersler işlenmeye devam edecektir.

 

Yaz Okulu Akademik Takvim için  tıklayınız.   

2019 Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Açılacak Dersler

Samsun-Üniversitesi-yaz-okulu-acilacak-dersler-2019

 

2019 Samsun Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği

 • Yaz döneminde kesin kayıttan sonra ders ekleme, değiştirme veya bırakma işlemi yapılamaz.
 •  Yaz döneminde açılacak dersler, dersi verecek olan öğretim elemanının isteği, ilgili bölüm/anabilim dalı kurulu ve meslek yüksekokullarında bölüm başkanlığının önerisi üzerine ilgili yönetim kurulu tarafından en geç bahar yarıyılına ait yarıyıl sonu sınav döneminden on iş günü öncesine kadar belirlenir.
 • Yaz döneminde ders ve/veya ders gruplarının açılabilmesi için gerekli öğrenci sayısı, lisans derslerinde en az 20 (yirmi), lisansüstü derslerde en az 5 (beş) olmalıdır. Bir derse kayıt yaptıran öğrenci sayısı 80 (seksen)’den fazla ise, yönetim kurulu kararı ile bu ders gruplara bölünebilir. Bu sayılar ilgili fakülte yönetim kurulunun teklifi ile Üniversite senatosunca değiştirilebilir.
 • Yaz döneminde her öğrenci ders alabilir. Öğrenciler bir yaz döneminde zorunlu, seçmeli ve ortak zorunlu dersler dâhil olmak üzere en fazla beş ders alabilirler.
 • Yaz döneminde açılamayan dersin ücreti öğrenciye iade edilir veya öğrenci açılan bir başka dersi seçebilir. Bunun dışında ders ekleme, çıkarma, ders bırakma ve dersten çekilme işlemleri uygulanmaz ve ödenen ücretler geriye verilmez.
 • Öğrencinin ön koşullu bir dersi yaz döneminde alabilmesi için ön koşul olan dersi başarmış olması gerekir,
 • Bir öğrenci öğrenim süresi boyunca 15 ulusal krediyi aşmamak üzere en çok beş dersi başka üniversiteden alabilir.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
DGS
2019 DGS Ne Zaman?

30 Haziran 2019

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

 • AGİ 2019 ne kadar oldu? (2019 Asgari Geçim İndirimi)

  2019'da AGİ'ye ne kadar zam geleceği netleşti. 2019 yılında AGİ'ye gelecek zamlar ne kadar?AGİ'den sigortalı olan tüm çalışanlar faydalanıyor. Ödenec... Devamını Oku

KATEGORİLER