8.Sınıf Matematik LGS Kitap Önerileri 2024

09.06.2023
A+
A-

2024 yılı için 8. Sınıf LGS Matematik kitap tavsiyeleri yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

8.Sınıf Matematik LGS Kitap Önerileri 2024

8.Sınıf Matematik LGS Kitap Önerileri-Tavsiyeleri 2024

2024 yılı Liseye Giriş Sınavına hazırlanan öğrencilerin merak ettiği derslerden birisi de Matematik LGS için hangi kaynaktan çalışmalıyım? En kolay soru bankası veya zor soruların olduğu kaynak hangisi? Şeklinde uzayıp giden sorular. İyi bir lisede okumak, iyi bir üniversiteyi kazanmak için önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Bu sebeple farklı kaynaklardan sorular çözmeli ve detaylı bir çalışma yapmalısınız. Sizlerin bu hayalinizi gerçekleştirebilmenize yardımcı olmak amacıyla 2024 LGS Matematik kitap önerilerinde bulunacağız. 8.Sınıf öğrencileri için LGS kaynak tavsiyesinde bulunmadan önce ekşi sözlük, youtube kanalları, forum sayfaları ve başarılı öğrenci görüşlerini bir araya getirerek 2023 yılı için 8. Sınıf LGS Matematik kitap tavsiyeleri 2024 yazısını oluşturduk. İçerisinde kolay ve zor olarak değerlendirdiğimiz kitap önerilerini okumaya başlayabilirsiniz.

lgs_matematik_kitap_onerileri_tavsiye

8.Sınıf Pre Master Matematik Soru Bankası Okyanus Yayınları

LGS’ de çıkabilecek bütün matematik soru tipleri ve soruların kolay çözümlerini içeren 8.Sınıf Pre Master Matematik Soru Bankasında ayrıca sınava yönelik yeni nesil soruların nasıl çözüldüğüne yönelik birçok ipuçları bulabilirsiniz. Kitap 208 sayfadan oluşmaktadır. Sorular video çözümlü olarak da yapılmaktadır. Zorluk seviyesi olarak bakıldığında orta düzey olarak değerlendirilebilir. Yeni nesil sorulara temel oluşturmak ve alışmak için güzel bir kaynak. Kitabı kullanan öğrencilerin mutlaka almalısınız yorumları çoğunluktadır. Fiyat olarak bakıldığında 80-90 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_matematik_kitap_onerileri_tavsiye_pdf

8.Sınıf VIP Matematik Konu Anlatımı Editör Yayınevi

MEB Müfredatına Uygun olarak hazırlanmış mantık muhakeme soru tarzları ile desteklenen konu anlatım sistemi ile dikkat çekmektedir. Gereksiz ayrıntıya girmeden kazanım merkezli olarak LGS Matematik konuları ela alınmış. Toplamda 160 sayfadan oluşmaktadır. Renkli sayfalarını ve ayrıntılı çözümlerini çok iyi bir şekilde sununa bu kaynağı tavsiye edebilirim. Yayın evi tarafından kitabın 78 sayfası ücretsiz olarak erişime açılmıştır. Bu linkten ulaşabilirsiniz. Öğretmenler için ise akıllı tahta uygulaması bulunmaktadır. Uygulamayı indirmek isteyen öğretmenler buraya tıklayınız. Gelelim bu kitabın fiyatına 40-50 TL aralığında gayet uygun bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_matematik_kitap_onerileri_tavsiye_pdf_yeni

8.Sınıf Süper 8 Matematik Sayısal Akıl Yürütme Nitelik Yayınları

Sınavla öğrenci alan liselere hazırlanan öğrenciler için tavsiye edilen ve 247 sayfadan oluşan soru bankasıdır. İçerisinde yeni sisteme uygun olarak hazırlanmış sayısal mantık ve muhakeme sorularına da yer verilmiştir. LGS matematik soruları ile uyumlu olmakla beraber zorluk seviyelerine de dikkat edilerek hazırlanmış bir kaynaktır. Fiyat olarak bakıldığında 180-190 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_matematik_kitap_onerileri_tavsiye_2020_20218.Sınıf VAR Matematik Yeni Nesil Soru Bankası Arı Yayıncılık

Yayınevini Matematikte Stres Yok BAŞARI VAR sloganı ile bakıya çıkardığı bu kaynakta: LGS Hazırlık Soruları, Grafik Okuma Soruları, Muhakeme Soruları, Eleştirel Düşünme Soruları, Gerçek Yaşam Soruları, MEB Tarzı Sorular, Sorulara ayrıntılı çözümler, PISA Uyumlu Sorular, TIMMS Uyumlu Sorular %100 Yeni Soru Tarzında hazırlanmış yüzlerce soru ile matematik için gerekli kaynağı bulmuş olacaksınız. Ayrıca öğretmenler için de akıllı tahtaya uyumlu olarak hazırlanmıştır. Söylediğimiz gibi soruların Tamamı Çözümlü olarak sunulmuştur. Kare kod Okutma yoluyla da çözümlere ulaşabilirsiniz. Fiyat olarak bakıldığında 130-140 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

 

lgs_matematik_kitap_onerileri_tavsiyelerim8.Sınıf Matematik Soru Gezegeni Gezegen Yayıncılık

Gezegen yayıncılık LGS konusunda büyük bir başarı yakalayarak birçok açıdan öğrencilerin beğenisin kazanmıştır. Matematik soru bankasını yeni nesil beceri temelli kazanım soruları, mantık muhakeme soruları, kazanım analiz testleri, konu değerlendirme testleri ile zengin bir kaynak haline getirmiştir. Tüm bunlar kazanım sırası gözetilerek hazırlanmıştır. Özellikle yeni nesil soruların yanındaki bilgi notları ile öğreten soru kavramını ortaya çıkartmıştır. Ayrıca video çözümleri ile izleyerek öğrenmek isteyen öğrencilere de büyük bir fırsat tanımıştır. Mobil cihazınızdan optik okuma yoluyla soruların cevaplarına hızlıca erişebilirsiniz. Öğretmenler için de akıllı tahtaya uyumlu olarak hazırlanmıştır. Fiyat olarak bakıldığında 40-50 TL aralığında bir miktara satılmaktadır.

2024 LGS Matematik Deneme Sınavı Önerilerim:

 8.Sınıf Süper Zeka Matematik 12 Deneme Nartest Yayınları

⇒ 8.Sınıf Master 20 Matematik Denemesi Okyanus Yayınları

⇒ 8.Sınıf Matematik 20 li Deneme Hız Yayınları

⇒ 8. sınıf LGS Matematik 12 li Deneme Sınavı Mozaik Yayınları

⇒ 8.Sınıf Matematik 10 Sıralı 10 Genel Deneme Startfen Yayınları

⇒ 8. Sınıf LGS Matematik Kotası Denemeleri Tonguç Akademi

⇒ 8.Sınıf Yeni Nesil Süper Matematik Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Nitelik Yayınları

TAVSİYE YAZILARIMIZ

2024 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı için TIKLAYINIZ

2024 LGS Kitap Önerileri Kaynak Kitap Tavsiyeleri için TIKLAYINIZ

2024 LGS Çalışma Programı İndirmek için TIKLAYINIZ

2024 LGS Matematik Deneme Sınavı PDF indirmek için TIKLAYINIZ

LGS Çıkmış TÜM soruları indirmek için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.