KPSS 2018 yorumları sınav nasıldı? 22 Temmuz 2018 KPSS lisans soruları kolay mıydı zor muydu?

22.07.2018
A+
A-
KPSS 2018 yorumları sınav nasıldı? 22 Temmuz 2018 KPSS lisans soruları kolay mıydı zor muydu?

KPSS 2018 yorumları sınav nasıldı? 22 Temmuz 2018 KPSS lisans soruları kolay mıydı zor muydu?

 

 

KPSS sınav yorumları, sorular zor muydu kolay mıydı soruları merak konusu. KPSS soruları cevapları nasıl? 22 Temmuz Kpss soruları nasıldı? Hangi ders daha zor? Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Sonuçlar açıklanmadan önce de sınava giren diğer adayların yorumlarına bakarak kaç puan alacaklarını hesaplamaya çalışıyorlar. Sınavların gerçekleşmesinin ardından yapılan yorumlar haberimiz içerisinde eklenecektir.

 

KPSS SINAV YORUMLARI

Sınavın ardından yapılan yorumlar haberimiz içerisine eklenecektir.Aşağıya yorum kısmına siz de görüşünüzü yazabilirsiniz.

 

yks-sınav-zor-muydu-kolay-mıydı-aday-yorumları

 

 

 

KPSS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

 

 

0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamaya göre yukarıdaki adayın puanı 0,5 x 70 + 40 = 75 puan olmalıydı. Ancak yapılan testlerin Türkiye ortalaması ve standart sapma değerleri -+5 puan oynamaktadır.

Kpss puan hesaplama motoru ile 2017 puanınızı hesaplayabilirsiniz. Bu yapacağınız hesaplama yalnızca p3 puanı için değildir.

Şüphesiz hesap konusunda en çok meraklı olanlar öğretmen adaylarıdır. Onbinlerce aday arasından öğretmen olmak isteyenler üç farklı oturuma girmektedirler. Lisans, eğitim bilimleri ve öabt testine giren adaylar atanmak için p121 puanına bakmaktadır.

 

 

Öte yandan KPSS Lisans Puanının nasıl hesaplandığını kısa bir şekilde formüle edecek olursak; 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan ekleyerek hesaplanmaktadır. Puan hesaplamasında en önemli koşul olan, ‘’standart sapma’’yı da kesinlikle ihmal etmemek gerekmektedir. Çünkü kabaca yapılan puan hesaplaması ile ÖSYM’nin açıkladığı KPSS puanı arasında +-5 puan oynayabilmektedir.

 

 

KPSS SINAV YORUMLARI

Sınavın ardından yapılan yorumlar haberimiz içerisine eklenecektir.Aşağıya yorum kısmına görüşünüzü yazarak adaylara sınav hakkındaki yorumlarınızdan bahsedebilirsiniz.

 

NOT: Bilgiler www.aksam.com.tr adresinden derlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.