Uşak Üniversitesi 2018-2019 Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Duyurusu (Sadece Ön lisans)

03.01.2019
266
A+
A-
Uşak Üniversitesi 2018-2019 Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Duyurusu (Sadece Ön lisans)

Uşak Üniversitesi 2018-2019 Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Duyurusu (Sadece Ön lisans)

 

 

 

2018 – 2019 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında Üniversitemize Yatay Geçiş yapmak isteyen öğrenciler aşağıda belirtilen esaslara göre Yatay Geçiş Başvurusunda bulunabileceklerdir. Lütfen başvurularınızdan önce gerekli açıklamaları dikkatlice inceleyiniz.

 

 

 

1. Önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler;  başarı durumlarına (not ortalaması ile) göre veya merkezi yerleştirme puanı (ek madde 1’e göre) ile Üniversitemize yatay geçiş yapabileceklerdir.

 

2. Lisans programlarına yatay geçiş başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

3. Daha önceki dönemlerde merkezi yerleştirme puanı (ek madde 1) ile Üniversitemizden yatay geçiş ile giden öğrencilerden Önlisans programlarına kayıtlı öğrencilerinin geri dönüş başvuruları kabul edilecek, Lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyeceklerdir.

 

4. Yatay geçiş başvuruları başvurular 07 Ocak 2019 – 23 Ocak 2019 tarihleri arasında, yatay geçiş yapılmak istenilen Birime yapılacaktır.

 

5. Posta ile yapılacak başvurular Yatay Geçiş yapılmak istenilen Birime gönderilecektir. Aksi takdirde başvuru evraklarınız kaybolabilir veya başvuru süresi geçtikten sonra ilgili Birime ulaşabilir. Bu nedenle mağdur olmamanız için ilgili Birime evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir.

 

6. İlan edilen kontenjanlar Başarı Esasına (Not Ortalaması ile) göre yatay geçişler içindir. Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde 1) ile yatay geçişler için ayrıca kontenjan ilan edilmeyecektir.

 

 

Başarı Durumuna Göre Yatay Geçiş İşlemleri için tıklayınız.

 

Merkezi YerleştirmePuanı (Ek Madde 1) ile Yatay Geçiş İşlemleri için tıklayınız.

 

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.

 

 

Yatay Geçiş Kontenjanları için tıklayınız.

Başvuruda İstenilen Belgeler için tıklayınız.

İrtibat Numaraları için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.