2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

22.01.2021
44.543
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Afyon Kocatepe  Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2021 Yılı Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Afyon Kocatepe  Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu kayıtları 12- 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 19 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 6-12 Eylül 2021 tarihi itibariyle yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 Yılı Afyon Kocatepe Yaz Okulu Akademik Takvimi

EĞİTİM, FEN EDEBİYAT, GÜZEL SANATLAR, HUKUK, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER, İSLAMİ İLİMLER, MÜHENDİSLİK, SPOR BİLİMLERİ, TEKNİK EĞİTİM, TEKNOLOJİ, TURİZM FAKÜLTESİ, KONSERVATUVAR, UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULLARI VE MESLEK YÜKSEKOKULLARI -VETERİNER FAKÜLTESİ

12 – 16 Temmuz 2021Yaz Okulu Kayıt Yenileme
19 Temmuz 2021Derslerin Başlaması
05 Eylül 2021Derslerin Bitişi
6-12 Eylül 2021Yılsonu sınavları
 •  2020-2021 Yaz Öğretimi 15.07.2021 tarihinde yapılamayan dersler 17.07.2021 tarihinde yapılacaktır.
 • 2020-2021 Yaz Öğretimi 19-23.07.2021 tarihinde yapılamayan dersler 31.07.2021 ve 01,07-08,14.08.2021 tarihlerinde yapılacaktır.
 • – 2020-2021 Yaz Öğretimi 30.08.2021 tarihinde yapılamayan dersler 04.09.2021 tarihinde yapılacaktır.

 

 

 • Aşağıdaki bilgiler 2020 yılana aittir. Emsal olması için paylaşıldı.

afyon-kocatepe-yaz-okulu

2019-2020 Yaz Okulu Ön Kayıt İşlemleri

 • 2019-2020 yaz okulu bu döneme mahsus olmak üzere Uzaktan Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. 
 • Öğrencilerimiz, 2019-2020 yaz okulunda açılacak derslerin belirlenmesi amacıyla, 16.06.2020-30.06.2020 tarihleri arasında yaz okulu Ön Kayıt başvurusu yapabilecektir.Ön kayıt kesin kayıt niteliğinde olmayıp sadece açılacak derslerin belirlenmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır. 
 • Önkayıt sırasında herhangi bir ücret kontrolü yapılmayacaktır. Gerçek sistem üzerinden kesin kayıtlar yapılır iken ödenecek ücret sistemde görünecektir.
  Ayrıca öğrencilerimiz gerçek sistemde yaz okulundan faydalanabilmek için 01.07.2020 tarihine kadar geçmiş dönemlere ait herhangi bir katkı payı ve öğrenim ücreti borcu var ise mutlaka ödemek zorundadır. 
 • Öğrencilerimiz, ön kayıt işlemlerini  obs.aku.edu.tr/test/ogrenci adresinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirebileceklerdir.
 • Öğrencilerimiz yaz okulunda açılmasını istediği dersleri seçip kesinleştir butonuna tıklayarak ön kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. Önkayıt işlemi sırasında Danışman onayı yapılmayacaktır.
 • Başka Üniversitelerde kayıtlı olup Üniversitemiz yaz okulundan ders almak isteyen öğrenciler 24.06.2020 – 02.07.2020 tarihleri arasında daha sonra duyurulacak web adresi üzerinden öğrenci numarası almak için başvuru yapacaklardır.
 • Yaz okulu kesin kayıtları 06-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Yaz okulu ücretleri, açılacak dersler  ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır.

 

2019-2020 Yaz Okulu KESİN Kayıt İşlemleri

Bir öğrenci Yaz Okulunda;

 • Daha önce güz ve bahar yarıyıllarında alıp ( FF, FD, DD, DC VE DZ ) ile sonuçlanmış başarısız olduğu veya almadığı dersleri alabilir.
 • Kayıtlı bulunduğu yarıyıla kadar almakla yükümlü olduğu derslerin tümünü alıp başarmış olması (Başarı ortalamasına bakılmaksızın) kaydı ile üst yarıyıllardan ders kaydı yaptırabilir.
 • İlgili yaz döneminde staj/işyeri eğitimi/arazi uygulaması ile yaz okulu birlikte yürütülemez öğrenci bu ikisinden birini tercih etmek zorundadır.
 • Uzaktan eğitim yoluyla alınan dersler (Türk Dili ve A.İ.İ.T gibi) hariç en fazla 16 saat derse kayıt yaptırabilecektir. (Ücretler dersin AKTS değerine göre ders saatlerine hesaplanmaktadır.)

 

Yaz Okulunda,

 • Alınan dersler için mazeret ve bütünleme sınavları uygulanmamaktadır.
 • Öğrenciler ancak açılmayan bir dersi bırakarak açılan başka bir derse kaydolabilirler. Bunun dışında ders ekleme, çıkarma, ders bırakma ve dersten çekilme işlemleri uygulanmaz.
 • Açılmayan derslerin ücret iadeleri ilgili yılın yaz dönemi başlangıcından itibaren 2 hafta içerisinde ilgili birimlerin web sayfalarında yer alan formun doldurularak onaylanmış eposta adreslerinizden ilgili birim mail adreslerine gönderilecek, gerekli kontroller sonrası formda belirtilen IBAN numaralarına iadeleri yapılacaktır.
 • Öğrenciler Üniversitemizdeki açılmamış olan derslerini BYK kararı ile içerikleri uygun bulunan, saatleri veya AKTS’leri eşit veya daha fazla olması kaydıyla, öğrencinin ilgili yılda yerleştiği programın taban puanından daha yüksek bir programın verildiği üniversiteden alabilir. Konuya ilişkin başvuru ve sonuç süreçlerine ilişkin ilke ve usulleri ilgili birimler belirleyecektir.
 • Üniversitemiz Öğrencileri, almak istediği derse ait içeriklere http://bp.aku.edu.tr bilgi paketinden ulaşabileceklerdir. (DERS İÇERİKLERİ)
 • Diğer Yükseköğretim Kurumu öğrencisi olup ön başvurusunu tamamlayan öğrenciler kesin kayıt tarihlerinde önce BU web adresinden öğrenci numaralarını sorgulayacaklar, daha sonra bu  web adresin üzerinden öğrenci bilgi sistemine öğrenmiş oldukları öğrenci numarası ve şifre olarak TcKimlik numaralarının ilk 5 rakamı nı kullanarak giriş yaparak ders kayıtlarını tamamlayacaklardır.
 • Kayıtlarda, Ders seçimi yapan (ders seçimi yapılmadan ne kadar ücret ödemesi yapılacağı bilgisini göremezsiniz) öğrencilerimiz, kesinleştirme işlemini ücretlerini Vakıfbank şube ve ATM’lerinden öğrenci numarası ile ödeme yaptıktan sonra yapabileceklerdir.
 • Ders seçimini tamamlayan öğrencilerin tahakkuk eden yaz okulu ücretini yatırdıktan sonra kesinleştirme işlemini yapmaları zorunludur. (Tüm öğrenciler için) Açılması kesinleşen derslerin onay işlemleri birim öğrenci işleri tarafından yapılır.
 • Misafir öğrencilerin Yaz Okulunda aldıkları derslerin Üniversiteleri tarafından kabul olmaması durumunda sorumluluk öğrenciye aittir.

Afyon Kocatepe Yaz Okulunda Açılacak Dersler

 • Eğitim Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Fen Edebiyat Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Güzel Sanatlar Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Hukuk Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • İslami İlimler Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Mühendislik Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Spor Bilimleri Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Teknoloji Fakültesi Yaz Okulu ve Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Turizm  Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Veteriner Fakültesi Yaz Okulu ve Dersler Duyurusu için tıklayınız.

 

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Zei dedi ki:

  Harita ve kadastro bölümünün dersleri açılacak mı

 2. Betül Kağızman dedi ki:

  Misafir öğrenci aliyor musunuz

 3. Meltem dedi ki:

  Merhaba ben ders ilanı göremiyorum yardımcı olur musunuz

  1. Fidan dedi ki:

   Maddede daha sonra duyurulacaktır yazıyor.
   “Yaz okulu ücretleri, açılacak dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır. “

   1. AZE dedi ki:

    Sınavlarda mı online arkadaşlar?

   2. Harran dedi ki:

    Arkeoloji veya tarihten ders açılacak mı acil cevap verirseniz sevinirim

 4. Falan dedi ki:

  Uzaktan Eğitim mi yoksa Yüzyüze mi hangisi karar verin da

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Üniversiteler sürekli güncelleme yapıyor. İlk duyurusunda yüz yüze dedi. Sonradan yapılan açıklama ile online olmasına karar verdi 🙂

   1. Fidan dedi ki:

    Maddede daha sonra duyurulacaktır yazıyor.
    “Yaz okulu ücretleri, açılacak dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır. “