2018 PYBS bursluluk sınavı ne zaman? PYBS başvurusu nasıl yapılır?

14.03.2018
A+
A-

Binlerce öğrenci ve ailenin merak ettiği 2018 PYBS başvuruları başladı. Peki MEB tarafında düzenlenen PYBS (Parasız yatılılık bursluluk sınavı) ne zaman düzenlenecek? Bu senede heyecanla sınava girecek öğrenciler için PYBS hakkında her şey haberimizin detayında.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan PYBS sınavı için geri sayım başladı. 2018 yılında binlerce öğrencinin gireceği Parasız yatılılık bursluluk sınavı yani PYBS ne zaman olacak? Çocuklarının eğitim gördüğü dönemde maddi destek görmek isteyen ailelerin heyecanla beklediği PYBS sınav başvurusu nasıl ve nereden yapılır şartları nelerdir? İşte MEB’ten gelen resmi açıklamalar ve detaylar..

2018 PYBS SINAVI NE ZAMAN?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı , 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak İOKBS , 03 Haziran 201 8 tarihinde Türkiye saatiyle saat 1 0 .00 ’da, ÖDSGM tara fından yapılacak. İOKBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te gerçekleştirilecek.

2018 PYBS BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

MEB’in yayınlamış olduğu 2018 PYBS Bursluluk sınavı başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre, başvurular 12 Mart-5 Nisan tarihileri arasında alınacak. 

ınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle öğrencinin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekiyor. Başvuru iş ve işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacak

AÇIKTAN OKUYANLAR PYBS’YE GİREBİLİR Mİ?

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri bursluluktan yararlanamazlar.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.