KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak

Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, yurttan izin almak istedikleri taktirde nereye başvuracaklar ve online nasıl izin alacaklarını sizlere kısaca anlatacağız.

KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak

KYK Yurt İzni Nereden Alınır? Online İzin Almak

Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, yurttan izin almak istedikleri taktirde nereye başvuracaklar ve online nasıl izin alacaklarını sizlere kısaca anlatacağız. kyk yurt izni nereden alınır, kyk yurt izni nasıl uzatılır, kyk yurt izni nasıl uzatılır, kyk yurt izni uzatma, kyk yurt izni nasıl iptal edilir, kyk yurt izni neden reddedilir, kyk yurt izni neden reddedilir? gibi soruların cevabı yazımızın devamında.

 

KYK yurt izni almak isteyen öğrencilerin takip etmesi gereken aşamalar şu şekilde:

 

☑️ KYK ‘nin genç Biz sitesine giriş yapıyoruz. Site adresi burada https://gencizbiz.kyk.gov.tr/ 

 

☑️ Açılan sayfadan e-devlet şifrenizi kullanarak giriş yapınız. Ardından izinler kısmına geliniz.

 

☑️ Yeni İzin Talebi” oluştur bağlantısına tıklayınız.

 

☑️ Açılan sayfada izin istediğiniz başlangıç ve bitiş tarihlerini, izin süresince bulunacağınız adres, size ulaşabilmeleri için telefon numarası gibi iletişim bilgilerini giriniz.

 

☑️ Tüm bu bilgileri girdikten sonra izin talebimi gönder bağlantısına tıklayınız. Böylelikle KYK izin işlemleriniz bitmiş oluyor. 

 

Eğer izin alma işlemini uygulamazsanız ilk olarak ailenize yurt yönetimi tarafından bilgi verilir. Bu şekilde davranmaya devam ederseniz yurttan kaydınız siliniz. Kısaca yurttan atılırsınız. 

 

✅TAVSİYE YAZILARIMIZ✅ 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.