Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı

15.05.2020
A+
A-
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 20 personel alımı başvuruları başladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere 20 adet personel alımı yapılacağı bildirildi. Gümrük birimi için 9, Ticaret birimi için 9, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı için 2 olmak üzere yapılacak personel alımı için başvurular başladı. Yayımlanan ilanda başvuruların KPSS puanı ile olacağı ve her kadro için alınacak sayının 10 katı adayın mülakatlara çağrılacağı belirtildi. Mülakatlar iki kısımdan oluşacak. Yazılı sınavı geçen adaylar sözlü sınava alınacak ve atanmaya hak kazanacak.

MEZUNİYET ŞARTI

Yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere alacağı personellerde aradığı mezuniyet şartını şu şekilde açıkladı:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak,
  • ÖSYM tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,
  • Son başvuru tarihinden geçerli olmak kaydıyla, Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinin birinden YDS’den en az (C) seviyesinde belgeye veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak.

BAŞVURU

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuruları 23 Mart’a kadar alınacak.Başvurular Ticaret Bakanlığı resmi sitesi personel sisteminden yapılacak.

 

En güzel nevresim takımı modelleri Madame Coco 'da sizi bekliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.