2020 Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Açıyor

18.07.2020
A+
A-

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Anadolu Üniversitesi (AÜ) tarafından AÖF yaz okulu açacağına dair duyuru yayımlandı. İlk duyurusunda yaz okulu yerine üç ders sınavı uygulayacağını açıklamıştı fakat öğrencilerden gelen tepkiler üzerine bu karardan vazgeçildi. Üniversite tarafından yayımlanan yeni duyuruda yaz okulu yapılacağına yer verildi. Anadolu Üniversitesinde okuyan öğrenciler, yaz okulu şartları, aşamaları ve ücretleri ile  ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Açıyor

2020 Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Açıyor

2019-2020 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Anadolu Üniversitesi (AÜ) tarafından AÖF yaz okulu açacağına dair duyuru yayımlandı. İlk duyurusunda yaz okulu yerine üç ders sınavı uygulayacağını açıklamıştı fakat öğrencilerden gelen tepkiler üzerine bu karardan vazgeçildi. Üniversite tarafından yayımlanan yeni duyuruda yaz okulu yapılacağına yer verildi. Anadolu Üniversitesinde okuyan öğrenciler, yaz okulu şartları, aşamaları ve ücretleri ile  ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2020 Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu Kayıt Tarihleri

Kayıt İşlemleri20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlayacak
28 Temmuz 2020 Salı günü 23:00 sona erecektir.

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt işlemlerini kapsamaktadır. 

 

 • Yaz okulu kayıt işlemi, Ders Seçimi ve Kayıt Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.
 • Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptıramayacaklardır.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.
 • Ders seçimi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi yapabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçiminin yeniden yapılması mümkün değildir.
 • Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Yaz okulu kayıt tarihinin son günü olan 28 Temmuz 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, yaz okulu kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayabilir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt bedelini ödemeyen öğrencilerin yaz okulu kayıtları yapılmaz.
 • 28 Temmuz 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt işlemi yapılmayacaktır. 
 • Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.
 • Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.
 • Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretimadresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından, 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını sistemimizde kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.
 • 2019-2020 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.
 • Yaz Okulu ve Öğrenci Kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından ulaşılabilir. (Kılavuzu muhakkak okuyun. Aşağıya bir kısmını aldım.)

Ders Seçimi ve Kayıt Tarihleri
Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu Kayıt linkinden 20-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Ders seçimi 28 Temmuz 2020 tarihi saat 23:00’e kadar
yapılabilecek olup ilgili açıklamalar aşağıdadır.
Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.
1-) Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrenciler,
2-) FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
3-) Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı ders/dersler, uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı ders/dersler ile hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
4-) Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarıyıllarını dikkate almadan ders seçimi yapabilir.
5-) Öğrenci, ders seçim işlemlerini; kayıt tarihleri içinde yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.
6-) Kayıt tarihleri içinde ödeme yapılmadığı sürece ders seçimi yapılabilir. Yapılacak ödeme tutarları
alınan ders/derslerin sayısına göre belirlenmektedir.
7-) Ders seçimi sonunda alınan derslerin sayısına göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi yapılması mümkün değildir.
😎 Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.
9-) Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.

2019-2020 öğretim yılı bahar döneminde öğrencinin kayıt durumu AKTİF ise yaz okulunda da öğrencinin kayıt durumu AKTİF olacaktır. Ancak öğrencinin bahar döneminde kayıt durumu PASİF ise yaz okuluna kayıt yaptırmış olsa dahi kayıt durumu değişmeyerek PASİF kalacaktır. Yaz okulunda kayıt durumu PASİF olan öğrenci, öğrencilik haklarından kayıt yaptırmış olsa bile yararlanamaz.

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Yaz Okulu Uygulaması ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Yanıtları

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını sizler için yayımladı. Aklınıza takılan sorulara cevap bulmak için tıklayınız.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Hamide Aydın dedi ki:

  Misafir öğrenci kabul ediyor musunuz