2020 TÜBİTAK 4006 sonuçları açıklandı ! Okulların Listesi

15.05.2020
A+
A-

5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri bilim fuarlarına destek verilmesini amaçlayan 4006 Programının sonuçları açıklandı.

2020 TÜBİTAK 4006 sonuçları açıklandı ! Okulların Listesi

TÜBİTAK 4006 sonuçları açıklandı ! Tüm Okulların Listesi

5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri bilim fuarlarına destek verilmesini amaçlayan 2020 Yılı 4006 Programının sonuçları açıklandı.

 

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri bilim fuarları projelerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen 30 farklı tematik alandan* 12.832 okulumuzun sunmuş olduğu 240.852 alt proje, alanında uzman akademisyenlerimiz ve eğitimcilerimiz tarafından değerlendirildi. Değerlendirme neticesinde 81 ilimizde yer alan 6.511 okulumuzdan yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencimizin hazırlamış olduğu 124.401 alt proje destek almaya hak kazandı.

Genç bilim insanlarımızı tebrik ediyor, hem bugün hem gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyoruz.

Fuarlar 31 Aralık 2020 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Sözleşmelerin elektronik ortamda e-imza ile imzalanması, fuar tarihi değişiklikleri için önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır, lütfen duyurularımızı takip ediniz. Sözleşmelerin elektronik ortamda e-imza ile imzalanma aşamasından önce projeleri destek almaya hak kazanan yürütücülerin e-imzalarını temin etmiş olmaları önem arz etmektedir.

Projesi kabul edilmeyen başvuru sahiplerine ret gerekçelerinin bildirilmesi konusunda önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır, lütfen duyurularımızı takip ediniz.

 

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Desteklenen Projelerin Listesi

2020 Yılı için desteklenen okulların listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

4006 Destek Programına aşağıdaki kurum/kuruluşlar başvuru yapabilir.

  • 5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları
  • Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM)
  • Öğretim programlarında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe vb. derslerden en az üçüne yer veren Mesleki Eğitim Merkezleri
  • Bünyesinde 5-12. sınıfların eğitim gördüğü görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okulları

 

Proje yürütücüsü kurum/kuruluşta kadrolu ya da tam zamanlı görevli bir öğretmen proje yürütücüsü olabilir. Proje yürütücüsü kurum ve kuruluş müdürü veya müdür yardımcıları proje yürütücüsü olamaz.

 

 

Bilim Fuarı için Egzersiz açacak öğretmenler için dosyaları indirmek için Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rasim hoca dedi ki:

    Okul idareleri Tübitak tarafından desteklenen bilim fuarlarını sırf okulun kasasına para kalsın diye öğretmenlere baskı kurmaktalar. Çoğunun umrunda bile değil eğitim ve bilim. Sırf üst düzey müdürlere sendikacılara başkanlara kaymakamlara hava cıva olsun, gösteriş reklam olsun,okulun kasasına para girsin diye öğretmenleri bilim fuarı yapmaya zorlayan bir zihniyet var.Üstelik projeleri öğretmenler veya öğrencinin velisi yapıyor,ama fuar günü sanki öğrenci yapmış gibi ezberlerle sunuluyor. Tübitak buna ne zaman dur diyecek, milli eğitim bu rezaletten dolayı ne zaman gözü kararan idarecilerini ne zaman uyaracak. Kimse görmüyor mu bu olanı biteni. Yıllardır niteliksiz çalışmalarla yapılan bilim fuarlarına aktarılan paraların hesabı niye yapılmıyor? Bir anket yapsın meb, öğretmenlerden bu konuda görüşler alsın, böyle miymiş değil miymiş araştırsın işini aslını astarını görsün. Yazık değil mi bu öğrencilere bu öğretmenlere? Bu