2018 AÖF kayıt yenileme bitti mi? son gün ne zaman?

16.02.2018
A+
A-

2018 aöf kayıt yenileme son gün ne zaman?, aöf kayıt yenileme nasıl yapılır? Kayıt yenileme işlemleri

2018 AÖF kayıt yenileme bitti mi? son gün ne zaman?

Açık öğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri bahar dönemi için kayıt yenileme süresi dolmak üzere. Kayıt yenileme için öğrencilere yaklaşık on günlük bir zaman dilimi verilmişti. Bu zaman diliminin son günlerine gelmiş bulunmaktayız. Öğrencilerin bu süre bitmeden kayıtlarını yenilemeleri gerekiyor. Bu sürenin son iki günü mazeretli kayıt yenileme olarak geçmektedir, bunu göz önüne alarak kayıtlarınızı son günlere bırakmamaya çalışın. Kayıt yenileme için izlemeniz gereken yollardan özetle bahsetmek isteriz. Bazı aşamaları hatırlatmakta yarar olduğunu düşünüyoruz.

Açık öğretim kayıtlarınızı yenilemek için öncelikle https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ adresine giriyoruz, sonrasında “Kayıt Yenileme” şeklinde yazan ve en başta duran linke tıklıyoruz. Sonrasında Açık Öğretim kullanıcı adını ve şifremizi girerek devam ediyoruz. Bu aşamadan sonra ders seçme ekranı geliyor, burada bu dönem için almak istediğimiz dersleri seçiyoruz. Sonrasında size yatırmanız gereken ücreti de hemen alt kısımda gösteriyor. Derslerimizi seçip ders kaydımızı kesinleştirdikten sonra geriye harç bedelini yatırmak kalıyor. Harç ücreti iktisat bölümünde okuyan biri için örnek vereyim dokuz ders seçimi yapan bir öğrenci için açık öğretim harç ücreti 318 TL gibi bir ücret çıkıyor. Harç ücretini online olarak da ödeme imkanınız bulunuyor. Öğrenci sayfanıza girdiğiniz de alt kısımda size bu konuda bilgi veriyor. Harç ücretinizi ödedikten sonra derslerinizde değişiklik yapamıyorsunuz. Harç ücretinizi ödediğiniz de öğrencilik durumunuz aktif oluyor ve ders kayıt işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Açık öğretim fakültesi kayıt yenileme sün günü 23 Şubat 2018 günü mesai bitimine kadardır. Ders kayıtlarınızı son günlere bırakmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.