2023 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

16.07.2022
A+
A-

2023 TYT sınavına hazırlık yapan öğrenciler, süreci en iyi ve en verimli şekilde geçirebileceği eğitim kaynakları arayışındadır. Öğrencilerin bu arayışları için 2023 TYT biyoloji kitap önerileri listesi hazırladık. 2023 TYT Biyoloji soru bankası ve konu anlatımlı kitap önerilerini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2023 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

2023 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

2023 TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin, sınav hazırlık sürecinde aradıkları 2023 TYT Biyoloji kitap önerileri listesi hazırladık. Soru bankaları, sınav hazırlık döneminde öğrencilerin soru çözme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı oluyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önceki yıllardaki hazırlık dönemlerinde başarıya ulaştırdığı kitapları adaylar için hazırladık. TYT 2023 hazırlık döneminde öğrencilerin merak ettikleri 2023 TYT Biyoloji soru bankası önerileri listemizden, seviyeleri için en uygun olanlarını kolayca bulabiliyor. Konuları pekiştirmeye ve daha farklı anlatımlardan yararlanmaya yardımcı olacak 2023 TYT Biyoloji konu anlatımı önerileri ile hazırlık dönemini daha faydalı şekilde değerlendireceksiniz.

TYT Biyoloji Konu Anlatım Önerileri 2023

tyt-biyoloji-kitap-onerileri

TYT Biyoloji El Kitabı Limit Yayınları

Limit Yayınları tarafından sunulan konu anlatımlı kitap  “İbrahim Torcan” tarafından yazılmıştır. Bu kaynak TYT biyoloji konularını tamamlamak isteyen öğrenciler için idealdir. Tam 368 sayfadan oluşan kitapta, TYT konu anlatımları için hazırlanan özel çözümlü örneklerde yer almaktadır. Müfredatta yer alan konuları detaylı bir şekilde ele alarak konuları pekiştirebilme ve kendinizi sınayabilme imkânı vermektedir.

tyt-biyoloji-kitap-onerileri

TYT Biyoloji Video Ders Notları Benim Hocam Yayınları

Biyoloji konularına çalışmanız için “Dilek Kuvvet” tarafından yazılan, Benim Hocam Yayınları tarafından piyasaya sunulan 2023 MEB müfredatıyla uyumlu Biyoloji konu anlatımlı kitabıdır. Tam 240 sayfadan oluşan ayrıntılı anlatımların yer aldığı kitap, TYT konularını kavramada en büyük yardımcınız olacak. Özellikle TYT biyolojiye yeni başlayanlar için tavsiyemizdir. Sınav konularını en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayan konu anlatımlı kitapta ayrıca video anlatımları da bulunuyor. Özellikle zamandan kazanmak isteyip yoğunlaşmak isteyen adaylar için birebir.

2023 TYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı +PDF

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-

TYT Sıfır Biyoloji Konu Anlatım Kitabı Karekök Yayınları

 Karekök Yayınları tarafından yayınlanan ve Karekök “Komisyon” ekibi tarafından yazılan TYT Biyoloji Konu Kitabı, TYT hazırlık döneminde konuları pekiştirmenize yardımcı oluyor. 228 sayfadan oluşan kitapta konu anlatımı sonu testleri ile sizleri sınava etkili bir şekilde hazırlamaktadır. “Biyoloji dersim sıfır diyenlere biyoloji dersine sıfırdan başlamak isteyenlere”  sloganı ile adaylara temel seviyeden başlayacağını vaat etmektedir. Özellikle temel seviyeden başlamak isteyenlere tavsiye edilir.

TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri 2023

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-5

TYT Biyoloji 40 Seans Soru Bankası Okyanus Yayınları (Kolay Seviye-Başlangıç)

TYT öğrencileri için Okyanus Yayınları tarafından yayımlanan, “Yeşim Kabadaş Kırsaç” tarafından hazırlanmıştır. Tam 240 sayfadan oluşan kapsamlı soru bankası temel oluşturmak isteyen adaylar için ideal bir kaynaktır. İlk olarak konu hakkında bilgi verip sonrasında sorular ile o konunun pekişmesini sağlıyor. Temel oluşturmak ve orta seviye kaynak çözmek isteyen adaylar öncelikle bu kitaptan başlarsa kolaylıkla ilerleyebilir. Biyoloji dersinde kendini geliştirmek isteyen adaylar için uygundur.

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-2

3D Yayınları TYT 3D Biyoloji Video Çözümlü Soru Bankası (Orta Düzey)

TYT öğrencileri için “biyoloji” dersinden orta seviyede soru çözmek isteyen adaylara “Kerim Korkmaz” tarafından yazılan soru bankası 3D Yayınları bünyesinde yayınlanmıştır. Tam 248 sayfalık bir soru bankasıdır. Kitapta “Beceri Temelli Yeni Nesil Soruların” ağırlığı bulunuyor. ÖSYM soruları dikkatlice analiz edilerek hazırlanan bire bir ÖSYM testleri ile konu sonlarında öğrencinin konuyu bütünsel olarak taraması sağlanmıştır. Kitabın zorluk seviyesi ise ÖSYM ayarı olarak belirtilen orta seviyedir. 3 farklı zorluk düzeyine göre sınıflandırılmış 3 düzey konu testleri ile öğrencilerin o konuda çıkabilecek her tarzda ve her zorluk düzeyinde soruyla karşılaşması sağlanmıştır.

2023 TYT Konuları TEK SAYFA okumak için TIKLAYINIZ.

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-1

TYT Biyoloji Soru Bankası Üç Dört Beş Yayınları (Orta-Zor Seviye)

Soru bankası “Erdinç Çakıroğlu” tarafından yazılmış, Üç Dört Beş Yayınları tarafından piyasaya sürülmüştür. Tam 288 sayfadan oluşan soru bankası, Üç Dört Beş Yayınları’nın uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile oluşturulmuştur. Orta zor seviyede kaynak isteyen adaylar için gayet uygundur. 2023 TYT için hazırlanan bu soru bankasında da ağırlıklı olarak “ÖSYM tarzında hazırlanmış sorular” ile öne çıkıyor.

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-3

Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası (Zor Seviye)

Bu soru bankası Aydın Yayınları tarafından basılmıştır. 2023 TYT’ de hedeflerini çok yüksek tutan öğrenciler için en uygun kitap. 248 sayfadan oluşmasına rağmen oldukça zor seviyedeki sorularıyla, gerçekten verimli bir çalışma deneyimi sunuyor. Ayrıca kitaptaki soruların video çözümleri de bulunuyor. Soru bankasının en önemli avantajı ise TYT yeni sınav sistemi modeli ile uyumlu soru ve test yapısına sahip olmasıdır.

tyt-biyoloji-kitap-onerileri-4

TYT Biyoloji Antikor Soru Bankası FDD Yayınları (İleri Seviye Zor)

ÖSYM sınavlarına ilişkin soru bankası hazırlamada geçmiş yıllarda büyük başarı yakalayan FDD Yayınları’nın soru hazırlama komisyonu olan “Akif Hacıfazlıoğlu ve Serkan Ozan” tarafından hazırlanmıştır. 272 sayfadan oluşan kitap, 2023 TYT’ ye hazırlanan adaylardan biyolojide hataya yer vermek istemeyenler için tavsiye edilir. Zorluk seviyesiyle de piyasadaki çoğu alternatifine göre zorluk seviyesi bir tık önde bulunuyor. Beceri Temelli Yeni Nesil Sorular ile ÖSYM tarzında hazırlanmış kapsamlı bir soru bankasıdır. Soruların video çözümlü olması da sizlere avantaj oluşturacaktır. Hazırlık döneminde daha önce başka soru bankaları çözmediyseniz, bu soru bankasına başlamadan önce kolay-orta seviye soru bankalarına bakmanızda fayda var.

YKS (TYT-AYT) Konuları için TIKLAYINIZ

TYT Biyoloji Youtube Kanal Önerileri için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.