Almanya İşçi Alımı İle İlgili Konsolosluk’tan Önemli Açıklama!

03.12.2018
A+
A-

Son zamanlarda OBM A.Ş. isimli bir firma Türkiye’den Almanya’ya işçi götüreceğini, havalimanlarında istihdam ederek 2000 € maaş vereceğini iddia ederek birçok işsiz vatandaşın başvurusunu aldı. Bu haber üzerine binlerce vatandaş yayınladıkları başvuru linki üzerinden başvuru yapmıştı. Almanya Konsolosluğundan bu konu ile ilgili flaş bir açıklama geldi.

Almanya İşçi Alımı İle İlgili Konsolosluk’tan Önemli Açıklama!

Almanya İşçi Alımı İle İlgili Konsolosluk’tan Önemli Açıklama!

Son zamanlarda OBM A.Ş. isimli bir firma Türkiye’den Almanya’ya işçi götüreceğini, havalimanlarında istihdam ederek 2000 € maaş vereceğini iddia ederek birçok işsiz vatandaşın başvurusunu aldı. Bu konu ile ilgi haberi okumak için Tıklayınız.Bu haber üzerine binlerce vatandaş yayınladıkları başvuru linki üzerinden başvuru yapmıştı. Başvuru sonucunu bekleyenler, Almanya Konsolosluğundan bu konu ile ilgili flaş bir açıklama geldi.

 

 

 

ALMANYA İŞÇİ ALIMI İLE İLGİLİ KONSOLOSLUK AÇIKLAMASI

 

 

Konsolosluk’tan yapılan açıklamada şu noktalara değinildi:

OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.

 

 

Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya’da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. Federal hükümetin enformasyon portalında bu  olanaklar hakkında bilgi verilmektedir.

 

 

Vize ve çalışma izni başvuruları için halen aynı  kurallar geçerlidir. Bu kurallar Büyükelçiliğin web 

 

 

 

Bu konu ile ilgili olarak İŞKUR da bir açıklama yapmıştı. Haberi okumak için Tıklayınız

 

 

 

Değerlendirme: 

Kısa bir araştırma ile OBM firmasının İŞKUR’a kayıtlı bir özel istidam bürosu olup olmadığı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunamadı. Ancak geçtiğimiz günlerde OBM Türkiye Genel Müdürü Osman Taş işçi başvuruları alındıktan sonra İŞKUR kayıtlarını yapacaklarını söyledi. Almanya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluğu’ndan yapılan açıklamaya da değinen OBM Türkiye Genel Müdürü Osman Taş “Biz hiçbir zaman ‘Alman Federal Hükümeti ile anlaşmamız var’ demedik” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

 

Şirkete ait websitesi de maalesef ki hala hata veriyor.

site-ekran

Sitenin başvuruları aldığı Google form da artık yanıt kabul etmiyor. Tekrar başvuru alıp almayacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

bas-vuru-formu

 

⇓ Faydalı Linkler ⇓

Almanya İşçi Alımı 2018 | OBM A. Ş. Almanya İşçi Alımı Şartları ve Başvuru Detayları

 

OBM Türkiye bugün bir açıklama yaptı, İşte o Açıklama!!

 

Bu konu hakkında sizler de görüşlerinizi bildirerek sorunun çözülmesi için yetkililere yorum kısmından seslenebilirsiniz.

Sofralarınız için en güzel yemek takımı çeşitleri Madame Coco ‘da!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.