2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

14.06.2021
95.536
A+
A-

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Afyon Kocatepe  Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

2021 Yılı Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu, Akademik Takvim

2020-2021 Eğitim öğretim yılının bahar dönemi sonuna doğru Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yaz okulu açılacağına dair akademik takvim yayımlandı. Üniversite öğrenci işleri tarafından yayımlanan duyuruda yaz okulu başvuru tarihlerine ve yaz okulu akademik takvimine yer verildi. Afyon Kocatepe  Üniversitesinde okuyan öğrencilerin yaz okulu ile ilgili merak ettiği soruların cevabını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

2021 Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Üniversitesi tarafından yayımlanan 2021 yaz okulu takvimine göre yaz okulu ön kayıtları 14 Haziran – 07 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yaz okuluna kaydını yaptıran öğrenciler için Yaz Okulu dersleri 02 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak. Öğretim sonunda uygulanacak sınavlar ise 6-12 Eylül 2021 tarihi itibariyle yapılacak.

Yaz Okulu Başlamasına Kalan Süre- Geri Sayım

2021 Yılı Afyon Kocatepe Yaz Okulu Akademik Takvimi

EĞİTİM, FEN EDEBİYAT, GÜZEL SANATLAR, HUKUK, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER, İSLAMİ İLİMLER, MÜHENDİSLİK, SPOR BİLİMLERİ, TEKNİK EĞİTİM, TEKNOLOJİ, TURİZM FAKÜLTESİ, KONSERVATUVAR, UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULLARI VE MESLEK YÜKSEKOKULLARI -VETERİNER FAKÜLTESİ

14 Haziran 07 Temmuz 2021Ön kayıt
24- 30 Temmuz 2021Yaz Okulu Kayıt Yenileme
02 ağustos 2021Derslerin Başlaması
05 Eylül 2021Derslerin Bitişi
6-12 Eylül 2021Yılsonu sınavları
 •  2020-2021 Yaz Öğretimi 15.07.2021 tarihinde yapılamayan dersler 17.07.2021 tarihinde yapılacaktır.
 • 2020-2021 Yaz Öğretimi 19-23.07.2021 tarihinde yapılamayan dersler 31.07.2021 ve 01,07-08,14.08.2021 tarihlerinde yapılacaktır.
 • – 2020-2021 Yaz Öğretimi 30.08.2021 tarihinde yapılamayan dersler 04.09.2021 tarihinde yapılacaktır.

Üniversitemizde 2020-2021 Yaz okulunun Uzaktan Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmakla birlikte ilerleyen tarihlerde nasıl yapılacağına ilişkin nihai karar bu sayfadan ilan edilecektir.

ÖNKAYIT

2020-2021 yaz okulunda açılacak derslerin belirlenmesi amacıyla, 14.06.2021-06.07.2021 tarihleri arasında yaz okulu Ön Kayıt başvurusu yapılacaktır. Ön kayıt kesin kayıt niteliğinde olmayıp sadece açılacak derslerin belirlenmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Önkayıt sırasında herhangi bir ücret kontrolü yapılmayacaktır. Ödenecek ücret miktarı 24.07.2021 tarihinden itibaren gerçek sistem üzerinden kesin kayıtlar yapılır iken sistemde görünecektir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrencilerinin Dikkatine

1- Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrencileri ön kayıt işlemlerini obs.aku.edu.tr/test_25052021 adresinden öğrenci numaraları (e-devlet şifresi ile giriş yapamazsınız.) ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirebileceklerdir.

2- Öğrencilerimiz yaz okulunda açılmasını istedikleri dersleri seçip kesinleştirdikten sonra ön kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. Ön kayıt işlemi sırasında Danışman onayı yapılmayacaktır.

3- Öğrencilerimizin kesin kayıtlarda yaz okulundan faydalanabilmesi için 24.07.2021 tarihine kadar geçmiş dönemlere ait herhangi bir katkı payı ve öğrenim ücreti borcu olmaması gerekmektedir. Geçmiş dönemlere ait herhangi bir borcu olan öğrencilerimizin borçlarını ödemeleri gerekmektedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Dışında Farklı Bir Üniversitede Kayıtlı Olan Öğrencilerin Dikkatine

1- Başka Üniversitelerde kayıtlı olup Üniversitemizde yaz okulundan ders almak isteyen öğrenciler; 14.06.2021 – 06.07.2021 tarihleri arasında https://onbasvuru.aku.edu.tr/ web adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak istenen bilgileri ve açılmasını istedikleri dersleri seçeceklerdir.

2- Ön başvuru ekranında girdiğiniz bilgiler ile gerçek öğrenci otomasyon sistemi (OBS) üzerinde kaydınız oluşturulacaktır. Bu nedenle hak kaybına uğramamak için bilgilerinizi doğru girmeniz çok önemlidir. Ön kayıtlar bitmeden önce Ön başvuru sayfasına giriş yaparak başvuru esnasında kayıt ettiğiniz bilgilerde değişiklik yapabilirsiniz.

3- Kesin kayıta katılarak yaz okulundan ders alabilmek için mutlaka ön kayıt yapmış olmanız gerekir. Ön kayıt yapan ve üniversitemiz dışından gelen öğrenciler için öğrenci numarasını öğrenecekleri link kesin kayıt sırasında buradan ilan edilecektir.

4- Ön kayıt sistemine girmiş olduğunuz kişisel bilgiler, kesin kayıt başlamadan gerçek sisteme aktarılacak ve size verilecek öğrenci numarası ile sisteme girişiniz sağlanacaktır.

5- Yaz Okulu sonunda almış olduğunuz derslere ait not döküm belgeleri ön kayıtta belirttiğiniz ilgili üniversiteye gönderilecektir.

6- Birden fazla Üniversite kaydı olan öğrencilerin doğru Üniversiteyi seçtiğinden emin olması gerekir, aksi halde yaz okulunda alınacak derslere ilişkin not bilgileri burada belirtilen üniversiteye gönderilecektir.

7- Yaz Okulu ile ilgili Üniversitenin size yapacağı bildirimler ile sizin Üniversiteye yapacağınız bildirimler/formlar/dilekçeler kaydettiğiniz e-posta üzerinden yapılacaktır. Başka e-posta adreslerinden gönderilecek hiçbir e-posta kabul edilmeyecektir.

8-Eksik ya da yanlış bildirimlerden doğacak hak kayıplarını kabul ve taahhüt etmiş olacaksınız.

KESİN KAYIT

1-Yaz Okulu kesin kayıtları 24-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitemiz öğrencileri ile ön kayıt yapan ve üniversitemiz dışından gelen öğrenciler 24.07.2021 – 30.07.2021 tarihleri arasında https://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci/ web adresinden KESİN ders kayıtlarını yapmalıdırlar. 24.07.2021 – 30.07.2021 tarihleri arasında kesin ders kayıtlarını yapmayan öğrenciler yaz okulundan faydalanamaz.

2- Yaz Okulu ücretleri, açılacak dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır.

*** 24.07.2021 – 30.07.2021 tarihleri arasında kesin kayıt sürecinde nasıl kayıt yapılacağına ilişkin Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız.

DERS İÇERİKLERİ

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda Üniversitemizden ders almak isteyen  öğrencilerine COVID-19 salgını sürecinde ıslak imzalı belge verilmeyecektir. Başvuruda bulunacak ilgili öğrenciler https://obs.aku.edu.tr/oibs/bologna/ adresinden ders içeriklerine ulaşılabileceklerdir.

Afyon Kocatepe Yaz Okulunda Açılacak Dersler

Aşağıdaki linklerden birimlerin duyurular sayfasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yaz okulunda açılacak dersleri açıkladıklarında bu linklerde yer alacaktır.

 • Eğitim Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Fen Edebiyat Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Güzel Sanatlar Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Hukuk Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • İslami İlimler Fakültesi Yaz Okulu ve Açılması Muhtemel Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Mühendislik Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Spor Bilimleri Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Teknoloji Fakültesi Yaz Okulu ve Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Turizm  Fakültesi Yaz Okulu ve Açılacak Dersler Duyurusu için tıklayınız.
 • Veteriner Fakültesi Yaz Okulu ve Dersler Duyurusu için tıklayınız.

Açılan Diğer Yaz Okulları İçin Tıklayınız

Yaz Okulunu Başka Üniversiteden Nasıl Alırım?

Yaz Okulunu Online Yapan Üniversiteler için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. ya dedi ki:

  veteriner fakultesinin acilan dersleri nedir acaba bilen varmi>

 2. Esra dedi ki:

  Merhaba, signals and systems dersi açılıyor mu veya bu dersi ing olarak açan üniversite var mı yardımcı olabilir misiniz lütfen

 3. Murat dedi ki:

  Merhaba ön kayıt yapmak istedim e devlet üzerinden ama sayfa da kayıt yapacak bişey çıkmadı

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Merhaba, tarayıcıyı değiştirip tekrar deneyebilirsiniz çünkü grupta kayıt yaptıran öğrenciler oldu.

 4. Zei dedi ki:

  Harita ve kadastro bölümünün dersleri açılacak mı

 5. Betül Kağızman dedi ki:

  Misafir öğrenci aliyor musunuz

 6. Meltem dedi ki:

  Merhaba ben ders ilanı göremiyorum yardımcı olur musunuz

  1. Fidan dedi ki:

   Maddede daha sonra duyurulacaktır yazıyor.
   “Yaz okulu ücretleri, açılacak dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır. “

   1. AZE dedi ki:

    Sınavlarda mı online arkadaşlar?

   2. Harran dedi ki:

    Arkeoloji veya tarihten ders açılacak mı acil cevap verirseniz sevinirim

 7. Falan dedi ki:

  Uzaktan Eğitim mi yoksa Yüzyüze mi hangisi karar verin da

  1. ÖSYMLİ dedi ki:

   Üniversiteler sürekli güncelleme yapıyor. İlk duyurusunda yüz yüze dedi. Sonradan yapılan açıklama ile online olmasına karar verdi 🙂

   1. Fidan dedi ki:

    Maddede daha sonra duyurulacaktır yazıyor.
    “Yaz okulu ücretleri, açılacak dersler ve ders kayıtlarının ne şekilde yapılacağı ilgili birimlerimizin web sayfalarından daha sonra duyurulacaktır. “

  2. Kbra dedi ki:

   Eğitim fakültesi açılan derslerini göremiyorum yardımcı olur musunuz?