2018 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

15.10.2018
173
A+
A-

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), üniversite öğrencilerine eğitim hayatlarında maddi destek sağlıyor. Bu desteğin karşılıksız olanına burs, karşılıklı olanına ise öğrenim kredisi deniyor. KYK burs ve kredi başvuruları başladı, 21 Ekim’de ise sona erecek. Öğrenciler başvurularını e-Devlet kapısında yapabilecek. İşte e-Devlet KYK burs başvuru ekranı ve diğer ayrıntılar…

2018 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

2018 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

 

Gençlik ve Spor Bakanı  Kasapoğlu, KYK burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. Bu sene lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1000 TL, doktora öğrencilerine ise 1500 TL verilecek. e-Devlet kapısına giriş yapanlar TC kimlik numarası ve şifrelerini kullanacaklar ardından ilgili formu doldurmak gerekiyor. 

 

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU EKRANI

 

 

KYK BURS BAŞVURUSU YAPACAKLAR BU DETAYLARA DİKKAT!

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler başvuru indeks sayfasında ve kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

2019 KYK burs başvurusu internetten nasıl yapılır?

2019 KYK Burs/Kredi Miktarları Ne Kadar Olacak?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.