2022 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaz Okulu

06.07.2022
A+
A-

2021-2022 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2022 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaz Okulu

2022 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2021-2022 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2022 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yayımlanan 2022 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 17 Haziran- 4 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 18 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Yaz okulu dersleri sonrası uygulanacak sınavlar ise 29 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihlerin olacaktır.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2022 Mehmet Akif Ersoy Yaz Okulu Akademik Takvimi

17 Haziran- 4 Temmuz 2022Öğrenci Başvuru Tarihleri – Online Kayıt (Misafir Öğrenci Dahil)

(Ders Seçimi, Öğrenim Ücreti, Kesinleştirme İşlemi)

6 Temmuz 2022Açılması Kesinleşen Derslerin İlan Edilmesi
8 Temmuz 2022Ders Programı ve Ders Görevlendirmelerinin Belirlenmesi ve İlanı
18 Temmuz- 26 Ağustos 2022YAZ OKULU ÖĞRENİM SÜRESİ (6 Hafta – 30 İş Günü)
18 -22 Temmuz 2022Ekle – Sil Haftası;
*Açılan derslere kayıt yaptırma,
*Açılmayan veya çakışan derslerin yerine ders seçme,
*Yaz Okulu Koordinasyon Kurulu Kararı ile yeterli sayıda öğrenci
başvurusu olması halinde yeni ders açılması işlemleri.
24 Temmuz 2022Birim Öğrenci İşleri Personeli Tarafından Onay İşlemleri İçin Son Gün
29 Ağustos -4 Eylül 2022Yaz Okulu Sonu Final Sınavları www.osymli.com
9 Eylül 2022Yaz Okulu Sonu Final Sınav Not Girişi ve Sınav Evraklarının Teslimi İçin Son Gün
 • Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2022 günü Resmi Tatil. Sınav yapılmayacaktır.
 • Yaz Okulu ara sınavları süresince derslere devam edilecektir.
 •  Yaz Okulu eğitim-öğretimi, ara sınavları ve final sınavları yüz yüze yapılacaktır.
 • Tüm öğrenciler Yaz okulu ders seçimlerini https://obs.mehmetakif.edu.tr/ adresinden yapacaktır.
 • Öğrenci numarası olmayan misafir öğrenciler https://obs.mehmetakif.edu.tr/oibs/summer_app/ adresinden başvuru yaparak kendilerine gönderilen şifre ve öğrenci numarasıyla https://obs.mehmetakif.edu.tr/ adresine giriş yapabilirler.
 • Yaz okulunda açılmış olan ders/derslerin ücret iadesi yapılamaz.
 • Öğrenci, ders/derslerinde herhangi bir çakışma yoksa açılması kesinleşen ders/dersleri bırakamaz. Ancak, ders/ derslerin çakışması veya açılmaması durumunda ekle-sil süresi içerisinde açılmış olan bir derse kayıt yaptırabilir.
 • Başvurular sonrası açılması kesinleşen eşdeğer derslerin hangi akademik birimde açılacağına, derslere başvuran toplam öğrenci sayısına göre değerlendirilerek Yaz Okulu Koordinasyon Kurulu tarafından karar verilecektir.
 • Yaz okulunda açılmayan ve çakışan derslerin ücret iadeleri öğrencinin öğrenci bilgi sistemine (ÖBİS) kaydettiği ve kendi adına açılmış olan IBAN numarasına yatırılır.

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2022 YAZ OKULU UYGULAMA ESASLARI

Üniversitemiz yaz okulundan ders almak isteyen üniversitemiz öğrencileri ve misafir öğrencileri yönlendirecek ve bilgilendirecek detaylı bilgi ve belgeler ekteki dosyalarda yer almakta olup, başvuru yapacak öğrencilerimizin MUHAKKAK dikkatli incelemeleri ve okumaları yararlı olacaktır.

Başvuruda bulunacak tüm öğrencilere önemle duyurulur.

–        2022 Yılı Yaz Okulu’nda “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II”, ”Türk Dili I-II”, “Yabancı Dil (İngilizce) I-II” dersleri uzaktan eğitim yöntemiyle; diğer tüm dersler ise yüz yüze eğitim yöntemiyle yapılacaktır. Ancak tüm derslerin ara sınav ve yaz okulu sonu (final) sınavları yüz yüze yapılacaktır. Uzaktan eğitim yöntemiyle yapılan derslerin sınav şekli dersi veren öğretim elemanı tarafından belirlenip, belirlenen takvim doğrultusunda öğrencilere önceden duyurulacaktır.

–        Üniversitemiz birimlerinde okutulan “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II”, ”Türk Dili I -II”, “Yabancı Dil (İngilizce) I-II” dersleri ve Eğitim Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile İlahiyat Fakültesinde okutulan formasyon dersleri, 2022 Yılı Yaz Okulu başvurularında yeterli kontenjan sağlanması durumunda MAKÜ Eğitim Fakültesi bünyesinde açılacaktır.

–        İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Bucak İşletme Fakültesi ve Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bünyesinde açılacak ortak derslerin hangi birimde yürütüleceği ekteki tabloda belirtilmiştir.

–        Üniversitemiz 2022 Yaz Okulundan ders almak isteyen  MAKÜ öğrencileri çevrimiçi (online) olarak “ÖBS” üzerinden ders seçimi yaparak ders alabilecektir.

Diğer üniversitelerde kayıtlı olan öğrencilerin ise https://obs.mehmetakif.edu.tr/oibs/summer_app/ adresinden başvuru yaparak kendi e-posta adreslerine gönderilecek öğrenci numarası ve şifre ile https://obs.mehmetakif.edu.tr/ adresi üzerinden misafir öğrenci statüsünde ders alabilirler. (Başvuru yapan öğrencilerin şifre ve öğrenci numaraları başvuruda belirtikleri e-posta adreslerine 24 saat içinde gönderilecek olup, bu süre sonunda bilgiler e-posta adresine gelmediği takdirde yazokulu@mehmetakif.edu.tr adresinden e-posta yoluyla bilgi alınabilecektir.)

Üniversitemiz öğrencilerinin ve misafir öğrencilerin ders kayıt işlemlerinde, Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS) üzerinden ders seçimi yapmaları; ardından öğrenci harcını “Vakıfbank” ATM veya şubelerinden öğrenci numaraları ile yatırmaları ve seçtikleri dersleri ÖBS üzerinden Ders Kaydı Kesinleştirme işlemi yapmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili yardım dokümanına 2022 Yaz Okulu duyurusundaki “Yaz Okulu Akış Şeması”’ndan (BU LİNK) ulaşılabilecektir.

MAKÜ öğrencisi, kayıtlı bulunduğu biriminde açılmayan dersini, üniversite içinde başka bir birimde açılması durumunda hak kaybına uğramadan alabilmesi için https://prg.mehmetakif.edu.tr/YazOkuluBasvuruFormu/?YOBF=MAKU adresinden, Üniversitemiz fakülte/ yüksekokul/konservatuvar/meslek yüksekokullarında yaz okulu derslerinin açılmamış olması koşuluyla, hak kaybına uğramadan diğer üniversite/üniversitelerden  https://prg.mehmetakif.edu.tr/YazOkuluBasvuruFormu/?YOBF=DIGER adresinden başvuru formu ile müracaat etmesi ve edilen müracaatın ayrıca kayıtlı olduğu Birim Yönetim Kurulu’nca da KESİNLİKLE onaylanması gerekmektedir.

 • [MUTLAKA OKU]2022 Yaz Okulu Usul ve Esasları için TIKLAYINIZ.
 • MAKÜ Öğrenci Numarası ve Şifre Nasıl Alınır öğrenmek için TIKLAYINIZ.
 • İİBF-BİF-BZTUTİYO Ortak Dersler için TIKALYINIZ.
 • İletişim Numaraları için TIKALYINIZ.

 

2022 Yılı Yaz Okulu’nda “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II” ,”Türk Dili I – II”, “Yabancı Dil (İngilizce) I – II” dersleri uzaktan eğitim yöntemiyle, diğer tüm dersler ise yüz yüze eğitim yöntemiyle yapılacaktır.

2021-2022 eğitim-öğretim yılına ait öğretim planlarında yer alan tüm dersler yaz okulu başvurusu için Öğrenci Bilgi Sisteminde (ÖBS) açılacaktır.

Misafir öğrenciler için ders ücreti hesaplamaları MAKÜ öğrencilerinden farklı olacaktır. Üniversitemiz Yönetim Kurulunca belirlendiği üzere ilgili öğrenciler için hesaplamalar “I. Öğretim Ücretinin ÜÇ BUÇUK (3,5 kat) KATI” olacaktır.

2022 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaz Okulunda Açılması Kesinleşen Dersler

2022 yılı Yaz Okulunda açılması kesinleşen ders listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Yaz Okulunda yeterli öğrenci sayısına ulaşılamadığı için açılmayan derslerin yerine 2022 Yılı Yaz Okulu Akademik Takviminde yer alan ve 18-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak olan ekle/sil haftası süresince öğrenciler ders değişikliği yapabileceklerdir. Ayrıca ilgili tarihlerde açılması kesinleşen derslere yeni kayıtlar da alınacaktır.

Akademik takvim, Ders kayıt, Ekle/sil ve diğer konularla ile ilgili olarak yukarıdaki akademik bilgilerden faydalanılması öğrencilerin yararına olacaktır.

Tablonun üst kısmında BUL yazan yere ders isimlerini yazarak arayabilirsiniz.

 

FakülteProgramDers KoduDers AdıKrediAktsTeorikUygulamaAçıklama
Bucak Sağlık Yüksekokulu
(Adem Tolunay Yerleşkesi
Bucak Burdur)
Hemşirelik16202Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği1418616Bucak Sağlık Yüksekokulunda açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18GKZ0101Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I2320Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18GKZ0105Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II2320Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği18AEZ2254Cebir2220Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği18MBZ0104Eğitim Felsefesi2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0104 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "Sosyal Bilgiler Öğretmenliği" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18MBZ0111Eğitimde Etik ve Ahlak2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0111 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18MBZ0109Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0109 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği18AEZ2252Geometri ve Ölçme Öğretimi3430Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği18AEZ2282Matematik Öğretiminde Modelleme2420Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türkçe Öğretmenliği18MBZ0114Okullarda Rehberlik2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0114 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "Türkçe Öğretmenliği" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği18MBZ0113Özel Eğitim ve Kaynaştırma2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0113 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "İlköğretim Matematik Öğretmenliği" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18MBZ0112Sınıf Yönetimi2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0112 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18GKZ0103Türk Dili I3530Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlköğretim Matematik Öğretmenliği18MBZ0110Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi2320Eğitim Fakültesinde yer alan 18MBZ0110 kodlu dersler birleştirilerek Eğitim Fakültesi "İlköğretim Matematik Öğretmenliği" programı altında açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18GKZ0102Yabancı Dil I (İngilizce)2320Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Eğitim Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık18GKZ0106Yabancı Dil II (İngilizce)2320Eğitim Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türk Dili ve Edebiyatı19407Çağatay Türkçesi I2220Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Matematik14331Diferansiyel Geometri I3622Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Matematik14332Diferansiyel Geometri II3722Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türk Dili ve Edebiyatı17205Eski Anadolu Türkçesi I2420Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türk Dili ve Edebiyatı17301Eski Türk Edebiyatı III3330Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türk Dili ve Edebiyatı17308Harezm-Kıpçak Türkçesi3330Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
Fen-Edebiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Türk Dili ve Edebiyatı17307Karahanlı Türkçesi3330Fen-Edebiyat Fakültesinde açılmıştır.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Finans ve Bankacılık20212Girişimcilik3521İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat17105İslam İnanç Esasları2220İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat17201Kur'an Okuma ve Tecvid III2420İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat17301Kur'an Okuma ve Tecvid V2420İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat17302Kur'an Okuma ve Tecvid VI2420İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat18401Kur'an Okuma ve Tecvid VII2320İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
İlahiyat Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
İlahiyat17103Tefsir Tarihi ve Usulü2220İlahiyat Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik19609Aile Planlaması Danışmanlığı2220Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik19207Anne ve Çocuk Beslenmesi3522Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14163Araştırma Yöntemleri2420Sağlık Bilimleri Fakültesi "Beslenme ve Diyetetik" ve "Hemşirelik" programları birleştirilerek Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu "Acil Yardım ve Afet Yönetimi" ve "Hemşirelik" Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik19203Beslenme Biyokimyası I3530Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14152Biyoistatistik2420Sağlık Bilimleri Fakültesi "Beslenme ve Diyetetik" ve "Hemşirelik" programları birleştirilerek Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu "Acil Yardım ve Afet Yönetimi" Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14141Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik20303Çocuk Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi I4623Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik20304Çocuk Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi II4623Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14161Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14151Doğum Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik21112Fizyoloji3530Sağlık Bilimleri Fakültesi "Acil Yardım ve Afet Yönetimi" ve "Hemşirelik" programları birleştirilerek Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu "Hemşirelik" Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14181Halk Sağlığı Hemşireliği1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14121Hemşirelik Esasları1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14172Hemşirelikte Öğretim4824Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14182Hemşirelikte Yönetim61044Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14131İç Hastalıkları Hemşireliği1418616Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Hemşirelik14171Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği1418616Bucak Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı öğrencileri bu derse fark ücreti ödeyerek ekle-sil haftasında kayıt olabilirler.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik20302Toplu Beslenme Sistemleri II3630Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik20305Yetişkin Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi I4623Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Beslenme ve Diyetetik20306Yetişkin Hastalıklarında Tıbbi Beslenme Tedavisi II4623Sağlık Bilimleri Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14101Anatomi I5734Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14102Anatomi II5734Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14412Anesteziyoloji1110Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18308Arı Hastalıkları2211Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18424Ayak Hastalıkları2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner16201Biyokimya I3522Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18202Biyokimya II3422Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14414Büyük Hayvan Cerrahisi2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14409Büyük Hayvan İç Hastalıkları I3330Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14410Büyük Hayvan İç Hastalıkları II3330Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14407Doğum ve Jinekoloji I2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14408Doğum ve Jinekoloji II2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15312Doğum ve Jinekolojiye Giriş1110Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14416Dölerme ve Suni Tohumlama3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15207Embriyoloji2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15306Epidemiyoloji1110Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14415Et Muayenesi ve Teknolojisi5534Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14206Farmakoloji I3321Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15303Farmakoloji II3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14203Fizyoloji I4632Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18204Fizyoloji II4532Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18104Genel Histoloji3422Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18309Genel Patoloji2212Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14208Genel Viroloji2211Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18324Gıda Hijyeni ve Kontrolü3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner17323Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18523Hayvan Islahı2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14216Hayvancılık Ekonomisi ve İşletmeciliği2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15302Helmintoloji3422Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15313İç Hastalıklarına Giriş2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18212İmmunoloji ve Seroloji3321Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14404İnfeksiyöz Kanatlı Hayvan Hastalıkları3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14419Klinik Uygulama III4408Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14511Klinik Uygulama V4408Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18411Küçük Hayvan Cerrahisi2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14314Küçük Hayvan İç Hastalıkları3330Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18509Meme Sağlığı ve Hastalıkları2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14211Mikrobiyoloji I3522Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15301Mikrobiyoloji II4532Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18205Özel Histoloji3422Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14401Özel Patoloji I4432Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14402Özel Patoloji II4432Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner15305Özel Viroloji2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18304Protozooloji3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner16417Süt Muayenesi ve Teknolojisi3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14413Tanısal Görüntüleme Teknikleri1110Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18525Tanısal Patoloji2312Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner16515Toksikoloji ve Çevre Koruma2211Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14209Topografik Anatomi2211Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18507Veteriner Adli Tıp1210Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18521Veteriner Halk Sağlığı1110Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18660Veteriner Oftalmoloji1210Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14503Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji2220Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner14214Yem Bilgisi3321Veteriner Fakültesinde açılmıştır.
Veteriner Fakültesi
(İstiklal Yerleşkesi Burdur Merkez)
Veteriner18318Zootekni II3322Veteriner Fakültesinde açılmıştır.

Yaz Okulu Öğrencileri Yemekhane Hizmetleri Hakkında Duyuru 2022

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yemek hizmetleri, rezervasyon sistemiyle yürütülmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde 2022 Yılı yaz okulundan ders alan Üniversitemiz öğrencileri ve misafir öğrencilerimizin yemekhane hizmetlerinden faydalanabilmeleri için yemek yiyecekleri haftadan bir hafta önce rezervasyon işlemini yapmaları gerekmektedir.

Rezervasyon işlemleri yemekhanede bulunan ‘’Kiosk cihazları’’ ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ana sayfasında bulunan ‘’Yemekhane’’  https://akillikart.mehmetakif.edu.tr/  linki üzerinden ( kullanıcı adı kısmına ‘’öğrenci numarası’’, şifre kısmına da ‘Öğrenci Bilgi sistemi (OBS) şifresi ’’ ) yapılabilmektedir.

Günlük Rezervasyon Ücreti Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun misafirler için belirlemiş olduğu fiyat üzerinden ücretlendirilecektir. (Misafir öğrenciler için)  

Rezervasyon sistemi günleri ve saatleri;

Pazartesi   : 00:15-23:00 saatleri arasında

Salı            : 00:15-23:00 saatleri arasında

Çarşamba : 00:15-23:00 saatleri arasında

Perşembe:  00:15-23:00 saatleri arasında

Cuma         :00:15-09:00 saatleri arasında

 Not;

*Gün sonu işlemleri nedeniyle hafta içi 23:00-00:15 saatleri arasında rezervasyon işlemi yapılamamaktadır.

*İşlem yapacağınız kredi / banka kartınızın ‘‘internet üzerinden alışveriş’’ işlemine açık olması gerekmektedir.

İletişim Bilgileri:

Akıllı Kart Birimi: 02148 213 43 55

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. ömer dedi ki:

  kendi sitelerinde de burdada ders içeriklerine ulaşamıyoruz

 2. xxx dedi ki:

  MAKÜ de mühendislik fakültesi için açılacak derslere ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Selma GÜNER dedi ki:

   Eğitim fakültesinde açılacak olan dersler nedir yardımcı olur mussunuz

 3. mhmt dedi ki:

  2020-2021 yılı için beden eğitimi ögrt. bölümünden ders almak istiyorum dersin açılması için yeterli sayı kaç acaba?

 4. Manolya dedi ki:

  İngiliz Dili Edebiyatı dersleri açılmıyor mu, göremedim.

 5. mehmet dedi ki:

  Merhaba başka üniversiteden gelen öğrenciler için ücret 3 katı isteniyor tahmini olarak geçen seneyi baz alırsak ne kadar bir ücret ödenir bilgi verebilir misin

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Başvuru esnasında dersleri seçtikten sonra sistem hesaplama yapıyor.ön kayıt yapıp dersi seçtiğinizde ücret çıkar

   1. Esranur dedi ki:

    Merhaba rica etsem makü tarih bölümünün ders içeriklerini paylaşabilir misiniz malesef üniversitenin kendi sitesinde çıkmıyor.

   2. Halise dedi ki:

    Kac kisiyle ders aciliyor

    1. ÖSYMLİ dedi ki:

     Geçen sene 10 du

    2. Ümran dedi ki:

     Online dersler nasıl işlenicek hangi sistem üzerinden bilgisi olan var mı?

 6. Sevda dedi ki:

  Dışarıdan gelen öğrenci için ücret 3 katı diyor tahminen ne kadarlık bir ücret olur?

  1. zzz dedi ki:

   2 aktslik bir ders için (seçmeli) ben 165 tl yatırdım umarım ders açılır 🙁

 7. Ali dedi ki:

  Türk dili ve edebiyatı bölümünün ders içeriklerini paylaşabilir misiniz ? Resmi sitede almak istediğim dersin içeriğini bulamadım. Siz bulabilir misiniz ? Teşekkürler şimdiden .

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba Ali, mail adresine dersleri attım, umarım işene yarar. Kolay gelsin.

   1. AYŞE dedi ki:

    bana da gönderir misin

    1. MEHMET dedi ki:

     Size geldiyse ders içerikleri bana da gönderebilir misniz

   2. MEHMET dedi ki:

    banada gönderebilir misiniz

   3. choukri mahamoud ABDILLAHI dedi ki:

    merhaba bana da gönfderir misniz

  2. Alperen Kirez dedi ki:

   Müzik dersleri acilacakmi

 8. Tuba dedi ki:

  Bu resmen sömürü!! Misafir öğrenciden üç katı fiyat istemek ne demek??

 9. Azra dedi ki:

  Türk dili ve edebiyatı bölümünde çağdaş Türk şiiri ve Çağdaş Türk romanı derslerinin içeriği ders bilgi paketinde kaydı yoktu içeriklerine ulaşamadım bu konuda bni bilgilendirirseniz sevinirim

 10. mehmet demirci dedi ki:

  makü nün kendi sitesinde yer alayan bir takvim

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Öncesinden bilgi sahibi oluyoruz. Siz üniversitenin duyurusunu bekleyebilirsiniz.

   1. uğur dedi ki:

    açılacak dersler açıklanmamış ne zaman açıklanacak