40 Günde Eğitim Bilimleri Nasıl Bitirilir?

07.09.2022
A+
A-

Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlanan birçok aday bulunmaktadır. Bunların içerisinde öğretmen adayları önemli bir kısımda yer alıyor. KPSS’den sonra girilen eğitim bilimleri sınavı adayları zorlamaktadır. Bünyesinde birçok dersi barındırması, konularının fazla olması ve sınavın öğleden sonra yapılması bu sebepler arasında sıralanabilir. Eğitim bilimleri için piyasada pek çok kitap bulunmaktadır. Önerilen bu kitaplara nasıl çalışmalı? 40 Günde Eğitim Bilimleri Nasıl Bitirilir? Eğitim bilimleri en kısa nasıl bitirilir?

40 Günde Eğitim Bilimleri Nasıl Bitirilir?

40 Günde Eğitim Bilimleri Nasıl Bitirilir?

Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlanan birçok aday bulunmaktadır. Bunların içerisinde öğretmen adayları önemli bir kısımda yer alıyor. KPSS’ den sonra girilen eğitim bilimleri sınavı adayları zorlamaktadır. Bünyesinde birçok dersi barındırması, konularının fazla olması ve sınavın öğleden sonra yapılması bu sebepler arasında sıralanabilir. Eğitim bilimleri için piyasada pek çok kitap bulunmaktadır. Bunları sizler için inceleyip kitap önerileri adı altında paylaştık. Okumak için TIKLAYINIZ. Önerilen bu kitaplara nasıl çalışmalı? Eğitim bilimleri en kısa nasıl bitirilir?

 

Her öğrenim yolu bilgiyi artırmak ve daha etkili beceri düzeyleri kazandırmak için planlamaya dayanır. Zamanın kısıtlılığına bakmadan dersleri anlayabilmek ve gelişime açık olmak için program yapılmalıdır. Bu makalede anlatılacaklar 40 günde eğitim bilimleri nasıl bitirilir? Sorusuna cevap verecektir. Sınava kısa bir zamanda bu taktikler ile başarıya daha kolay ulaşabileceksiniz.

 

Dersleri Periyotlara Bölmek

Eğitim bilimleri kendi çatısı altında birden fazla dersi barındırmaktadır. Hepsine aynı anda yüklenmek belirsizliğe ve karmaşıklığa sebebiyet verir. Bunun önüne geçmek için bilgiyi depolama senaryoları, yardım masası, destek rolleri ve ortak uygulamalar belirleyerek ilerlemek yararlı olacaktır. Günün 24 saati tek bir ders çalışmak yerine 2 saat rehberlik dersi çalıştıktan sonra 1 saat ara vererek dinlenme yapabilirsiniz. Diğer dersleri de ölçme ve değerlendirme, gelişim psikolojisi, öğrenme psikolojisi, öğretim yöntem ve teknikleri, program geliştirme olarak sırasıyla 2 saat çalışma ve bir saat arayla programlanmalıdır. Bu çalışma gerekli zaman baz alındığında 40 günde tamamı bitecek şekilde sizi çalıştıracaktır.

 

 

Destek Alarak Çalışma

Bilgi dağarcığını korumak için risklerin yanı sıra bilgiyi öğrenmeyi tehdit eden dezavantajlar belirlenmelidir. Bunlara dair önlem alındıktan sonra bireysel çalışma sisteminizde problem varsa geliştirici destek alabilirsiniz. Destek aldığınız kişiler işlerinizin etkin bir şekilde nasıl yapılacağını ve bilgiyi hafızaya nasıl donatacağınız konusunda size yardımcı olacaktır. Bir dersi bireysel okuyarak, yazarak veya çizerek öğrenmeye göre bir yardımcıdan dinlemek daha yararlı olmaktadır. Farklı tipte kişiler farklı öğrenme ve kendini yetiştirme potansiyeline sahiptir. Destek uzmanları dersi nasıl izleyeceğinizi, yönetebileceğinizi, bilgi hazinesini koruyacağınızı ve belirtilen sürede nasıl bitirebileceğinizi planlayacaktır. Çalışmalarınızda eğitsel videolardan yararlanabilirsiniz. Özellikle Youtube‘ de alanında uzman eğitimciler tarafından üretilmiş içerikleri ücretsiz olarak izleyerek çalışmalarınıza hız katabilirsiniz. Size tavsiyem videoları hızlandırarak izleyiniz. 

 

Kurs Alma

Programlar, yeni kurslar ile öğrenme eğitimini geliştirebilirsiniz. Hız açısından yeterli düzeye gelmek disiplin ile olabilecek bir şeydir. En son tekniklere dayanan bu programlar en yüksek performans ve en etkili liderlik ile temel eğitim bilimleri dersleri bitirilebilmektedir. Bu kurslar zeka becerilerini geliştiren dikkat ve farkındalık eğitimi sunmaktadır. Her seviyedeki öğrencilerin uyum sağlamasına, öğrenme yöntemlerinin gelişmesine, derslerin etkilerini optimize etmelerine yardımcı olunmaktadır. 40 günlüğüne bu etkinliğe dikkatinizi verirseniz belirlenen süre içerisinde eğitim bilimleri derslerinin bittiğini göreceksiniz.

 

 

Dikkate Alınan Temel Özellikler

Bir öğrenmenin gerçekleşebilmesi için genel olarak zeka, esneklik, yaratıcılık, iletişim, verimlilik ve kişisel liderlik gibi pratik ve bilimsel temel özellikler dikkate alınmalıdır. Kanıtlanmış zihinsel kondisyon ve dikkat eğitimi yöntemleri ile belirlenen hedef gerçekleşecektir. Bunun dışında 6 derse bağlı olan eğitim bilimleri her dersin kendi içinde soruları olmaktadır. Çok fazla çözümleme yaparak öğrenme stratejinizi geliştirebilirsiniz. Böylece dersi baştan sonra çalışarak bitirmek yerine hem soru çözme hem de okuduğunu anlama ile eğitim bilimleri derslerini etkili bitirebilirsiniz.

egitim-bilimleri-testi-test-agirliklari

 

>2023 KPSS Hızlandırılmış Program İNDİR<

2023 KPSS Konuları Neler?

Türkiye Geneli Deneme Sınavı İNDİR

KPSS Tüm Çıkmış Sorular İNDİRMEK için TIKLAYINIZ

KPSS Genel Kültür&Yetenek Kitap Tavsiyeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.