2020 LGS Mayıs Ayı Örnek Sorular ve Cevapları PDF İNDİR (MEB)

07.05.2020
A+
A-

2020 yılında yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava yönelik -mayıs ayı- birinci örnek soru kitapçığı yayımlandı. Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden ve aşağıdaki linklerden  erişebilirsiniz.

2020 LGS Mayıs Ayı Örnek Sorular ve Cevapları PDF İNDİR (MEB)

2020 LGS “Mayıs” Ayı Örnek Sorular ve Cevapları PDF İndir (MEB)

 

2020 yılında yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava yönelik -mayıs ayı- birinci örnek soru kitapçığı yayımlandı. Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden ve aşağıdaki linklerden  erişebilirsiniz. İnternette yapılan aramalar şöyle: lgs mayıs ayı örnek sorular 2020, lgs mayıs ayı örnek soruları 2020 meb, lgs mayıs ayı örnek soruları cevapları, lgs mayıs ayı örnek soruları sözel, milli eğitim bakanlığı lgs mayıs ayı soruları. LGS adaylarına yardımcı olması amacıyla örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerde sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi. Bu ay yayımlanan örnek soru kitapçığında yalnızca birinci dönem konularından oluşan sorulara yer verildi. LGS’de yalnızca birinci dönem konularından sorular sorulacak. Birinci dönem konularını öğrenmek için https://www.osymli.com/8-sinif-1-donem-konulari-2020-lgs-yeni-konulari-neler.html yazınızı okumanızı tavsiye ederim.

 
2020 LGS 1. Dönem Konularından yapılacak

Millî Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi, 20 Haziran 2020 olarak belirlendi. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.
 
Sınavda, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak. Corona virüs sebebiyle uzaktan eğitime geçilmişti. Öğrencilere yüz yüze işledikleri konulardan soruların sorulacağı açıklandı. MEB Bakan yaptığı açıklamada LGS’de yalnızca 1.dönem müfredatından sorular sorulacağını duyurdu.

Örnek soru kitapçığı her ay 2 defa yayımlanacak

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl da her ay iki örnek soru kitapçığı yayımlayarak devam edecek. 15 günde bir soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir.

 

2020 LGS Mayıs Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Matematik Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

Fen Bilimleri Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

 

DEĞERLENDİRME

MEB, Mayıs ayı örnek sorularını 1.Dönem müfredatını kapsayacak şekilde hazırlamıştır. Sınava hazırlanan öğrenciler çalışmalarına bu yönde devam edebilirler. Ayrıca her ay iki örnek kitapçık yayımlanacak. Böylelikle sınava hazırlanan öğrenciler daha çok örnek soru görme imkanı bulacak. Yukarıda size birinci dönem konularını bulabileceğiniz bir link bıraktık. Faydalı olması dileğiyle. 

 

2020 LGS Mayıs Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Türkçe Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

Din Kültürü ve Ah Bil. Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

İnkılap Tarihi Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

İngilizce Örnek Soruların Cevapları İZLE♦

 

LGS ÖRNEK SORULAR
2019-2020
 

EKİMSözelSayısal
KASIMSözelSayısal
ARALIKSözelSayısal
OCAKSözelSayısal
ŞUBATSözelSayısal
MARTSözelSayısal
NİSAN-1SözelSayısal
NİSAN-2SözelSayısal
2018-2019OCAKSözelSayısal
ŞUBATSözelSayısal
MARTSözelSayısal
NİSANSözelSayısal 
MAYISSözelSayısal
EKİM SözelSayısal
KASIM SözelSayısal
ARALIKSözelSayısal
2017-2018 SözelSayısal

 

LGS Konuları ve Soru Dağılımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.