2018 AÖO (Açık Öğretim Ortaokulu) sınav tarihleri belli oldu! MEB

23.03.2018
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılında yapılan Açık Öğretim Ortaokulu yani AÖO sınavı ne zaman düzenlenecek? Binlerce öğrencinin gireceği AÖO sınavı için geri sayım başladı. İşte en net sınav tarihi ve detayları…

Mart ayı itibariyle Açık Öğretim Ortaokulu sınavına girecek adaylar MEB’ten gelen son dakika açıklamasına gözünü dikti. 17 Mart 2018 tarihinde yapılması planlanan AÖO sınavının tarihi değişti. Peki 2.dönem AÖO sınavı kesin ne zaman düzenlenecek? Binlerce öğrencinin merak ettiği Açık Öğretim Ortaokulu sınavına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı resmi bir açıklama yayınlandı. 2. Dönem Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle Mart ayının sonunda yapılması kararlaştırılmıştır.

AÖO SINAVI NE ZAMAN SAAT TAM KAÇTA?

MEB tarafından düzenlenen AÖO sınavlarında program şu şekilde olacak;

1. Oturum 31 Mart 2018 9.30
2. Oturum 31 Mart 2018 14.00

Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.