2019 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak? İşte Detayları!

29.08.2019
A+
A-
2019 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak? İşte Detayları!

2019 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak? İşte Detayları!

1. Ücretli Öğretmenlerin Başvuru İşlemleri
 

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

 

 

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır.

 

 

1.1. E-Devlet Üzerinden Başvuru

E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için kişilerin e-devlete giriş şifrelerinin olması gerekir. Şifre alındıktan sonra Şekil 1’deki doğrulama ekranı ile sisteme giriş yapılır.

 ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019

Şekil 1. E-devlet üzerinden doğrulama

 

Şekil 1’de görüldüğü gibi e-devlet üzerinden doğrulama mobil imza ile, e-imza ile ya da internet bankacılığı ile de yapılabilmektedir.

 

E-devlet üzerinden doğrulama yapıldıktan Milli Eğitim Bakanlığımızın hizmetlerinden Şekil 2’deki gibi Ücretli Öğretmenlik Başvurusu seçilir.

 ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019-2
Şekil 2. E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu seçimi

 

 

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu seçildikten sonra ücretli öğretmen adayının karşısına Şekil 3a ve 3b’deki gibi ekran çıkar.

ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019-3

 

a)       Başvuru formu kişisel bilgiler

 ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019-4
b)       Başvuru formu eğitim ve kpss bilgiler

 

Şekil 3. Başvuru formu

Şekil 3a’da başvuru formunda e-devlet üzerinde kayıtlı telefon ve e-posta adresleri otomatik olarak gelecektir. Bu bilgileri adaya ulaşmak açısından önemli olduğu için güncel tutulmalıdır. Şekil 3b’de ise aday eğer okul öncesi branşına lise mezuniyeti ile başvurmak istiyorsa (Liselerin ilgili bölümünden mezun olmuşsa) ilgili seçeneği işaretleyerek mezuniyet bilgilerini dolduracaktır. Eğer formasyonu varsa da ilgili seçeneği işaretleyip mezuniyet bilgilerini dolduracaktır. Aday KPSS sınavına girmişse isterse bu bilgileri yine Şekil 3b’deki gibi seçecektir. Kaydet ve ilerle butonuna tıklandığında ise tercihlerin girildiği Şekil 4’deki gibi bir sonraki tercih ekranına geçilecektir.

 ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019-5

Şekil 4. Tercih formu lisans ve ön lisans

Eğer aday Şekil 3’deki başvuru formunda lise mezuniyeti ile başvurmak istiyorum seçeneğini işaretler ise tercih formu Şekil 5’deki gibi gözükecektir.

ücretli-öğretmenlik-başvuru-2019-6

Şekil 5. Tercih formu lisans, ön lisans ve lise için

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.