2021 Yılı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yaz Okulu

07.05.2021
38.930
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Yılı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yaz Okulu

2021 Yılı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

 

2021 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 12 – 13 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 26 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 31 Ağustos – 2 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

 

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

 

2021 Yılı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yaz Okulu Akademik Takvimi

Ders Kaydı12-13 Temmuz 2021
Kapatılan Derslerin İlanı14 Temmuz 2021
Ders Ekleme16 Temmuz 2021
Derslerin Başlaması26 Temmuz 2021
Derslerin Sonu28 Ağustos 2021
Yaz Okulu Sonu Sınavları31 Ağustos 2 Eylül 2021
Yaz Okulu Sonu Sınavları Notlarının İlanı4 Eylül 2021
Yaz Okulu Mazeret Sınavları6-8 Eylül 2021
Yaz Okulu Mazeret Sınavları Notlarının İlanı11 Eylül 2021
Mezuniyet Sınavı22 Eylül 2021
Mezuniyet Sınavı Notlarının İlanı22 Eylül 2021

Not: Pandeminin Sona ermemesi Durumunda Yaz Okulu Uzaktan Eğitimle Yapılması Düşünülmektedir.

Kayıt işlemi yapılan öğrencilerin, obs.dpu.edu.tr adresinde yer alan Öğrenci Girişi sekmesinden Öğrenci numarası ve kendilerine kısa mesaj ile gönderilen parola ile birlikte giriş yaparak, Yaz Okulu akademik takviminde belirtilen tarihlerde ders ücretlerini ödemeleri ve ders kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

UYARI!! Aşağıdaki bilgiler geçen yıla aittir. Emsal olması için paylaşıldı.

Yaz Okulu ve Stajlara İlişkin Senato Kararları

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Senatosu’nun 18 Haziran 2020 tarihinde yaz okulu ve zorunlu staj hakkında aldığı kararlar şöyledir:

Yaz okulunun uzaktan eğitim yoluyla yapılması hakkında,

Üniversitemiz Uzaktan Öğretim Komisyonunun 17.06.2020 tarihli toplantısında alınan kararlar çerçevesinde, 2019-2020 Yaz Okulu’nda açılacak olan derslerin koronavirüs pandemisi sebebiyle uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesi teklifinin kabulüne oy birliği ile karar verilmiştir.

Zorunlu staj hakkında,

Covid-19 Pandemisi nedeniyle 2019-2020 Bahar Yarıyılında sınırlı kalmak kaydıyla, Üniversitemizin ön lisans ve lisans programlarına ait müfredatlarda yer alan zorunlu staj dersleriyle ilgili Üniversite Senatosunun 2 Haziran 2020 tarihli 21 sayılı toplantıda alınan 223 nolu karar kapsamında,

1. Ön lisans ve lisans programı öğrencilerinin yaz okulunda ders almaları halinde mezun olabilecek durumda olanların, stajlarıyla birlikte uzaktan eğitim yoluyla yaz okulunda alacağı ders / derslerle çakışma durumuna bakılmaksızın ders kaydı yapabilmesine ve bu öğrencilerin derslerinin yanı sıra stajlarını da ödev, proje, uygulama projesi şeklinde uzaktan eğitim yöntemleri ile yapabilmesine,

2. 1. Maddede sayılan öğrencilerin staj günü sınırlamasına bakılmaksızın stajlarını bitirebilmesi,

3. Lisans 2. ve 3. sınıf ile ön lisans 1. Sınıf öğrencisi olup işletmelerde veya kurumlarda aktif olarak uygulamalı staj yapacak olanların (Bu öğrencilere uzaktan eğitim yoluyla staj yaptırılmayacaktır) yaz okulunda ders almaları durumunda, stajlarıyla birlikte uzaktan eğitim yoluyla yaz okulunda alacağı ders/derslerle çakışma durumuna bakılmaksızın ders kaydı yapabilmesine, bu öğrencilerin yönergelerinde belirtilen süre kadar staj yapabilmelerine, staj yapabileceklerin karar aşamasında oluşan tereddütlü durumlarında ise, bölüm/birim staj komisyonlarının aldığı kararların uygulanmasını 2547 sayılı kanunun 14. Maddesi uyarınca kabulüne oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler

  • Fen Edebiyat Fakültesi Yaz Okulunda Açılması Muhtemel Dersler için Tıklayınız.
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yaz Okulunda Açılması Muhtemel Dersler için Tıklayınız.
  • İslami İlimler Fakültesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler için Tıklayınız.
  • Kütahya Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler için Tıklayınız.
  • Mimarlık Fakültesi Yaz Okulunda Açılacak Dersler için Tıklayınız.
  • Mühendislik  Fakültesi Yaz Okulunda Açılması Muhtemel Dersler için Tıklayınız.
  • Simav Teknoloji Fakültesi (Makine, İmalat, Elektrik-Elektronik Mühendisliği) Yaz Okulunda Açılacak Dersler için Tıklayınız.

UYARI: 2019-2020 Yaz Okulunda açılacak olan dersler öncelikle birimlerin internet sitelerinde ilan edilecektir. O yüzden bu listede yer almayan bölümler için birimlerin duyurular sayfasını takip edebilirsiniz.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cafer uğur dedi ki:

    bu yaz okullarını güncelleyebilir misiniz?