Çalışma Bakanlığı Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı

30.11.2018
A+
A-

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında istihdam edilmek üzere 3 bin 274 memur alımı yapılacak. Ayrıntılar haberimizde

Çalışma Bakanlığı Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Çalışma Bakanlığı Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı

 

 

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 3 bin 274 memur alımı tercih kılavuzunun erişime açıldığı duyuruldu. 

 

 

 DUYURUNUN DETAYLARI

 

Yayımlanan duyuruda “2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında tanınan istihdam hakkının kullanımı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılacaktır.

 

Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılmak üzere ilan edilecek toplam kadro sayısı ilkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için 1.057, ortaöğretim (Lise) düzeyi için 1.682, önlisans düzeyi için 271 ve lisans düzeyi için 264 olmak üzere toplam 3.274’tür. İlan edilen kadrolara/pozisyonlara Kura Sonuçlarına göre yerleştirme yapılacaktır.

 

Bu kapsamda 2018 yılı Yerleştirme işlemleri 1-14 Aralık 2018 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinde yer alan Devlet Personel Başkanlığı sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Yapılacak yerleştirme işlemine ilişkin “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2018 Tercih Kılavuzu”na 30 Kasım 2018 Cuma günü itibariyle Başkanlığımız www.dpb.gov.tr internet adresinden ve 03/12/2018 tarihi itibariyle www.turkiye.gov.tr  internet adresinden ulaşılabilecektir.” ifadelerine yer verildi.

 

Tercih kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.