2022-2023 KYK Yemek Ücretleri ve Saatleri

27.12.2022
A+
A-

KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan üniversite öğrencilerine kurum tarafından yurt yemekhanesinde kullanabilecekleri yemek yardımı veriliyor. 2022- 2022 KYK yurt yemek yardımı ücreti ne kadar, kaç öğün yemek veriliyor, KYK yurt yemek saatleri kaçta? Gibi en çok merak edilen soruları cevapladık.

2022-2023 KYK Yemek Ücretleri ve Saatleri

2022 – 2023 KYK Yemek Ücretleri ve Saatleri

KYK yurtlarında kalmaya hak kazanan üniversite öğrencilerine kurum tarafından yurt yemekhanesinde kullanabilecekleri yemek yardımı veriliyor. Barınma ihtiyacını karşılan yurtlar yemek ihtiyacını da karşılayarak birçok öğrenciyi maddi olarak destekleniyor. Peki 2022- 2023 KYK yurt yemek yardımı ücreti ne kadar, kaç öğün yemek veriliyor, KYK yurt yemek saatleri kaçta? Gibi en çok merak edilen soruları cevapladık. Sizde merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

KYK yurtlarında kaç öğün yemek veriliyor?

KYK yurtlarında yemekler haftanın her günü iki öğün şeklinde verilmektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olarak verilir ve yemek ücretleri KYK yurdu tarafından karşılanmaktadır. Yurtlarda öğlen yemeği çıkmamaktadır.

KYK yurt yemekleri ücretli mi?

KYK yurtlarında yemekler ücretlidir. Bu ücretin belirli bir miktarı kredi yurtlar kurumu tarafından karşılanmaktadır. Yurt yemeği fişi yurtta kalan öğrencilere tanımlanmaktadır.

KYK yurt yemek yardımında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fişi ne kadar?

2021-2022 öğretim döneminde sabah kahvaltısı yardımı 20 TL, akşam yemeği yardımı ise 40 TL toplamda 60 TL yemek yardımı yapılmaktadır. Size verilen yemek ücreti limitinizle istediğiniz yemeği alabilirsiniz. Yemek ücretinin limitini aşmanız halinde üstünü ödemeniz gerekir. Örneğin sabah kahvaltısı için yumurta, zeytin peynir ve bal aldınız ve toplam 25 TL tuttuğunu varsayalım bu durumda yemek fişi hakkınızla 20 TL’ si KYK tarafından karşılanır kalan 5 TL’sini sizin ödemeniz gerekir. Yazımızın sonunda yer alan görseldeki ücretler zamlanmıştır. Yurt yemekhanesinden güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki görselde yazan fiyat 2022 yılına aittir.kyk-yemek-ucretleri-sabah-kahvaltisi

KYK yurt sabah kahvaltı saat kaçta yapılabiliyor?

Sabah kahvaltısı hafta içi 06.00 ile 12.00 arası, hafta sonu saat 06.00 ile 12.30 arasında yapabilirsiniz. Kahvaltılar açık büfe ve çoktan seçmelidir. Yurt kahvaltılarında genel olarak yumurta, domates, salatalık, zeytin, peynir, reçel, bal, tereyağı, gözleme, tost, çay gibi seçenekler bulunmaktadır.

KYK yurt akşam yemeği saat kaçta yapılabiliyor?

Akşam yemeğini hafta içi ve hafta sonu 16.00 ile 22.30 arasında yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinde çorba, ana yemekler, salata ve meyve verilmektedir. Yemek çeşitleri yurttan yurda değişiklik gösterebilir.

KYK yurt yemek ücreti elden alınır mı?

Yemek yardımında belirlenen ücret size elden veya hesabınıza para olarak verilmemektedir. Yemekhaneden yemek yemediğiniz zaman o öğündeki yemek hakkınız gider yemek ücretiniz bir sonraki güne aktarılmaz. Yurda tok geldiğinizde veya yemek yemediğinizde yemek yardımınızla su veya meyve alabilirsiniz. 

KYK yurtlarında yemekler nasıl veriliyor?

KYK yurtlarının yemekhanelerinde yemekler açık büfe şeklinde ve çoktan seçmelidir. İstediğiniz yemeği yemekhane görevlisinden isteyebiliyorsunuz. Yemeklerin dağıtımı görevliler tarafından yapılmaktadır.

KYK yurt ücretine yemek dahil mi?

KYK yurtlarında barınma için yurt ücretini yurtta kalan öğrenciler ödenmektedir. KYK yemek ücreti kurum tarafından belirlenen miktar kadarı karşılanmaktadır.

TAVSİYE YAZILARIMIZ

kyk_yemek_ucretleri_2021_2022

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.