Almanya İşçi Alımı 2018 | OBM A. Ş. Almanya İşçi Alımı Şartları

13.12.2018
A+
A-

Almanya’da istihdam edilmek üzere Türkiye’den 10 bin personel alınacak. En az 2 bin euro maaş verileceği açıklandı. Peki Almanya’da çalışacak 10 bin personel alımı için başvurular nasıl yapılacak? İşte 2 bin euro maaş ile 10 bin personel alımı hakkında merak edilen tüm detaylar…

Almanya İşçi Alımı 2018 | OBM A. Ş. Almanya İşçi Alımı Şartları

Almanya İşçi Alımı 2018 | OBM A. Ş. Almanya İşçi Alımı Şartları ve Başvuru Detayları

 

 

 

 

10 yıldır Almanya’da 15 farklı hava limanıyla birlikte bağlantılı olarak çalışan, aktif olarak 3 büyük hava limanında yer hizmetleri alanında binlerce kişiye iş imkanı sunan OBM A.Ş. isimli şirket binlerce Türk vatandaşına Almanya’da çalışma imkanı sağlayacaklarını açıkladı.

 

Hürriyet Gazetesinin aktardıklarına göre Almanya’da sağlayacakları iş imkanları ve iş fırsatları hakkında bir toplantı düzenleyen OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş, “Türkiye’ye gelme sebeplerimizdeki en büyük neden Türk olmam.

 

Kendi milletimin Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak maksadıyla buraya geldim. Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız bulunuyor. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık. Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri mevcut. 2010 yılında yeni bir kanuni düzenleme yapıldı, kölelik gibiydi ama yasa yürürlüğe girmedi.

 

Projeler üzerine konuştuk, araştırmalar yaptık. İki senedir bu konu üzerine konuşuyoruz ve geçen hafta bütün onayları aldık ve şansımıza Almanya da bunun açıklamasını yaptı. Artık 3. Devletlerden vasıflı ve vasıfsız işçi getirebileceğiz ” şeklinde açıklamalar yaptı.

 

 

 

“MASRAFLARIN TAMAMINI KENDİMİZ KARŞILIYORUZ”

İşçileri kendi bünyelerine, kendi kadrolarına alacaklarını söyleyen OBM A.Ş. Genel Müdürü Osman Taş, “Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay.

 

Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor.

 

Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir” ifadelerini kullandı.

 

⇓YENİ HABER ⇓

Almanya’ya İşçi Alımı 2018 İçin Uyarı: Başvuru için Son Tarih

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı Hakkında Sıcak Gelişme: Başvuru Sitesi Açıldı ama..

 

 

VİZE ÇABUK ÇIKIYOR

“Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamada yardımımız olsun isteriz” diyen OBM A.Ş. Genel Müdürü Taş, “Zaten yurt dışına işçi olarak gidecekleri için, bunun yüzde 70-80’i döviz olarak geri dönecek. Kanunen işçinin parası % 50 Almanya’ya % 50 de Türkiye’ye yatıyor” ifadelerini kullandı.

 

Ankara’da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile diyalog halinde olduklarını aktaran OBM A.Ş. Genel Müdürü Taş, “Sürekli danışıyoruz. Listemizi hazırlıyoruz ve onlar da bize isimleri gönderiyor. İsimlerin üzerinden geçip ona göre hareket ediyoruz. Çok başvuru olacağını düşünüyorum. Vize çabuk çıkıyor ama başvurular çok olacağı için burada yoğunluk sebebiyle aksamalar olur” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

BAŞVURULAR NEREDEN?

OBM A.Ş. Genel Müdürü Osman Taş ayrıca yaptığı açıklamada ise; başvuruların http://www.obm-turkiye.com web adresi üzerinden online olarak yapılabileceğini ifade etti. Aşağıdaki linkten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KamuPersoneli.net

 

Almanya’ya 10 Bin İşçi Alımı 2018 için Başvuru Formu Açıldı (Obm-Türkiye) Nasıl Başvurulur?

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 66 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  Şoförlük kaynak her iş var bende zaten burda itfaiye şoförlüğü yaptım

 2. Osman dedi ki:

  Kaynak şoför itfaiye şoförlüğü yapyrdum elimden her iş gelir

 3. Mehmet Şerif örnek dedi ki:

  Tır şöför ruyum D,, ehliyet liyim SRC VAR

 4. Orhan dedi ki:

  Şöförüm e ehliyetim varrrr

 5. Durmuş dedi ki:

  Tır şoförüyüm Almanya’da çalışmak istiyorum başvuruyu yapamıyorum nasıl yapicaz

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   400 Bine yakın başvuru yapıldığı iddia edildi. Bu sebeple başvuru yapılan sitede teknik problemler meydana geldi. Site açılınca size buran yine bilgilendirme yapacağız. İyi günler

 6. Alzirh dedi ki:

  Ayakkabi imatiyla ugrayorum baska islerde decalisirim

 7. ismail togacar dedi ki:

  EKSKAVATOR OPERATORUYUM E G EHLİYETİM VAR YURTDIŞİ TECRUBEM VAR İŞ ARIYORUM

 8. Ali bozkurt dedi ki:

  Ben kaynakciyim ve tasciyi is ariyrm 0544 463 62 xx

 9. Fatih yıldızal dedi ki:

  oto motor mekanikciyim Beko loder operatörüm E G sınıfı ehliyetim var

 10. Ahmet dedi ki:

  Mobilyacı

1 2 3 6