2018 PTT sınav soru ve cevapları PDF indir

14.08.2018
A+
A-
2018 PTT sınav soru ve cevapları PDF indir

2018 PTT sınav soru ve cevapları PDF indir

 

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) personel alımı başvuruları 14 Mayıs Pazartesi ve 18 Mayıs Cuma tarihleri aralığında ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapıldı. Sınav 12 Ağustos’ta saat 10.00’da gerçekleştirildi. 

 

Değerlendirme, doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

 

Hatalı soru/sorular çıkması halinde, ilgili soru/sorular iptal edilerek, iptal edilen soruların puanları diğer sorulara eşit olarak dağıtılacaktır.

 

Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonları için yazılı; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınava, yazılı sınav puanı esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday çağrılacak olup son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır.

 

Adaylar, sınav sorularına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır.

 

Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. 

 

PTT PERSONEL ALIMI SINAV SONUCUNU TIKLA ÖĞREN!

 

Gişe ve Büro Görevlisi A Kitapçığı Soruları ve Cevapları İNDİR

 

Gişe ve Büro Görevlisi B Kitapçığı Soruları ve Cevapları İNDİR

 

 

 

Postacı Testi A Kitapçığı Soruları ve Cevapları İNDİR

 

Postacı Testi B Kitapçığı Soruları ve Cevapları İNDİR

 

2018 PTT sınav soru ve cevapları PDF indir

TELİF: Dokümanlarımızı dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.