2018 KYK Nöbetçi Yurtlar Listesi

09.09.2018
A+
A-
2018 KYK Nöbetçi Yurtlar Listesi

2018 KYK Nöbetçi Yurtlar Listesi

 

 

KYK’den yapılan açıklamada yurtların 24 Eylül 2018 tarihinde açılacağı söylendi. Ancak birçok üniversite 17 Eylül itibariyle eğitim ve öğretime başlayacak. Aradaki bu zaman farkından dolayı öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için KYK’nin twitter hesabından öğrencilerin nöbetçi yurtlarda kalabileceği duyuruldu.

 

 

 

2018 KYK nöbetçi yurtlar linkine tıklayarak üniversiteyi kazandığınız ilde açık olan KYK yurtlarını tablo halinde görebilirsiniz. KYK’nın Twitter’daki resmi destek hesabından yapılan açıklamaya göre “Nöbetçi yurtların kapasitesinin yetmediği durumlarda ek nöbetçi yurtlar da açılacaktır.” Eylül ayında yurt ücreti ödediğiniz için ayrıca nöbetçi yurtlar için bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

 

 

 

NÖBETÇİ KYK YURTLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 

Nöbetçi KYK yurtlarına internet üzerinden başvuru yapılmamakta. Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kalmak istediğiniz nöbetçi yurdu telefonla arayarak yer ayırmanız gerekmekte. Daha sonra asil olarak yerleşmeye hak kazandığınız KYK yurduna 24 Eylülde giderek kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

2018 KYK Nöbetçi Yurtlar Listesi

 

NOT: Yazı hazırlanırken unibilgi.net adresinden faydalanılmıştır.

 ↓↓ Bu yazılara da göz atmanızı tavsiye ederiz. ↓↓

 

KYK Kredi/Burs Hizmetleri Hakkında Genel Bilgiler

 

KYK Yurt Hizmetleri Hakkında Genel Bilgiler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.