Haccettepe Üniversitesi 2018-2019 Yatay Geçiş(Genel Not Ortalamasıyla) Duyurusu

16.07.2018
A+
A-
Haccettepe Üniversitesi 2018-2019 Yatay Geçiş(Genel Not Ortalamasıyla) Duyurusu

Haccettepe Üniversitesi 2018-2019 Yatay Geçiş(Genel Not Ortalamasıyla) Duyurusu

 

 

 

02 Mayıs 2014 tarih ve 28988 sayılı Resmi Gazete yayımlanan; “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” maddelerine göre Üniversitemiz programlarına 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı yatay geçiş başvuruları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup, başvurular 1 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp 15 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuruların değerlendirilmesi işlemi 10 Eylül 2018 tarihinde bitecek olup, kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 17 Eylül 2018 tarihine kadar yapılacaktır.

Bilgi için :

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik 

 

Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esasları 

 

Yatay Geçiş Takvimi 

2020 Yatay Geçiş Duyuruları İçin Tıklayınız


Başvurunuzu yaptıktan sonra başvuru formunuz ve istenen evraklarla birlikte

15/08/2018 mesai bitimine kadar

şahsen gelmeniz veya bu evrakları posta yolu ile göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.


  • Zorunlu Hazırlığı Olan Programlara Başvuracak Öğrencilerin Dikkatine;Bu programlar, yabancı dil muafiyet sınavı sonrası başvuru alacaktır. Bu nedenle bu programlara başvuracak adayların öncelikle Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ile iletişime geçerek muafiyet sınavına başvurmaları gerekmektedir. 
   Üniversitemizin hazırlık sınıfı olan programlarına başvuracak öğrencilerin, yabancı dil yeterlik sınavına girebilmeleri için 11 Temmuz 2018 tarihine kadar Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne başvurması, 16-18 Temmuz 2018 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan yabancı dil yeterlik sınavını başarması ya da Üniversitemiz Senatosu tarafından yabancı dil yeterlik-seviye tespit sınavına eşdeğerliği kabul edilmiş ulusal ve uluslararası geçerliliği belgelenmiş yabancı dil sonuç belgesini Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne vermesi gerekmektedir.

Zorunlu hazırlığı olan programları öğrenmek için tıklayınız.


Başvuru için gerekli belgeler:

 1. Başvuru formu (Online Başvuru Formunun çıktısı)
 2. ÖSYM sonuç belgesi
 3. Merkezi yerleştirme puanlarının yer aldığı sonuç belgesi
 4. Nüfus cüzdan fotokopisi
 5. Öğrenci belgesi
 6. Transkript
 7. Yabancı Dil Yeterlik Belgesi (Hazırlık Sınıfı Olan Bölüm Başvuruları İçin)
 8. Daha önce Ek Madde-1 uyarınca yatay geçiş yapmadığına dair belge

Not: Bu duyuru 2017 yılı ve öncesinde üniversitelere yerleşen öğrenciler için geçerlidir.


Bu sayfayı takip etmeye devam ediniz. Başvuru formuna bu sayfadan ulaşabileceksiniz.

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.