EKPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankaya yatırılacak?

01.03.2018
A+
A-
EKPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankaya yatırılacak?

EKPSS  BAŞVURU TARİHLERİ  NE ZAMAN?

 

 

Memur olmak isteyen engelli vatandaşların beklediği EKPSS açıklamasını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptı. Bakanlık, 2018 EKPSS sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklamaya göre,  2018 EKPSS Başvuruları 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak olup sınava geç başvuru tarihi 13-14 Mart 2018 olarak belirlendi. 2018/1 EKPSS tercihleri 8 -16 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.  2018 EKPSS Kura Başvuruları 2-16 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak olup kuraya geç başvuru tarihi 29-30 Mayıs 2018 olarak belirlendi.

2018 EKPSS NE ZAMAN?

Kamuda çalışmak isteyen engelli vatandaşlar için yapılacak olan EKPSS 2018 yılında 22 Nisan tarihinde yapılacak. Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını en geç 21 Şubat tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. Sınav Sonuçları ise 17 Mayıs’ta açıklanacak.

KAÇ ENGELLİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında, ‘Engelli kardeşlerimizin atamasıyla ilgili çalışmalar yaptık, ilk etapta 2 bin 500 engellinin atamasını gerçekleştirdik. Şimdi mart ayında 2 bin 500, eylül ve ekim ayında da yine 2 bin 500 kardeşimizi atayacağız.’ dedi. Buna göre, 2018 yılında toplam 5 bin engelli vatandaşın ataması yapılacak.

EKPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

EKPSS için başvuru yapacak olan adaylar ilk önce,  EKPSS Başvuru kılavuzunu TIKLAYARAK detayları incelemeleri gerekmektedir. Daha sonra ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine T. C. Kimlik numarası ve şifresi  ile giriş yapmalıdırlar.. Sisteme giriş yapıldıktan sonra karşılarına çıkan adımları doğru izleyen adaylar başvurularını gerçekleştirmiş olacaklardır. Bunun yanı sıra adayların sınav ücretini de yatırmaları gerekmektedir.

EKPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM’nin sitesinde yer alan kılavuza göre EKPSS sınav ücreti 110,00 TL‘dir. EKPSS/kuraya başvuru işlemini yapan adaylar, açıklanan bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde sınav/kura başvuru ücretini yatıracaklar.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav/kura başvuru ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilecekler.

Ücret, EKPSS için 6-22 Şubat 2018 tarihlerinde, kura için 2-17 Mayıs 2018 tarihlerinde başvuru işlemi yapıldıktan sonra yatırılacak. Ücret yatırma işlemleri, EKPSS için 22 Şubat 2018 , kura için 17 Mayıs 2018 tarihlerinde; bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecek.

EKPSS ÜCRETİ YATIRILAN BANKALAR!

– Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

– Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

– Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

– Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

– Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

– Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

– Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.