2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

03.06.2024
A+
A-

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. İstanbul Gedik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. İstanbul Gedik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından yayımlanan 2024 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 3 Haziran – 7 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise ilgili akademik birimin karar vereceği tarihler arasında yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

 • Yaz Okulu Başvuru ve Ders Kaydı 03 Haziran – 7 Temmuz 2024
 • Yaz Okulu Derslerinin Başlama Tarihi 1 Temmuz 2024
 • Yaz Okulu Derslerinin Sona Erme osymli.com Tarihi İlgili Akademik Birim Karar Verecektir.
 • Yaz Okulu Ara Sınavları İlgili Akademik Birim Karar Verecektir.
 • Yaz Okulu Dönem Sonu Sınavı İlgili Akademik Birim Karar Verecektir.
 • Yaz Okulu Mezuniyet İçin Tek Ders Sınavları 29 Ağustos 2024

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Hakkında

İstanbul Gedik Üniversitesi yaz okulu eğitimlerimiz, gerek kendi öğrencilerimiz gerekse diğer üniversitelerin öğrencileri için yoğunlaştırılmış bir eğitim programı sunmaktadır. Yaz okulunda açılan dersler, üniversitemizin tecrübeli öğretim elemanlarının yanı sıra, alanında uzman olan başka üniversitelerin öğretim elemanlarının da destekleriyle yürütülecektir. Eğitimlerimiz, açılan dersin yürütüldüğü programın dili ile işlenecektir. Yaz okulunda, İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri, İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönergesi içerisinde belirtilen sınırları aşmayacak kadar ders alabilir. Başka üniversitelerden yaz okulumuzdan ders almak isteyen öğrenciler ise kendi üniversitelerinin senatolarının belirlediği sınırı aşmayacak kadar ders alabilir.

Yaz okulu ile ilgili İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönergesi için tıklayınız.

Yaz okulunda ders alan kendi öğrencilerimiz “İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönergesi” ve “İstanbul Gedik Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği” hükümlerine tabidir. Diğer üniversitelerin öğrencileri ise kendi üniversitelerinin yaz öğretimi ile ilgili yönergelerine ve İstanbul Gedik Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümlerine tabidirler.

İstanbul Gedik Üniversitesi Ön lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği için tıklayınız.

Yaz okuluna kayıt yaptıran tüm öğrenciler, İstanbul Gedik Üniversitesinin sosyal–kültürel–sportif olanaklarından yararlanabileceklerdir.

Yaz okulunda açılan derslerin, İstanbul Gedik Üniversitesinin hangi yerleşkesinde işleneceği ve bu yerleşkelere ulaşım, açılan derslerin yer aldığı web sayfamızdan görülebilir.

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okuluna Başvuru ve Kayıt

İstanbul Gedik Üniversitesi Öğrencileri İçin

Yaz okulu başvuruları Üniversite Bilgi Sistemi Öğrenci Girişi sekmesinden yapılmaktadır. Üniversitemizin öğrencileri sisteme kayıt olmadan, TC kimlik numaraları ve soyadlarını yazarak giriş yapabilirler. Giriş yaptıktan sonra Yaz Okulu Başvuru Formu’nu doldurarak açılan dersleri görüntüleyebilir ya da yeni bir dersin açılması için talepte bulunabilirler. Dersin açılabilmesi için en az beş öğrencinin kesin kayıt yaptırması şartı aranır. Mezuniyeti etkileyen dersler için beş öğrenci şartı aranmaksızın ders açılır.

İstanbul Gedik Üniversitesi Öğrencisi Olmayan Diğer Öğrenciler İçin

Yaz okulu başvuruları Üniversite Bilgi Sistemi üzerinden yapılmaktadır. Üniversitemizin öğrencisi olmayan diğer öğrenciler sisteme Aday Öğrenci Kayıt sayfasından kayıt olmalıdır. Kayıt olduktan sonra Aday Öğrenci Girişi sayfasından TC kimlik numaranızı ve soyadınızı yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Yaz Okulu Başvuru Formu’nu doldurarak açılan dersleri görüntüleyebilir ya da yeni bir dersin açılması için talepte bulunabilirsiniz. Dersin açılabilmesi için en az beş öğrencinin kesin kayıt yaptırması şartı aranır.

Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) 28 Haziran 2024 tarihinden itibaren aşağıdaki yönlendirmeleri gerçekleştirerek giriş yapabilirsiniz. İlk olarak öğrenci numaranızı sorgulamanız gerekmektedir. Daha sonra OBS giriş linkinden kullanıcı adınıza öğrenci numaranızı şifre kısmına ise şifre sıfırla ekranından oluşturacağınız şifre ile giriş sağlayabilirsiniz. Sistem şifre sıfırlama da size verdiği şifreyi ilk girişten sonra değiştirmenizi isteyecektir. Kendinizi ait şifrenizi oluşturarak bir sonraki girişlerde bu şifreyi kullanabilirsiniz.

Öğrenci No Sorgulama Linki  : https://obs.gedik.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

OBS Giriş Linki                        : https://obs.gedik.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

Şifre                                           : “Şifre sıfırla” butonuna basarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

Not: Yukarıdaki işlemler ile sisteme ulaşamayan öğrenciler bilgileriyle beraber oidb@gedik.edu.tr adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

2023 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Açılması Planlanan Dersler

Güz ve bahar döneminde açılmış olan tüm dersler, yaz okulunda seçilebilmesi için sunulacaktır. Derslere en az 5 öğrencinin kaydolması halinde istisnasız ilgili ders açılacaktır. Mezuniyet aşamasında olan öğrencilerimiz ise en fazla 3 derse kadar alabilecekler ancak 5 öğrenci şartı bu öğrencilerin derslerinde aranmayacaktır. dersler listesi için tıklayınız.

2024 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Ücretleri

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Ücretleri

*Ücretler kredi başına ve KDV dahil şekilde aşağıdaki gibidir.

Gedik Meslek Yüksekokulu
Aşçılık Programı (Teori ve Uygulama)
Teori2.500,00 TL
Uygulama5.000,00 TL
Diğer Programlar2.500,00 TL
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Psikoloji3.750,00 TL
Diğer Bölümler2.500,00 TL
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Mimarlık3.250,00 TL
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı3.250,00 TL
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Teori ve Uygulama)
Teori3.250,00 TL
Uygulama5.000,00 TL
Hukuk Fakültesi2.500,00 TL
Spor Bilimleri Fakültesi2.500,00 TL
Sağlık Bilimleri Fakültesi3.250,00 TL
Mühendislik Fakültesi2.500,00 TL
Uluslararası Öğrenci Kredi Başına$187.50
Listede Olmayan Bölüm/Program İçin Kredi Başına2.500,00 TL

*Ücretler kredi başına ve KDV dahil şekilde aşağıdaki gibidir.

2023 İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Okulu Sıkça Sorulan Sorular

1 – İstanbul Gedik Üniversitesi yaz okuluna nasıl başvuru yapabilirim?

Yaz okuluna, https://bilgi.gedik.edu.tr/ adresinden online olarak başvurabilirsiniz.

2 – Yaz okulu 2024 yılı kayıtları ne zaman başlıyor?

Kayıtlarımız 27 Mayıs tarihi itibarıyla başlamıştır, 27 Haziran’a kadar online olarak devam edecektir.

3 – Yaz okulu kaç hafta sürüyor?

Yaz öğretiminin süresi, en az dört haftadır. Yaz öğretiminde açılan her ders için normal bir yarıyılda yapılan toplam ders saati kadar yoğunlaştırılmış ders yapılır.

4 – Yaz okulunda hangi dersler açılacak?

Güz ve bahar döneminde açılmış olan tüm dersler, yaz okulunda seçilebilmesi için sunulacaktır. Derslere en az 5 öğrencinin kaydolması halinde istisnasız ilgili ders açılacaktır. Mezuniyet aşamasında olan öğrencilerimiz ise en fazla 3 derse kadar alabilecekler ancak 5 öğrenci şartı bu öğrencilerin derslerinde aranmayacaktır. 

5 – Dersler online mı yüz yüze mi gerçekleştirilecek?

Derslerin teorik kısımları online, uygulamalı kısımları ise yüz yüze gerçekleştirilecektir. Ancak online gerçekleştirilebilecek olan uygulamalı dersler istenildiği takdirde online olarak yapılabilecektir.

6 – Alınabilecek en fazla ders veya kredi sayısı nedir?

İstanbul Gedik Üniversitesi ön lisans ve lisans öğrencileri yaz öğretiminde yabancı dil hazırlık sınıfı hariç en fazla üç ders alabilirler.

7 – Üst sınıftan ders alabilir miyim?

GANO’su 3.00 ve üzeri olan lisans öğrencisi ile GANO’su 2.50 ve üzeri olan ön lisans öğrencisi, alttan başarısız dersleri bulunmamak koşulu ve danışmanının onayı ile bir üst sınıftan 9 AKTS’yi aşmayacak şekilde ders alabilir.

8 – İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencisiyim, farklı bir üniversiteden ders alabilir miyim?

(2) İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerinin diğer yükseköğretim kurumlarının yaz öğretiminden ders alabilmesi için, yaz öğretimin verildiği üniversitenin ilgili bölümüne/programına ait taban puanın, öğrencinin kayıtlı olduğu bölümün/programın üniversiteye giriş yılındaki ÖSYS merkezi yerleştirme puanından (YGS, LYS, TYT, YKS, DGS) yüksek olması şartı aranır. Öğrenci, bölüm/program başkanının önerisi ve ilgili yönetim kurulu kararıyla diğer üniversitelerden en fazla üç ders alabilir.

9 – Yaz okulunda mazeret sınavı var mıdır?

Yaz öğretiminde mazeret ve bütünleme sınavı yapılmaz.

10 – Yaz okulu ücretleri nasıl hesaplanmaktadır?

Ders ücretleri kredi başına hesaplanmaktadır. Yukarıdaki tablodan inceleyiniz.

11 – Yaz okuluna kayıt yaptırdım ancak vazgeçtim. Ücret iadesi alabilir miyim?

Yaz öğretiminde, açılan bir derse kayıt yaptırdığı halde devam etmeyen veya başarısız olan öğrencinin ücreti iade edilmez. Dersin açılmaması, ders çakışması yaşanması durumlarında ise ödenen ücretin tamamı iade edilir. Ayrıca; öğrenci, dersten geçer not almış olduğunu ancak başvurudan sonra ilan edildiğini belgelerse ödenen ücretin tamamı iade edilir.

12- Yaz okulu ders kayıt işlemleri sonrası derslerde değişiklik yapabilir miyim?

Yaz okulunda kesin kayıttan sonra dersten çekilme, ders ekleme bırakma ve izinli sayılma işlemi uygulanmaz.

14 – Yaz okulu yönergesine nasıl ulaşabilirim?

Yaz okulu ile ilgili diğer hususlar için İstanbul Gedik Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönergesi‘ni inceleyebilirsiniz.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Azize Ali dedi ki:

  Merhaba ben muhasebe ve vergi uygulamaları öğrencisiyim haran üniversitesi öğrencisiyim sınavlar online mı olacak acaba.

 2. Devran dedi ki:

  Merhabalar ben sayisal yöntemler ve ağ ve bilgi güvenliği dersi alacam hangi üniversite den alabilirim

 3. Zeynep dedi ki:

  merhaba arkadaşlar yaz okulu için bilgilendirme tasarımı ve yazı tipografi dersi alacağım bu dersi veren üniversiteleri bilen yazabilir mi

 4. Suhada Kusain dedi ki:

  Merhaba bir sormak istiyorum Ben YTB öğrencisiyim ücret falan gerekli mı

  1. Mihriban dedi ki:

   Formasyon dersleri, acaba uzaktan eğitimle veriliyor mu?

 5. YARDIMA MUHTAÇ BİRİSİ dedi ki:

  İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR
  YAZ OKULI İÇİN MESLEKİ İNGİLİZCE VE SAĞLIK YÖNETİMİ DERSİ ALACAĞIM.
  BU DERSİ VEREN ÜNİLERİ BİLEN YAZABİLİR Mİ

  1. Ramazan dedi ki:

   Mesleki ingilizce benim üni de açılıyor sosyal bilimler meslek yüksekokulu DPÜ

  2. Emre dedi ki:

   Merhaba, ben “nicel veri analizi ” ve “çocuk ve ergen psikopatolojisi ( psikopatoloji 1)” derslerini almak istiyorum. Hangi Üniversite bu dersleri açıyor? Yardımcı olur musunuz lütfen!