EKPSS sınav yerleri belli oldu mu? ÖSYM EKPSS giriş belgesi…

09.04.2018
A+
A-

ÖSYM’nin düzenlediği 2018 EKPSS sınav giriş yerleri belli oldu mu? Her sene kalkacağı iddia edilen fakat bu yılda düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) giriş belgesi ve detayları haberimizde…

Geçtiğimiz günlerde başvuruları tamamlanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı kısaca EKPSS sınav giriş bölgeleri düşüncesince cümbüş dorukta. Binlerce bireyin gireceği ÖSYM’nin düzelediği EKPSS sınav duhuliye kartı gösterildi mı? Sınava az müşterek devir kaldığında adaylar gözünü resmi açıklamalara çevirdi.

EKPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU MU?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) şimdi resmi müşterek izah yapmamasına rağmen EKPSS sınav giriş bölgeleri kısaca sınav duhuliye kartı sınava müşterek hafta kaldığında belli olacak. Sınav bölgeleri açıklanır açıklanmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2018 EKPSS SINAVI NE ZAMAN?

EKPSS Sınavı, 22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Açıklanan bilgilere göre; 2018 EKPSS Nisan ayında yapılacak.

BAKANLIKTAN EKPSS AÇIKLAMASI

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı rastgele yıl Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi çeşidinden yapılıyor. Devlet müesseselerinde idman talip özürlü vatandaşların, bu sınava girmesi gerekiyor. Engellilerin beklediği salık Başbakan 3 Aralık engelliler gününde açıklamıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Engelli kardeşlerimizin atamasıyla ait icraat yaptık, önceki evrede 2 bin 500 engellinin atamasını gerçekleştirdik. Şimdi mart ayında 2 bin 500, ilkgüz ve önceki teşrin ayında da gine 2 bin 500 kardeşimizi atayacağız.” demişti.

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ETİKETLER: , , , , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. burak dedi ki:

    Ekpss sinava gireceğimiz yer ne zaman belli olacak

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

      Sınav tarihine 10 gün kala olur genelde.