2018 YKS soruları ve cevapları yayınlandı mı?

30.06.2018
A+
A-
2018 YKS soruları ve cevapları yayınlandı mı?

2018 YKS (TYT-AYT) soruları ve cevapları yayınlandı ! İşte YKS cevap anahtarı 

 

 

 

YKS 2018 sınavı 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Sitemizden YKS sınavına dair bütün gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sınava giren adaylar soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. Peki 2 milyondan fazla adayın girdiği YKS soruları cevapları ne zaman yayınlanacak? ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 Temmuz akşamı soruların ve cevaplarının yayınlanacağı söylendi.

 

Milyonlarca aday 2018 YKS soruları ve  cevapları için ÖSYM’ye odaklanmış durumda.  30 Haziran ve 1 Temmuz tarihinde üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler YKS(AYT-TYT) sınavına girdi. YKS soruları ve cevapları, sınavın zor mu kolay mı olduğuna dair tüm detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz. YKS cevap anahtarı için tıklayın ve sonuçları kontrol edin…

 

 

YKS soruları cevapları ÖSYM resmi sitesinde açıklanır açıklanmaz sayfamızda olacak. 2018 YKS soruları ve cevaplarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Adaylar YKS soruları cevaplarını  T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek. YKS cevap anahtarı için tıklayın…

 

 

2018 YKS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN*

ÖSYM’nin internet sitesi yoğunluk dolayısıyla açılmayabilir.

 

YKS Puan Hesaplama İçin TIKLAYINIZ

 

kyk_ogrenci_yuru

YKS SORU CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

 

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), bu hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sorularının tamamı 1 Temmuz Pazar günü akşam internet sitesinden yayımlanacak.

 

 

Yapılan açıklamaya göre, YKS’nin 30 Haziran Cumartesi günü yapılacak birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 1 Temmuz Pazar gerçekleştirilecek ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi’nin (YDT) ardından, sınav sorularının tamamına akşam saatlerinde web sitesinden ulaşılabilme imkanı sağlanacak.

 

 

en-çok-tercih-edilen-bölümler

 

 

YKS Sistemi Hakkında Her Şey

 

YKS Konuları ve Soru Sayıları

 

YKS Ne Zaman Yapılacak?

 

YKS Çıkmış Sorular

 

YKS Kitap Önerisi

 

YKS Puan Hesaplama İçin TIKLAYINIZ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.