2019-2020 Güz Yarıyılı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yatay Geçiş Duyurusu (Not Ortalaması ile)

2019-2020 güz yarıyılı yatay geçiş başvuru duyurularını üniversiteler yayımlamaya başladı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi de not ortalaması şartıyla yatay geçiş başvurusu ile öğrenci alacağını açıkladı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yatay geçiş  başvuru tarihlerine, yatay geçiş şartlarına ve yatay geçiş için gerekli belgelere yer verildi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine not ortalaması (GNO) ile yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merak ettiği sorular ve cevapları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

yatay-gecis-duyurulari-guncel

2019-2020 Güz Yarıyılı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yatay Geçiş Duyurusu (Not Ortalaması ile)

2019-2020 güz yarıyılı yatay geçiş başvuru duyurularını üniversiteler yayımlamaya başladı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi de not ortalaması şartıyla yatay geçiş başvurusu ile öğrenci alacağını açıkladı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yatay geçiş  başvuru tarihlerine, yatay geçiş şartlarına ve yatay geçiş için gerekli belgelere yer verildi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine not ortalaması (GNO) ile yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merak ettiği sorular ve cevapları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2020 Yatay Geçiş Tarihleri

kahramanmaras-sutcu-imam-universitesi-yatay-gecis

Yatay geçiş başvuru son günü geri sayım

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2020 Yatay Geçiş Şartları

1- Önlisans ve lisans diploma programlarının hazırlık sınıfına; önlisans diploma programlarının ilk yarıyılı ile son yarıyılına, lisans diploma programlarının ilk iki yarıyılı ile son iki yarıyılına yatay geçiş yapılamaz.

2- Kurum içi ve kurum dışı yatay geçiş müracaatlarında, öğrencinin ayrılacağı programdaki tüm derslerini (ayrıldığı yarıyıl dahil) başarı ile geçmiş ve genel not ortalamasının 4’lük sistemde en az 2.30, 100’lük sistemde en az 60 olması gerekir.

3- Disiplin cezası alanlar yatay geçiş müracaatı yapamazlar.

4- Kayıt dondurmuş olmak, yatay geçiş hakkından yararlanmak için engel teşkil etmez.

5- Yüzlük sisteme göre elde edilen başarı notlarının dönüştürülmesinde, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenen dönüştürme tabloları kullanılır. 6- Aynı yükseköğretim kurumunda aynı diploma programlarında I. öğretimden II. öğretime kontenjan sınırlaması olmaksızın yatay geçiş yapılabilir. Ancak, II. öğretim diploma programına geçiş yapan öğrenciler II. öğretim ücreti öderler. 7- Yükseköğretim kurumlarında II. öğretimden sadece II. öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Ancak, II. öğretim diploma programlarından başarı bakımından bulunduğu sınıfın ilk % 10’na girerek bir üst sınıfa geçen öğrenciler I. öğretim diploma programlarına kontenjan dahilinde yatay geçiş yapabilirler.

8- Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık veya uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için, öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekir.

9- Birinci veya ikinci öğretim diploma programlarından açık veya uzaktan eğitim veren diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir.

10- Diploma programları arasında yatay geçiş başvuruları, sadece ilan edilen süre içerisinde yapılır.

11- Kurum içi ve kurum dışı yatay geçiş yerleştirme işlemleri, ilgili akademik birimin yönetim kurulu kararı üzerine yapılır.

12- Her bir diploma programına yatay geçiş için başvuran adayların değerlendirme sonuçları, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Web sayfası ile http://oidb.ksu.edu.tr/ linkinden ilan edilir. Yatay geçiş hakkı kazananlara kendileri hakkındaki karar, internet duyurusuyla tebliğ edilir.

13- Başarı şartını taşıyan yeterli sayıda adayın olması halinde kontenjan sayısı kadar yedek aday ilan edilir. Belirlenen süre içinde asıl adaylardan başvuru yapılmaması halinde sırayla yedekler çağrılır.

14- Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları’nın İlgili komisyonlarınca, öğrencinin daha önceki dönemlerde aldığı ve başarılı olduğu derslerden eşdeğer kabul edilen derslerin intibakı yapılır. İntibakı yapılmayan tüm dersler öğrenci tarafından alınır.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2020 Yatay Geçiş Kontenjanları

Yurt İçi ve Kurum İçi Yatay Geçiş Kontenjanları

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2020 Yatay Geçiş Belgeleri

Yatay geçiş için aşağıda istenilen belgeler ile birlikte ONLİNE olarak yapılacaktır.

1–Başvurular sistem üzerinden online olarak yapılacaktır. Posta yolu ve elden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2–Not  Döküm Belgesi (Transkript), Başvuran öğrencinin eğitim gördüğü Yükseköğretim kurumundan alınacak, (Not Döküm belgesi birden fazla sayfa olması durumunda tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir.

3–ÖSYM Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktısı, (PDF  olarak yükleyiniz)

4–Disiplin Cezası almadığını belirten belge, (Not Döküm (Transkript) veya öğrenci belgesinde belirtilmişse bu belgeye gerek yoktur.)   (PDF olarak yükleyiniz)

 

Önemli Not: Tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden online çevrim yapabilirsiniz veya tarama yaparken pdf olarak tarayabilirsiniz. 

 

Belgelerin yüklenmesinin sorumluluğu öğrenciye aittir. Evrakların sisteme yüklenmesinde ortaya çıkacak sorunlardan üniversitemiz sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge olması durumunda yatay geçiş işlemi yapılamayacaktır.

 

Anadal ve Yandal başvuruları ilgili Fakülte/MYO/YO yapılacaktır.

 

I. öğretimden II. öğretime geçmek isteyen öğrenciler başvurularını ilgili Fakülte/MYO/YO yapmaları gerekir.

 


Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu İletişim Numaraları için;

Üniversitemiz web sayfasına ulaşmak için tıklayınız ( Üniversitemiz Web sayfasında yer alan Akademik Başlığında birimlere ait web sayfaları ve iletişim bilgileri yer almaktadır.)

 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

Diğer Yatay Geçiş Duyuruları İçin Tıklayınız

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
YKS
2020 YKS'ye kaç gün kaldı?

20 Haziran 2020

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?

  AÖF Yaz Okulu Ücretleri 2019 | Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir?   AÖF Yaz Okulu ücretleri; Alınan ders sayısına göre ödenecek ücret tutarl... Devamını Oku

 • İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?

  İzmihlal nedir? izmihlal kelimesinin anlamı ne demektir?     Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’ndaki izmihlal kelimes... Devamını Oku

 • PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme | Burs Ne kadar?

  PYBS Hakkında Detaylı Bilgilendirme Burs Ne kadar? Arkadaşlar Merhaba, daha önce başka bir konuda sohbetimizin olacağını söylemiştik. Umarım sayısal ... Devamını Oku

 • 2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti

  2019 ÖSYM Salon Başkanı ve Gözetmeni Sınav Ücreti 2019 Yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavlarda Bina Sınav Sorumlusu... Devamını Oku

 • ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım?

  ÖSYM Fotoğraf Süresi Dolması Durumunda Ne Yapmalıyım? Aday işlemleri sisteminde fotoğrafımın süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor nasıl ekleyebilirim? Si... Devamını Oku

KATEGORİLER