fbpx
Osymli.com

2020 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

13.05.2020
4.209
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu kazanımlara göre LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımına yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2020 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

2020 LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı PDF (MEB )

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı nitelikli okullara öğrenci almak amacıyla 8. Sınıf öğrencilerine Lise Geçiş Sınavı (LGS) yapacak. Lise Giriş Sınavı sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Bu yazımızda Matematik Konuları ve Soru sayılarını sizler için araştırdık. Sınavın sayısal bölümünde 8’inci sınıf Matematik dersinde 20 adet ve Fen Bilimleri dersinden 20 adet soru sorulacaktır. Sayısal ve sözel bölümdeki derslerin konuları sekizinci sınıf konularından oluşacaktır. Sınava giren öğrencilerin yorumlama, okuduğunu anlama, problem çözme, analiz yapma, sonuç çıkarma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

 

LGS’ de Matematikten Kaç Soru Sorulacak?

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu kazanımlara göre LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımına yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sayısal bölümde Matematik dersinden 20 adet soru yöneltilecek. Sorular Doğrusal Denklemler ve Eğim, Köklü Sayılar ve Cebirsel İfadeler ve Eşitsizlikler olmak üzere analitik düşünmeyi ölçmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulardan oluşuyor

LGS Matematik dersi konularını incelediğimizde konuların ağırlıklı olarak 8.Sınıf konularından sorulduğu görülmektedir. Sayısal bölümde sizlere verilen toplam süre 80 dakikadır. Toplam soru sayısı ise 40 adettir. Soru başına 2 dakika düşüyor. Matematik sorularını çözerken biraz daha hızlanmanız anlamına geliyor. Bunun üstesinden gelmeniz için bol bol pratik yapmalı ve soru çözmelisiniz. Matematik dersinin sınavdaki puanınıza etkisi ise katsayı olarak “4” olduğunu da unutmayınız. Şimdi de gelin isterseniz LGS’ de Matematik Konularını inceleyelim. 

 

2020 LGS Matematik Konuları

Çarpanlar ve Katlar

Üslü İfadeler

Kareköklü İfadeler

Veri Analizi

Basit Olayların Olma Olasılığı

Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

Doğrusal Denklemler

Eşitsizlikler

Üçgenler

Eşlik ve Benzerlik

Dönüşüm Geometrisi

Geometrik Cisimler

2020 LGS Matematik Soru Dağılımları

2020-lgs-matematik-soru-sayilari-soru-sagilimi

2020 LGS Matematik Konuları PDF İndir

Ders çalışırken sürekli olarak internetten konuları araştırmak yerine konuların PDF’sini sitemizden indirebilirsiniz. İnternet erişimine uzak olduğunuz vakitlerde bilgisayarınıza veya telefonunuza konuların PDF’sini indirerek konulara kolay yoldan erişebilirsiniz. Matematik Konuları Tıkla PDF İndir

 

2020 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

LGS Din Kültürü ve Ah. Bil. Konuları ve Soru Dağılımı

LGS T.C. İnkılap T. Atatürkçülük Konuları ve Soru Dağılımı

LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımı

LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımı

ÖSYMLİ
ÖSYMLİ
Güncel eğitim haberleri, sınavlara yönelik kitap önerileri, sınav konuları ve çeşitli ders kaynakları ile çalışmalarınıza yardımcı olmaya çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.